Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehetne ezt a vitát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne ezt a vitát rendezni, sajnos nagyon felhúztam magam ismételten (? )

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__14..


Ez az előzmény. Az ottkarácsonyozásról sikerült finoman lebeszélnem.

Viszont az előzmények után tegnap odaadott egy láncot, ami bár tetszett volna, úgy kaptam, hogy az ex küldi. Hihetetlenül elfutott a méreg, hogy ha megbeszéltük, rábólintott, akkor mi a jó életért kell belobogtatni nekem a vörös posztót?

Sajnos dühömben nem a legszebb stílusban adtam elő a véleményemet - a stílusért utólag elnézést kértem, de a tartalmát fenntartom.

Azzal érvelt, hogy nem akarja elvadítani a viszonyt, mert így eléggé necces. Csakhogy pont nem azt kértem, hogy vadítsa el (arról az ex gondoskodik), hanem egy diplomatikus, két lépés távolságtartást. Aminek része, hogy nem válunk a másik lekötelezettjévé.

Amikor megkérdeztem, hogy mégis miért hozta el, azt válaszolta, hogy "de hát mit kellett volna tennem?"

Egyszerűen kedvesen, de határozottan annyit mondani, hogy "kedves tőled, de szerintem nem vagytok olyan viszonyban Mariskával (legyek ez én), hogy ajándékokat adjatok egymásnak".

Kezdem úgy érezni, mintha egy béna politikus lenne, aki hagyja, hogy korrumpálják, majd később csodálkozik, hogy zsarolásba fullad a dolog.


Megértem, hogy szeretett volna egy ilyen láncot, de mivel a mintája/kivitele miatt kevés helyen kapni (én se nagyon láttam, csak egy ismerősön tetszett meg), de akkor se az exszel intéztesse. Lehet ékszerésznél csináltatni, de ha az nem járható út, egy doboz gyufának is örülök, de azt magától adja.

Most olyan érzés, mintha valaki megkapná a kedvenc ételét, csak "egy picit belepisiltünk". Hiába picit, hiába volt az eredeti szándék nemes, innentől ehetetlen az étel.


Ne értsetek félre, nem akarok válni, nem összességében a férjemmel van gondom, csak ezzel a helyzettel. Szemet hunyni azért nehéz, mert heti rendszerességgel hallgatom a siránkozásokat az ex miatt.

Javasoltam egy megoldást, ami nem tisztességtelen, nem bunkó, nem agresszív, hanem diplomatikus és hosszútávon segítene is a helyzet megoldásában. Megbeszéltük, egyetértett. Rá egy hétre meg ez történik.


Amikor rákérdeztem, hogy ő mit kapott tőle (a nem fogadunk el semmit tőle elv miatt), mondta, hogy semmit. Itt sumákolást sejtek, mert ha nekem bevásárolt egy drága ajándékot, neki miért ne vett volna valamit?


(A szenteste nálunk betegség miatt mára tolódott át, ez csak úgy odaadta, hogy az ex küldi.)


Nem rosszindulatot feltételezek a férjemről, hanem inkább - elnézést érte - töketlenséget. Nem szeretném átszabni a személyiségét, de ezt az egy helyzetet szeretném rendezni, tisztázni. Pont azért, hogy egy-egy sarkallatos pontnál, mint ez is, ne törjek ki, mint egy vulkán - a sok-sok halmozódó, ehhez kapcsolódó idegeskedés miatt. Évek óta nyelem, próbálok jó pofát vágni hozzá, csak annyit szeretnék, hogy ezt tisztázzuk és jussunk konszenzusra.

Azt hiszem érezheti, hogy belelépett a kutyakakiba, mert egyfajta zavart támadó-védekezéssel reagált, össze-vissza érveléssel.

Mindezt úgy, hogy amúgy nem szoktunk veszekedni, az elmúlt évek alatt ez volt talán a második vagy harmadik alkalom.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de nincs kivel megbeszélnem ezt (nem zavarnám a barátaimat ilyennel karácsonykor), ha meg nem vezetem le a feszültséget, megint az ő fejét harapom le - ezt nem szeretném.


2010. dec. 25. 07:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csodalkozva olvasom, hogy az "ott karacsonyozasrol" lebeszelted. Ferjed ott toltotte volna, az exxel a karacsonyt? Haza allit egy nyaklanccal, a extol. Mondjuk, ez nem egy doboz csoki. Mar ne haragudj, ferjed teljesen hulyenek nez teged. Ket szek kozott ugral.
2010. dec. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elözöböl és ebböl is látom, a férjednek a gyerek miatt nagyon fontos, hogy ne dühitse az ex-et, és ettöl valószinüleg nem fogod tudni eltériteni - ezt majd idövel megteszi az ex.

Ha NEKED nagyon fontos, hogy ne fogadjon el semmit, akkor ragaszkodhatsz ehhez, DE éppen mivel a férjed szerint ezt ellenségeskedésnek venné a volt feleség, nem fogja tudni betartani - és köztetek ott az állandó harc, aminek CSAK rossz vége lehet. (A mostani viselkedése is arra utal, hogy ha az érveidet ÉSSZEL el is fogadja, érzelmileg nem tudja magáévá tenni).


Szerintem jobb lenne, ha ezt a témát elintéznéd magadban azzal, hogy ez a férjednek egy "furcsasága", amit megszüntetni nem lehet. Még azt sem tartom kizártnak, hogy ha az ex nem hallja vissza, hogy ez NEKED kellemetlemn, hanem hogy belenyugodtál, akkor leáll a játékkal, ha meg nem - ennyit elnézhetsz a férjednek, elvégre NEM megcsal vagy valami más módón tisztességtelen, csak - valószinüleg - olyna valaki, aki nem szivesen bánt meg senkit sem.

Tudom, nem egyszerü, de emiatt elrontani a kettötök ünnepét nem hiszem, hogy megéri.

(Persze, megértelek téged is, de az "okosabb enged" alapján nem érdemes emiatt stresszt csinálni magadnak.)


Mindennek ellenére kellemes karácsonyt.

2010. dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem az ex az oka annak, hogy ott akart karácsonyozni, hanem az exszel közös gyermekük. Én egyszerűen nem fogadtam volna el a láncot, mert egy 'ellenségtől' azért eléggé furcsa dolog, hogy ajándékot ad. Lehet, hogy az ex arra vágyik, hogy te elhagyd a férjedet, és ő visszamenjen hozzá, meg a közös lányukhoz. Le kellene ülnöd a nővel, szépen, kulturáltan megbeszélni, hogy mi okozza nála ezt a tolerálhatatlan viselkedést. A láncot ne hordjad, csak balszerencsét hozna, és ahogy az írásodból látom, már most sem vagy Fortuna kedveltje. Felnőtt emberek vagytok, beszéljétek meg.
2010. dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

08:40 - köszönöm a válaszod, sok igazság van benne, elgondolkodtam rajta. Azt hiszem igazad van. Most már én is lenyugodtam kissé, csak tegnap már az asztal szélét rágtam idegességemben, amikor a kérdést beírtam.

Azóta mondhatni kibékültünk, én a stílusért, ő meg a tartalomért kért elnézést. De ez is a te verziódat támasztotta alá.


Többieknek: attól nem tartok, hogy megcsalna, vagy az ex pasiként szeretné visszakapni. Olyan szempontból egyik se érdeklődik a másik iránt. Az exnél ez inkább a hatalomgyakorlásról szól és az irányításról.

Azt hiszem a férjem tényleg kicsit túlértékeli a gyerek miatt szükséges "nyelést" és ahogy a másik válaszoló mondta, ha aggyal fel is fogja, érzelmileg nem tudja a magáévá tenni.

Azt hiszem az lesz a megoldás, hogy eljárok jógára és ilyen helyztekben gyakorlom a jógalégzést...

2010. dec. 25. 09:11
 5/11 anonim ***** válasza:
A 8: 40-es vagyok újra, örülök, ha sikerült hozzájárulnom ahhoz, hogy lenyugodjon a helyzet, és további boldog házasságot és kellemes ünnepeket.
2010. dec. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyira elfutott a méreg, ahogy olvastam az előző kérdést, ezt is, intelligens, kulturált, értelmes nőnek tartalak, és a férjed szegény, biztos a gyerek miatt tűr. de azt a szegény kislányt nem lehetne kimenteni onnan?!?! Tizenhét éves, érzékeny időszakban van, nem lehetne az anyja mérgező, rossz légköréből valahogy kivonni??
2010. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Felmerült, de a lány se mer lépni. Fél év múlva nagykorú, onnantól akár rendőrséggel is elzavarhatná az anyját (jogilag), de már egyfajta Helsinki-szindróma alakult ki nála.

Annyira a hatalma alá hajtotta az anyja, hogy nem mer semmi se tenni, tulajdonképpen egy tanult tehetetlenség alakult ki.

Férjemmel költözünk ki külföldre, lányt is hívtuk, de húzódozik. Pedig ott végképp nem tudna utána nyúlni az anyja. A felajánlást fenntartjuk, ha akar jönni, intézünk neki mindent.

De amíg az országban vagyunk, addig még jobban ki lenne téve annak, hogy az anyja vagy simán elrabolná valahonnan, vagy menne utána mindenhová. Mivel az anyját nem zavarja, ha nyilvános helyen csinál ordítós balhét, gond nélkül megszégyenítené bárhol.

Amíg a lány nem dönt maga úgy, hogy máshogy szeretné, sajnos nem sokat tehetünk, hiába állnánk mellette.

2010. dec. 27. 12:52
 8/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Nem leszek a kedvenced de őszinte leszek! Kár felhúznod magad mások hülyeségén, ne tedd! Tisztára ki fogsz készülni és az egészséged is meg fog romlani. Kicsit próbáld kívülről nézni a dolgokat! Nyugi! Egy elvetemült ex-szel van dolgod! Gondolom ezt tudtad már akkor is amikor kimondtad a boldogító igent! Nem egy sima kapcsolatod van, hanem egy ilyen. Szar ügy, de nekik kellene megoldani, és nem neked, plusz ne hagyd hogy kizökkentsenek a nyugalmadból! Nem éri meg. Küldött egy rohadt láncot? Haha! Hordani nem fogod, csinálsz vele? Amit akarsz! Küldd vissza, (minden komment nélkül) add a lánynak, (talán örül?) add a férjednek, csináljon vele amit akar! Adja el, kit érdekel?! A lényeg a nyugalom! Ne hagyd hogy tönkretegye az életedet! Az idegeskedéssel és dühöngéssel csak az ő malmára hajtod a vizet! Határozd el, hogy bármit is tesz, nem fogod magad izgatni!!!!

Gondolom nem könnyű, én is sokat idegeskedtem amíg fiatalabb voltam. Most sem vagyok még öreg, de már sokkal könnyebben megőrzöm a nyugalmamat, mint régebben. Az idő szinte minden problémát megold, de a lelki egészség megőrzése a legfontosabb! (ami a testi egészség megőrzésével is jár!)

Sok szerencsét és BÚÉK!!

2010. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: igazad van!


Ugyanitt eladó egy ezüst színű, szív medálos nyaklánc, kedvező áron!

2011. jan. 2. 20:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Tedd fel Vaterára :) Még jól is jön az a kis pénz.
2011. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!