Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonközösség megszüntetéseko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonközösség megszüntetésekor ki válthatja meg az ingatlant? Akinek nagyobb tulajdonrésze van, vagy aki többet ajánl érte?

Figyelt kérdés

Van egy lakásunk egy kis bolttal a földszintjén. A férjemnek 80% tulajdonrésze van, nekem 20%. Szeretném megtartani a boltot, de nem lehet külön kezelni a lakástól és nem is szeretnénk a férjem közelében lenni. A férjem reális áron kifizetné a részemet, de én is szeretném megtartani az üzletet, mert nem akarom elveszteni a bejáratott vevőkört. Akár többet is fizetnék érte neki, mint a piaci ár, de övé a nagyobb tulajdon és neki is tervei vannak az üzlethelyiséggel. És mi van ha bekamuzok egy akkora összeget, amit nem is tudok/akarok kifizetni, hogy felverjem az értékét? Le kell tenni bírói letétbe? És mi van ha ő ezután akar többet ajánlani érte?

Szóval hogyan működik ez?


2011. febr. 22. 05:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha neki van nagyobb tulajdonrésze, akkor neki van elővásárlási joga is. Kell egy ingatlanszakértői vélemény hogy mennyit ér, és az alapján lesz kifizetve. Ha van bolt, és annak bejáratott vevőköre, akkor az értéknövelő tényező lehet. A bíróságon nincs alkudozás, az nem piac. Az, hogy kinek kell letétbe tenni, vagy hogy megy azt nem tudom, de ha valamelyik fél kéri a vagyonközösség megszüntetését, akkor a bíróság azt meg is szünteti, tehát szerintem fogadd el a reális árat, amíg meg nem gondolja magát a férjed, vegyél magadnak máshol valamit (most könnyen tudsz, mert nagyon lent vannak az ingatlanárak) és amíg lezajlik, addig szépen adagold be a vevőknek az új helyszínt.

Becsüld meg azt a lehetőséget, hogy kifizetnek, mert manapság a legjobb ingatlanokat sem lehet eladni és nincs pénz a piacon. Ha neked lenne és kifizetnének, azzal aranyat érsz most.

2011. febr. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg mindketten kifizethetitek a másikat, de a férjednek van döntésjoga: ha ö nem akarja neked átengedni, akkor te nem tehetsz semmit sem ellene. HA beleegyezik, hogy te fizesd ki öt, akkor lehetséges, ha ragaszkodik a házhoz, akkor viszont te kapod meg a neked járó rész árát.
2011. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha eszed van és reális árat ajánl a férjed akkor azt nagyon gyorsan fogadd el, mielőtt meggondolja magát. Ennél jobban nem tud kijönni belőle.
2011. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!