Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap nagyon felhúztam...

Tegnap nagyon felhúztam magam! Miért ilyenek az emberek? Mitöl van ez?

Figyelt kérdés

Tegnap férjemmel eldöntöttük, hogy veszünk egy laptopot, mert ami van, az meghalt. Elmentünk utánaérdeklödni, hogy áruhitelre milyen konstrukcióval milyen gépet tudnánk venni. Sajnos nekünk egy komolyabb kell, mert én 3D-s grafikai modellezéssel fogok foglalkozni (gyesen vagyok jelenleg), férjemnek meg a zeneszerkesztés a hobbija. Ki is néztük melyik kell, a havi törlesztöje is elfogadható volt, simán belefér. Elkezdtem nagyon örülni, mert mióta elromlott a gépünk, telefonról netezek.

Hangot is adtam örömömnek, erre férjem egyik haverja rákérdez, hogy nem kell-e olcsóbban (magyarul lopott), mondott árat is. Kérdeztem, hogy újonnan, részletre? Ès beszól, hogy egy ilyen ajánlatot részletre? Mondom igen, csak nem gondolja, hogy egy baba mellett majd pont egy összegbe kifizetek neki közel 200 ezret, csak úgy félzsebböl. Nem állunk rosszul de annyira jól sem. És erre mondta, hogy erre inkább nem mond semmit, és megsértödött.

De most komolyan attól mert gyerekem van, csak enni szabad, másra nem is kell költeni? Ezen miért kell megsértödni?

Nem értem az embereket...most meg majd jön a férjem oltása, hogy milyen pénzéhes ribi vagyok, hogy a havi ételemen, háztartási cuccokon kívül másra is merek gondolni... (a baba természetes, ezért nem veszem ide, öt mindketten elhalmozzuk:))

Mitöl viselkedik valaki így?


2011. márc. 21. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

lopottat olcsóbban...persze,aztán javittathatod sok pénzért...

nem pedig ingyen mert adnak az újra garit...


ebben nem tudom mi a pénzéhesség,inkább felelőtlenség lenne ilyenből lopottat venni

2011. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Lopottat tenyleg nem kene venni,mivel lehet nektek lesz problematok kesobb belole.Sokkal jobb az ,amire van garancia is,illetve amirol tudod ,hogy te hasznaltad eloszor.


A ferjed lehetne megertobb.Amire szukseg van,arra szukseg van,nincs mit tenni.Es ez egy olyan dolog ,hogy egyszer megveszed es elvagy vele evekig.


Remelem rendezodnek a dolgok es ,hogy nem te jossz majd ki hibasan ebbol az egeszbol.

2011. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Az emberekről nem tudok nyiltakozni, ilyenek, tahók. Én számtech boltban dolgozom .. tudom :)


De miért nem vesztel asztali gépet? Ugyanannyi pénzből sokkal jobb teljestményűt kaptok, később tudjátok bőviteni is (ami ugye egy notinál legfeljebb ram bővités), új videokártyát bele, miegymás.

Ráadásul ha grafikai munkával akarsz foglalkozni a 15,6-os kijelzó nagyon pici, vehetsz hozzá bármekkorát.

2011. márc. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Egyszer vettem 1 lopott digitális kamerát. Nem működik jól, pedig originál csomagos volt. Akkor megfogadtam, hogy elektronikai dolgokat csak üzletben fogok venni, mert akkor vissza tudom vinni, ha valami baja van. Pláne laptopból, ami nem olcsó. Mit csinálsz, ha valamilyen hibája van? A javítása nem olcsó.

Egyébként megértelek. Mi is most várjuk a babánkat, és emiatt lett 1 csomó plusz kiadásunk. A bevételünk pedig nem emelkedett.

Sajnos az emberek meg ilyenek. Gondolom az ismerős üzletet akart magának csinálni. Azért akárkinek nem hangoztathatja, hogy vannak lopott cuccai, vagy tud lopott cuccokat szerezni. Mert simán feljelenthetik. Szerintem ne törődj vele. Ezzel csak magát minősíti.

2011. márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha a férjed száján akár egyszer is kicsúszik az az oltás veled kapcsolatban, hogy "ribi", ott nagyon nagy bajok vannak...

A barát takarodjon el a francba, nincs gyereke, el se tudja képzelni, hogy nektek milyen a helyzetetek.

Jó kis haver lehet, ha lopott cuccot árul megvételre...

Nagyon nagy melaszba lehet belemászni lopott cucc megvásárlásával. Egy egyetemi csoporttársam megvett egy laptopot, miről tudta, hogy lopott. Két hónap múlva két rendőr kopogott be hozzá, Isten tudja, hogy találták meg, vagy mi... Mivel nem tudta bizonyítani a laptop eredetét, eljárás indult ellene.

Úgyhogy csak óvatosan, főleg, ha gyereketek van, nem hiányzik ez.

A haver hadd sértődjön meg - nem tudom, mi a sértő abban, hogy nem akarják a lopott holmiját megvenni lutrira... Jó kis barát.

Tojjátok le, vegyetek mindent törvényes úton.

2011. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
De nem a férjeddel együtt döntöttétek el, hogy kell új laptop és vesztek egyet részletre? Akkor miért oltana le azért, hogy az étkezésen túl másra is gondolsz, mondjuk egy laptop vásárlásra... Ez nekem nem világos...
2011. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a férjed sem akarhat valami kétes eredetű műszaki cuccba belenyúlni?! 200 pénz, csak úgy, garancia meg számla nélkül?? Ne már!

Másfelől én is inkább javasolnék egy asztalit, nagy monitorral, és még beleférhetne egy netbook is böngészni, levelezni, stb...?

2011. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem a férjed olt,és mond ribinek,hanem a férjednek mondja majd a haverja. Azért ez elég nagy különbség.

Egyetértek azokkal,akik azt mondják,hogy műszaki cikket csak megbízható helyről szabad venni.

2011. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Csak azért húzta fel magát a "haver" mert így nagyobb nyomással tud rád hatni. (ő ezt hiszi) Igggeeen, jól látod, most hogy nálad nem sikerült a dolog, jön a pasid /férjed / párod, mert ügye ő a haver... és a következő lépés az lesz hogy ezen elkezdtek ketten ez miatt vitázni. Én a helyedben leülnék a pasimmal, hogy itt sok pénzről van szó, és igaz a haverja, de hát ő sem akarja kellemetlen helyzetbe hozni, ha esetleg 2 hét után elfüstöl a gép, nemde? Az hogy besértődik arra nagy ívben tegyél rá, az ő érdeke az eladja (megszabaduljon) a géptől. Ráadásul ki a fene tudja hogy 3 hét elteltével, nem-e dörömbölnek majd az ajtótokon a rendőrök????


Semmi esetre nem vásárolnék "nem hivatalos boltban" garancia nélkül olyan ketyerét ami meghaladja a 10.000 Ftot. Akármilyen ajánlat lehet az felőlem... soha semmi sincs ingyen! Tudod: olcsó húsnak híg a leve...

2011. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Az egy dolog, hogy az ilyen gép általában gyorsan tönkre szokott menni, az eladónak csak az a fontos, hogy addig bírja ki, amíg az árát meg nem kapja.

De ha a rendőrségen kiderül, hogy ti tudtátok, hogy lopott, akkor már orgazdasággal is vádolhatnak benneteket, és ez miatt bünti is lesz, másrészt pedig az ilyen lopott cuccokat a rendőrség le szokta foglalni.

Ezért nem szabad belemenni.

2011. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!