Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös megegyezésnél, minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös megegyezésnél, minden esetben csak rábólint a bíró. Nincs olyan lehetőség, hogy azt mondja nem enged valamit a gyerek elhelyezésbe?

Figyelt kérdés

Pl. közös felügyeletet(1 hét itt, 1 hét ott, vagy heti 2-3 nap anyánál, a többi apánál) ?Mi van ha gyerekek még túl kicsik?

Nem akarok apával pereskedni, szeretném minél elöbb lezárni ezt a dolgot, és lezavarni a válást.Viszont amiben megegyeztünk szerintem nem reális, apa nem a gyerekek érdekeit nézi, hanem a sajátját.Van rá esély hogy esetleg a bíró, vagy gyámügy belekössön? 3-4 éves gyerekekről van szó.


2011. máj. 7. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem,ha te rábólintasz, azt ők elfogadják.

Ha valamit nem akarsz, akkor mondd. Néma gyereknek anyja se érti...

2011. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Miért egyeztél meg vele úgy, ami szerinted nem reális?
2011. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mert nem akarok hosszasan pereskedni vele, meg szart dobálni egymásra.De haogy az utóbbi időben intézi a dolgait, nem vagyok benne biztos hogy pár óránál több ideig rendesen eltudná látni őket.Plussz a rendszeresség.Félek ha költözés után beállítok nekik egy rendet, azt ő nem fogja tartani, és az nem jó ilyen kicsi gyerekeknek ha 3-4 naponta felborul minden.

Legalábbis szerintem!

2011. máj. 7. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a gyereket így is, úgy is meg fogja viselni, hogy mást lehet anyánál, és mást apánál. Megértem, hogy nem akarsz hosszasan pereskedni, a bíró előtt mondd el, hogy Te mit és hogyan szeretnél, főleg, hogy miért. A bíró elvileg a gyerekek érdekeit nézi, és szinte mindig az anya javára dönt. Megértem, hogy nem akarsz hosszasan pereskedni, és iszonyú pénzt is emésztene fel, meg idegileg is kicsinálna, de sajnos akkor is most kell lépned. Most, a bírónál még nem kell ügyvéd, és nem kell egymás torkának esni se. Egy elmérgesedett helyzetet már sokkal nehezebb lesz kezelni.
2011. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A héten volt a perem, most nagyon benne vagyok a témában.

A mi gyerekünk nincs 2 éves, közös megegyezéssel válunk. A megegyezést akkor írtuk, mikor férj pakolt és ment, még beszámítható volt, aláírt mindent, heti láthatást javasoltam, hisz a gyerek nem tehet ugye a válásról. Apukája azonban többet nem jött, és nem fizetett. Beadtam a válópert az eredeti megegyezésünkkel, és már a keresetben kértem a módosítását, 2 heti láthatás és visszamenőleg is kérem a gyt-t.

A bírónő már a módosítást olvasta fel, apuka rábólintott, de mint aki ott se volt, egyik fülén be, másikon ki, hogy mi történt a tárgyaláson.

Nekem azt mondta a bírósági panasznapon az ügyvédnő, hogy bármit kérhetek a bíró előtt. Akkor még nem írtam meg a keresetet, ő mondta, hogy vagy leírok mindent a keresetbe, hogy módosítást kérek, mert ez-ez-ez történt, vagy a bíró előtt mondom. Semmiképpen nem erőltetik rátok, hogy az legyen, amit már aláírtatok, ha egyszer már más a helyzet. A bírónak csak a megegyezés a lényeg, az, hogy miben egyeztek meg, azt a bíró majd segíti. Legalább előtte már nem fog tudni a férjed manipulálni. Elmondod, hogy miért érzed úgy, hogy a megállapodásotok nem előnyös a gyerekekre nézve, és miért kéred a módosítást, és kész. Meg kell győzni a bírót, nem a férjedet. A bírónak is csak a gyerekek és te leszel az igazán fontos.

Sok sikert, és ne izgulj! Csak készülj a mondandóddal, ne ott találd ki! :)

2011. máj. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondd el a bírónak, hogy a gyermekednek nem jó az, ha pár naponta változik a lakáscíme, éreznie, tudnia kell a gyermeknek, hogy hol is van az "igazi" otthona. Ezért amíg ilyen kicsik, csak a törvény által kötelezően előírt kéthetenkénti láthatáshoz és nyáron egy, max. kéthetes elvitelhez vagy hajlandó hozzájárulni. Majd amikor a gyermekek nőnek, és ők is igénylik, akkor te is hajlandó leszel ezen változtatni.


Tedd még hozzá, hogy amennyiben az apa ennél sűrűbben is szeretné őket látni, nincs kifogásod az ellen, hogy elmenjen hozzátok meglátogatni, de egyelőre ennél sűrűbben elvinni nem tartod szerencsésnek.


Sztem ez egy korrekt hozzá-állás, és a bíró a gyermekek érdekében pártolni fogja.

2011. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jajj köszönöm a válaszokat sokat segítet.Nálunk az a helyzet hogy szivem szerint nem engedném csak kéthetente el úgy hogy apánál töltsenek 2-3 napot, de akár minden nap jöhetne és elvihaetné őket pár órára.


08.17-es írhatok privit, mert lenne egy pár kérdésem.Mi még csak most fogjuk kezdeni ezt a procedúrát, a héten akarunk elmenni megérdeklődni, hogy mit kell kitőlteni, meg hogyan kell elindítani a válást.

2011. máj. 8. 11:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadják, amennyibe a gyermek érdekét szolgálja. Ha nem, akkor beleszólnak. Nem jó őket naponta hurculásszák.
2011. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
08. 17 vagyok, írj nyugodtan, nem tudom hogy kell privizni...
2011. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még mindig a most pereskedős anyuka vagyok, átállítottam, tudsz írni. :)
2011. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!