Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Utógondozott nevelőcsaládban....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utógondozott nevelőcsaládban. Lakásotthonba, utógondozói lakásotthonban. Teljesen eltérő ellátásban. Gyermekekről szól a gyermekvédelem, vagy bürokráciáról?

Figyelt kérdés

Miért van olyan nagy külömbség az ellátásban,ha lakásotthonos,utógondozói lakásotthonos,vagy nevelőszülő tarja el.Ebben a gazdasági válságban,nem nézik a megélhetés elnehezülését?Sőt csökkentettek az alapellátáson.

Mennyi jut az utógondozottra a gyermekvédelemben ?

Miért jobb ha 10 évig családban nevelkedőt a papírok miatt kiemelik a csaádból utógondozói lakásotthonba.

Segíteni akarnak?Kinek?

Ha megállapítják,hogy az átmeneti gyermek anyja másik megyébe költözött,de ugyanolyan szerencsétlen,vagy börtönbe van,miért akarják csak a normatíva miatt kiemelni a gyermeket családból ,iskolából?

A megoldás csak hivatali lehet?


2011. febr. 3. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
És akkor most mi is a kérdésed valójában? Hátha tudunk rá válaszolni.
2011. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mind kérdés,mindegy melyikre kapok választ,ha lehet ilyen kérés.
2011. febr. 3. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj a magyarországi rendszerrel, hogy nem igazodott még el a saját maga alkotta útvesztőben. A szocializmus idejéből maradt rendszert nem számolták fel teljesen, de próbálnak nyitni más irányba is. Ezért van sokszor ez a nagy kavarodás. És igen, ahogy te is érzed, nem mindig tartják a gyermek érdekeit szem előtt. Kell a normatíva, kell a lakásotthon, mert nincs elég nevelőszülő, akinél a gyermek elhelyezhető - bár mostanában mintha javulna a helyzet.

Erről írtam a szakdolgozatom, ha gondolod segítek (de inkább úgy érzem csak szeretnéd "kidühöngeni" magad a rendszer hiányossága miatt) De erre is vevő vagyok :)

2011. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,dühöngök.Tíz éve nevelőszülő vagyok.Egyre jobban elmegy a kedvem tőle.Rólunk csak akkor írnak ha negatív példát tudnak főcímbe tenni,amugy mi vagyunk a legolcsóbbak a leggazdaságosabbak,hisz ingyen az egész család neveli a gyermeket,most már olyan szinten,hogy természetes,hogy hitelt veszünk fel ,vagy saját pénzünket költjük rájuk.Minden emelkedik,a rezsi az élelmiszer.Tőlünk,visszavették a pénzt,közben csócsálnak rajtunk,miből tellet mire? Mi egy pozitív emberek vagyunk,pont azt kell bemutatnunk,hogy folyamatosan tervezünk,építünk,válalkozunk.Példaértékkel,rengeteg munkával.Nem iszunk,játékgépezünk.

Már ez is baj,ha uj kocsi van a családba? Közbe a gyerekeknek visszük,hozzuk a dolgaikat,vásárlás szülői,láthatás stb.

Valami nincs rendbe körülöttünk annyi szent,én 13 gyermeket neveltem,ebből 10 éve 5 gyermeket.Mind felsőoktatásba tanul.Felajánlották,adjam őket utógondozóiba,mert ugyse birom anyagilag.

A gyerekek teljesen összetörtek,végül megmentette őket,hogy én nyugdíjba tudok menni.

Normatíva-gyerek-egy kilócukor.Érzelem és értelem nélkül.

Csak papírgyerekek,minket meg aláznak,elszámoltatnak,nehogy hiányozzon valami,az nem gond,ha a nyugdíjamból veszem.


Már

2011. febr. 5. 00:03
 5/5 anonim válasza:

Értem a felháborodásodat, de igen a GYIVI egy hivatal, egy igen bürokratikus hivatal.

Csak arra próbállak kérni, hogy ne add fel, mert azok a gyerekek nem csak számok, és szükségük van rád.

Minden kérdésed valós problémákat feszeget, de talán rossz fórumon vagy ezzel.

Rengeteg erőt, és kitartást kívánok ahhoz, hogy megtaláld a módját annak, hogy értelmesebben működjenek a dolgok.

:) Ne hagyd magatokat!

2011. febr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!