Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 éves fiú vagyok családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves fiú vagyok családi okok miatt elköltöznék otthonról (jogi kérdés) hogyan?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, anyámmal élek, alkoholista, ebből adódóan rengeteg a konfliktus, gyerektartás és egyéb jutalékok mert vele élek havonta 50ezer forint értékben jöttek neki, mert még nyilván tanulok, ez a pénz rendszerint alkoholra lett költve, én soha semmit nem láttam belőle. Az érdekelne hogy ha elköltöznék itthonról albérletbe, lenne e bármilyen jutalék amit igényelhetnék e magamnak, akárhonnan, mert tanulás melletti melóból nem leszek képes fenttartani magam, egyetemre akarok menni ezért a tanulással meg nem szeretnék felhagyni. Valamint amiket még régebben(évekkel ezelőtt) kaptam ajándékba bútorok számitógép stb. Kiket illetne jogilag ha elköltözök. Az ok az hogy ebben a légkörben nem vagyok képes sikeresen folytatni a tanulmányaimat. Előre is köszönöm a válaszaitokat.
2010. dec. 22. 13:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Apukádhoz, vagy a nagyszüleidhez nem tudsz költözni? Vagy próbálj meg kollégiumi elhelyezést kérni. Ha elköltözöl, mondd meg apukádnak, hogy a gyerektartást a te nevedre küldje. Sajnos a családi pótlékot ezután is anyukád fogja kapni.
2010. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

sajnos sok fiatal kerül ilyen helyzetbe. Ilyenkor az a teendő, hogy elmész a kerületi bíróságra panasznapra, ott tudnak neked tanácsot adni, h hogy kezd el a procedúrát. Elméletileg külön tudsz költözni, és mind a két szülődnek gyerektartást (esetedben rokontartást) kell fizetnie feléd. De ez elég hosszú folyamat, bizonyítanod (tanúval) kell, h miért nem tudsz ott élni anyukádnál.

Iskola mellett dolgoznod kell valószínűleg, mert az a pénz nem valószínű, h elég lesz, amit megítélnek. Apukádhoz nem tudsz költözni, vagy más rokonhoz?

2010. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
a családi pótlékot is saját jogodon fogod kapni. 1 papírt kell csak kitölteni.
2010. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
KÉrheted Te a családipótlékot
2010. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2010. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Apuhoz a felesége miatt nem tudok költözni, apámból papucsot csinált, nem tudom elnézni ahogy viselkedik vele, nagyszüleimből már csak két mamám él mindketten vidéken az ország másik végén, próbálnék budapesten maradni. Esetleg valaki tudja hogy mennyit fedezne a családi pótlék ha valóban igényelhetem én is (és ha igen, milyen úton/módon) valamint a gyerek/rokontartást kitől/milyen alapon/hogyan kérvényezhetem valamint százalékosan vagy konkrétan mennyit kapnék ebből? Szeretnék biztos lenni a dolgomban mielőtt belevágok, jó lenne végre nyugodt légkörben létezni.
2010. dec. 22. 13:35
 7/19 anonim ***** válasza:
a családi 12.200.- ha nem vagy tartósan beteg, mivel a szüleid elváltak 1-2ezer Ft-tal több. Rokontartást vagy megadod, h 20-20ezret kérsz, vagy a bíróság állapítja meg. Ha jó a szüleid keresete, kaphatsz valamivel többet, de ne számíts vagyonokra. Apukád valószínűleg kb ugyanannyit fog fizetni. De ezekről felvilágosítanak a panasznapon! Kérj (állami)ügyvédet, mivel tanulsz és nincs kereseted, ingyen elvállalnak (majd a vesztes fizeti, a perköltséggel együtt). Kérdezz, ha van még vmi!
2010. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm főleg az utolsó válaszolónak, már csak az egyetlen kérdés ami megválaszolatlan, az ajándékba kapott értéktárgyaim kiket illetnek?
2010. dec. 22. 13:49
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Azért ne vedd készpénznek a rokon tartási díjat..Mivel 18 éves vagy felnőtt ember vagy..A szüleid a törvény szerint 18 éves korodig kötelesek támogatni vagy ha nappali egyetemre mész 22 éves korig..De nem kötelesek az albérletbe beleszállni..Egyébként ez is olyan mint a 22-es csapdája..Állítólag van egy ilyen törvény csak nehezen kivitelezhető..Ha anyudnak nincs önálló jövedelme akkor nincs miből levonni.Ha van valami jövedelme akkor figyelembe veszik az ő kiadásait,megélhetését,és talán ami marad abból számolnak ki valami összeget.Ugyanez a helyzet apukádnál is..

Mivel sem apád,sem anyád nem dob ki az utcára így a döntésed csakis a tied..

A családit viszont tényleg tudod magad is igényelni..

Szóval a végeredmény ugyanaz lesz..Nem fogsz annyi pénzt kapni,hogy fenn tudj tartani egy albérletet,havi kaja,ruha,és iskolai dolgok..

Inkább próbáld meg a kollégiumot..Vagy csináld azt amit a fiam legjobb barátja..Ő is nehéz körülmények között élt..Ő is albérletbe akart menni,és rokontartást akart a szüleitől..Azt hamar elfelejtette,mert a szülei mindenhol azt nyilatkozták,hogy ők nem akarják,hogy a fiúk elköltözzön,ők nem dobták ki) A törvénynek ennyi elég is volt,és úgy kezelték a srácot is..Megmondták neki,hogy amíg szülői támogatás önként megvan ők nem tehetnek semmit..

Végül is a fiam és a barátja elém álltak,hogy hozzánk költözhetne-e..Voltaképpen üzletet kötöttünk..Mivel az etetés,és a villany nekem sincs ingyen így fizetett nekem havi díjat..Én kajára havonta 10.000 forintot kértem,és rezsire 5000 forintot..(szerintem ez reális összeg volt)Így 5 évig velünk élt,mintha a másik fiam lett volna..

Én nagyon büszke vagyok rá...

Esetleg neked nincs ilyen segítséged??

2010. dec. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha tudod bizonyítani,hogy te kaptad ajándékba akkor a tied,és viheted magaddal..

Ha csak ott van ,és használtad akkor anyád mondhatja azt is,hogy minden az övé,ő vette..

2010. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!