Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál a teljes közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál a teljes közös megegyezésnél miért kell az ügyvédnek fizetnem, hogy amiben megegyeztünk azt jegyezze ellen? Anélkül nem lehet csendben elosztani mindent?

Figyelt kérdés
A férjemmel válunk. Teljes közös megegyezésben a gyerekelhelyezésnél, vagyonmegosztásnál. Az ügyvédem azt mondta, hogy írjam le amiben megegyeztünk, és ő 3%-ért ellenjegyzi. Nekem erre nincs pénzem, éppen azért egyeztünk meg, hogy ne kelljen a vagyonmegosztásnál fizetnünk. És akinek nincs ügyvédje, az hogy csinálja? Aki tud segítsen, mert én nem tudok erre költeni (szerintem az ügyvédem csak le akar nyúlni. Ha mi megegyezünk mindenben , akkor a bíróság csak jóváhagyja, nem? Azért miért kell fizetni?
2011. jan. 11. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez a legális lopás, pénzbehajtás.Szépszóval burokrácinak hívják.Ez egy ilyen ország.
2011. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni, mert a váláshoz nem szükséges ügyvéd, közös megegyezés esetén, ha mindent meg tudtatok beszélni, meg egyenesen értelmetlen, ha van. Minek? Bementek a területileg illetékes bíróságra a következő fogadónapon, és benyújtjátok a keresetet. Vannak ott jogászok, majd segítenek. Természetesen ingyen. A bíróság jóváhagyja a megegyezésben írtakat, csak extrém esetben ítél másképp. (Pl az egyik félé marad az ingatlan, a másik meg gyerekkel az utcára kerülne, de nálatok erről nyilván nincs szó.)
2011. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Igor26 ***** válasza:
Ügyvéd akkor kell, ha nem tudtok megegyezni, de azért törekedtek rá, mert a bíróság ítéletét szeretnétek elkerülni. Ha minden sima liba, akkor ki lehet hagyni az ügyvédet. Hozzáteszem válást ügyvéd nélkül csinálni olyan, mint kuplerájban védőfelszerelés nélkül szexelni. Van azért kivétel, de én mindig húzok gumit...
2011. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell ügyvéd

te is meg tudod írni, aláírjátok, esetleg még két tanú, egy külön papíron írsz egy levelet az illetékes bíróságnak, hogy házassági bontó keresetet indítasz, mellékeled a papírt aztán értesítenek. kell majd illetéket fizetni, de a bíróság mindent a szádba fog rágni, hogy mit hogy csinálj

INGYEN.

2011. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi is megegyeztünk, elmentünk a bíróságra, együtt beadtuk a papírokat, megfizettük a 12 ezer ft-os illetéket, és ennyi. Ügyvéd nélkül elváltunk, kétszer tíz perces tárgyaláson. Úgyhogy a saját példám szerint nem kell ügyvédre költeni.
2011. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A váláshoz valóban nem kell ügyvéd.


Viszont ha már felfogadtad az ügyvédet és ő dolgozott is (nem tudom, kérdezem) akkor illik kifizetni...

2011. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!