Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Köteles az apa gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Timar1979 kérdése:

Köteles az apa gyerektartást fizetni, ha nem látogathatja a gyereket?

Figyelt kérdés
A páromnak van egy 7 éves lánya akit négy hónapos korában látott utoljára. Az anyja elhagyta a párom, és mikor meg szerette volna látogatni a kicsit nem engedte neki. Eleinte még próbálkozott, de később már nem látta értelmét, mert az anya időközben férjhez ment. Idén sajnos előfordult, hogy nem tudtuk feltenni a gyerektartási díjat, és most jött a rendőrség, hogy a páromat feljelentette a nő, mert nem fizet. A nő folyton változtatgatja a telefonszámát, így beszélni sem tud vele, hogy mi van, csak egy cím van amire küldjük a pénzt. Azt tudni kell, hogy a nőnek igazából csak azért kellett a párom annó, hogy legyen egy gyereke. A kislány a másik férfit hívja apának, és igazából azt is tartja annak. A párom már arra is hajlandó lenne, hogy lemondjon inkább a gyerekről. Ez megoldható?
2011. okt. 4. 08:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Nem függ össze a kettő, a gyerektartást akkor is fizetni kell, ha nem látogatja.

De az érem másik oldala az, hogy a bíróság megállapította, hogy mennyi láthatás jár? Mert ha igen, akkor az apa is tehetett volna annak érdekében valamit, hogy látogathassa a gyereket. Tehetett volna ő is feljelentést, mert az anyának kötelessége ezt biztosítani.

Viszont a lényeg az, hogy a gyerektartás nem a láthatásért "cserébe" jár.

2011. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
8%

Köteles fizetni ha nem látogatja akkor is mert az apja!!!!

Lemondani lemondhat a gyerekről, de azért az elég csúnya dolog lenne.

Nem a gyerek tehet arról hogy a szülei nem jönnek ki egymással..

2011. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
43%

Igen, a gyerektartást akkor is fizetni kell, ha nem látogatjátok a gyereket.

Azért én a helyedben átgondolnám, hogy mennyire jó ötlet egy olyan emberrel tervezni, aki képes lemondani a SAJÁT gyerekéről, csak hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie. Erre írhatsz akár 1000 kifogást is, de ez a tényeken nem változtat. Az én (biológiai) apám is ilyen volt, ha most találkoznék vele, biztosan szembeköpném...

2011. okt. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%

A bíróság megszüntetheti a szülői felügyeleti jogot, és akkor gyt.-t sem kell fizetni.

Megszűnik továbbá a szülői felügyeleti jog a szülő halálával, illetve, ha a gyermeket örökbe fogadják.

Jelen esetben, ha az anyuka volt párját tekinti apjának, akkor a férfi örökbe fogadhatná.


Egyébként igen, a párod részéről nem szép dolog, hogy le akar mondani a gyerekről, de anyuka miért teszi ki ennek a gyereket? Nem szándékos vajon, hogy nem veszi a nevére a párja? Mert így akkor tovább ketyet a gyermektartás?

Ezen is el lehet gondolkodni.

Pláne, ha azt se engedte, hogy a párod látogassa a kislányt.

2011. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Utolsó, te nagyon jól átlátod a problémánkat. Azért nem teszünk semmit annak az érdekében már, hogy látogassuk agyereket, mert nem akarjuk megkavarni szerencsétlent. Az apja szívesen elmeséli majd neki a dolgot, ha felnő és esetleg megkeresi.
2011. okt. 4. 09:14
 6/37 anonim ***** válasza:
66%

A gyerektartást igenis fizetni kell. Az pedig már az apa lelkiismeretén, igényein, stb. múlik, hogy mennyire küzd, vagy mennyire nem küzd a láthatásért. Mindenki más. Én biztos hogy addig nem nyugodnék, amíg ki nem harcolnék egy normális, biztosítható láthatási rendet! Ez nem úgy van, hogy nem harcol a láthatásért, de akkor a gyerektartást sem fizeti.

Én is hasonló cipőben voltam, hónapokig nem láthattam a gyerekemet, mert az anyja folyton ármánykodott. Végül többször a rendőrséghez, majd bírósághoz, majd gyámhivatalhoz kellett fordulnom folyton! De akkor sem adtam fel. Mára az anya rájött, hogy nem fogom soha feladni, és kénytelen betartani a láthatási rendet. Azt pedig végképp nem hagynám, hogy az én gyerekem mást hívjon apának. Ezért nem lehet senki másra áthárítani a felelősséget. Sem a gyerekre, sem az anyjára, sem az új élettársára! Az apának KELL ezekért harcolni.

Számomra pedig egyenesen érthetetlen az, hogy csak úgy lemond valaki a gyerekéről. Az a gyerek egyszer fel fog nőni, meg fogja tudni, hogy az, akit apának hitt, az nem az apja. Akkor mit fog mondani a lánynak, ha tizen-huszonévesen egyszercsak felkeresi?

36f

2011. okt. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
KJedves utolsó! Nem tudom te akkor is így beszélnél-e ha annak a gyereknek az anyja csak akkor szólt volna terhességéről mikor már nem lehetett tenni semmit. A párom nem szerette volna ezt a gyereket, de kész tények elé lett állítva. Így (sajnos) nem is érzi igazán a gyerekének. Ezt mondom én úgy, hogy eggyütt nevelünk két gyereket és az egyik közös. Értük mindent megtesz és tudom, ha szétmennénk harcolna értük.
2011. okt. 4. 09:20
 8/37 anonim ***** válasza:
38%
"...Azért nem teszünk semmit annak az érdekében már, hogy látogassuk agyereket, mert nem akarjuk megkavarni szerencsétlent. Az apja szívesen elmeséli majd neki a dolgot, ha felnő és esetleg megkeresi." ----> Ezek csak mind kifogások, amivel saját magatokat nyugtatjátok. Ha valaki képes elhagyni a gyerekét, arra nincs bocsánat és mentség! Harcolni kellett volna, nem pedig a kifogásokat keresni.
2011. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen mindegy, hogy a párod akarta e a gyereket vagy sem. Megcsinálta, hát gondoskodnia kell róla. Ha nem lett volna olyan felelőtlen, hogy lefekszik egy nővel akivel nem gondolja komolyan a dolgot, most nem lenne probléma. Nemcsak élvezni kell. Ezek után kötelessége fizetni a gyerektartást.
2011. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%
Lehet szidni a kérdező párját, és részben igazatok is van, na de milyen anya, milyen nő a kérdéses személy? Ez eszetekbe sem jut? Nekem eszembe nem jutna gyereket csináltatni egy hapsival (főleg, ha csak ezért vgyok vele), majd minden lehetséges eszközzel megakadályozni, hogy láthassa a gyerekét... csinált volna gyereket a mostani párjával, akit a kislány apjának is tekint. Ha pedig nem akarom, hogy köze legyen hozzá bármilyen okból, akkor nem követelek gyerektartást, mivel annak a gyereknek nem csak anyagi igényei vannak, sőt. Ha ezekben igazi apa az új társ, akkor anyagiakban is legyen. Nem lenne pofám az ilyenhez...
2011. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!