Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 24 hetes terhes vagyok, május...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

24 hetes terhes vagyok, május végére vagyok kiírva, és jövőhéten lesz az első tárgyalás. VAn esély hogy májusig szétválasztanak minket?

Figyelt kérdés
A Volt férjemtől van már egy gyermekem, de az új páromtól várom most a babát... ha mindenben megegyeztünk, és egy hét múlva lesz az első tárgyalás, van esély rá, hogy május végéig tuti kimondják a válásunkat...???Teljes az egyetértés köztünk, ő is válni akar nincs közös vagyon, a gyermekről is megegyeztünk...
2009. jan. 20. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

igen, ha mindenben megegyeztetek és írtatok egy közösmegegyezös ügyvéd álltal ellenjegyzett papírt akkor nem is lesz másik tárgyalás. ha még is akkor lehet elég sokára írják ki a köv tárgyalást.


De a gyerek én úgy tudom attol még a férjed nevére kerül automatikusan. és majd a megszületése után lehet az új apa nevét kérni. de úgy tudom ha a házaság alatt fogant a gyermek automatikusan az övé.

2009. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A párommal szeretnénk utána összeházasodni, ha sikerül, pont azért hogy az ő nevére kerüljön a baba...

Köszi a választ... remélem hamar lezajlik végre...

2009. jan. 20. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Lehet apasági nyilatkozatot tenni az önkormányzatnál előtte is, nem feltétlenül kell meglennie az esküvőnek addig. Mivel nálunk 1 hónappal előbb érkezett a baba, épp azon a napon, amikor az apaságit intéztük volna, az én családi nevemre írták a baba nevét is, aztán írták át az apukájáéra.

Amúgy szerintem van rá esély, hogy addigra mindent el tudtok intézni így, hogy közös megegyezéssel váltok.

Addig is dédelgesd a babádat is, meg a másik gyermekedet is, ők se érezzék magukat rosszul közben.

2009. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Sziasztok! Én is pont ebben a cipőben jártam (járok), mint a kérdező. Attól függ, hogy hová adtatok be keresetet...csak 2 példa, közös megegyezés volt, és gyerek is van. Én a férjemmel Veszprémbe, első tárgyalás juniusban, a második szeptemberben volt. A párom Budaörsre, első tárgyalás október, második majd most március végén. Mindenképpen van második tárgyalás, mivel van gyerek. A névviselésről...én is terhes vagyok, mi elmentünk az anyakönyvezetőhöz. A következőt mondta: A válás jogerőre emelkedési dátumától számított 1 év után, lehet apasági nyilatkozatot tenni, így kerülhetne házasság nélkül a párom nevére. Egyébként az ex férj nevére. Ha azt akarod, hogy a párod nevére kerüljön, akkor házasság. Nekünk 5 hét lesz erre a válásától...remélem mindkettőnknek sikerül:)
2009. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Az utolsó válaszoló vagyok...kicsit értelmetlen amit írtam, írom inkább dátummal.

Hivatalosan 2008.szeptember 10-én váltam el, a baba a jelenlegi páromtól augusztus elején foganhatott. Ekkor még hivatalosan is házas voltam, tehát házasság nélkül a férjem nevét kapná. Házasság nélkül, apasági nyilatkozattal 2009. szeptember 10 után fogant gyermek kerülhet a párom nevére. Remélem így már valamennyire érthető voltam:)

2009. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
lássuk csak jól értem-e: házas voltál egy férfival akinek szültél egy gyereket, majd megismerkedtél a jelenlegi barátoddal, akivel megcsaltad a férjed? hogy viseli ezt a már meglévő gyerek? vagy még semmit sem fog fel az egészből?
2009. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
18:40-es nem ertem amit irtal, bocs. 2008. szept. 10-en elvaltal hivatalosan, es csak a 2009. szept.10-e utan fogant gyerek kerulhet az uj apa nevere? De akkor mi van a ket datum kozott fogant babakkal, ok kinek a nevere kerulnek?
2009. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
A válás napjától el kell telni 1 évnek, csak úgy kerülhet az igazi apa nevére. Különben a volt férj nevét kapja. A kérdésedre válaszolva: 2009. szeptember 9-ig fogant gyermek az ex férj nevét kapja. ( Házasság nélkül)
2009. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!