Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel lehet megmenteni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel lehet megmenteni egy házasságot?

Figyelt kérdés

Sajnos válságban a házasságom.Sajnos már évek óta vannak gondjaink,és már hónapok óta gondolkozom a különköltzésen, a váláson.Párommal teljesen más témával kapcsolatban egyszer beszélgettünk a válásról,különköltözésről, és úgy véli, ha egyszer úgy döntenénk különköltözünk ott vége lenne mindennek.Most még várok, hogy hátha változnak a dolgaink, és jobbra fordulnak.Habár én úgyérzem,már nem kötődök hozzá,úgy mint házas társ.Félre értés ne essen nincsen senkim.CSak a folyamatos gondok miatt eltávolodtunk.

Viszont most még biztos nem akarok lépni, mert nem rég halt meg az apja.Mivel próbáljam meg megmenteni a dolgot?Illetve van értelme, ha az érzelmek kihaltak?Feléledhetnek még?


2011. márc. 3. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

NEm tudom, hogy van-e értelme, ha te nem akarsz vele maradni. De esetleg egy házassági tanácsadó segithetne - mert neki több tapasztalata van, és tudja, hogy milyen kérdésekkel kellene (a legtöbb esetben) foglalkozni, miket kellene tisztázni.

De ha az érzelmek megszüntek, akkor nem sok esélyt látok.


Abban a párodnak viszont tökéletesen igaza van, hogy a különköltözés = házasság végével.

2011. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Ha részedről az érzelmek végérvényesen kihaltak, akkor jobb, ha külön mentek. Ha csak hullámvölgy, akkor meg lehet próbálni kijönni belőle. Ezutóbbi esetben persze férjedurad véleménye is kikérendő. Mert ha ő nem akar már semmit, akkor hiába akarsz Te, de ha Te sem, akkor meg Ő hiába. Bonyolult, de gondolom érted mire gondolok.
2011. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem várni kell, hanem tenni érte. Kirándulás, étterem egy nagy beszélgetéssel, visszatérni oda, ahol jó emlékek fűződnek a kapcsolatotokhoz: egy randi helyszín, és hasonlók

És beszélni, beszélni, beszélni. Szóból ért az ember, mindkettőtöknek tenni kell érte, nem csak neked törni magad:)


22L

2011. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt egyedul csak Te tudhatod, hogy mi is az igazi problema kettotok kozott,

de ugy erzem, hogy a Parod mar dontott, tehat O tisztaban van azzal, hogy amikor megteszitek azt a lepest, akkor mar nincs vissza ut!

Mert tudja ezt. Te csak varsz, de nem teszel semmit, tehat igy valtozatlan marad mindenk, es csak arra vartok, hogy kimondja ki azt, hogy vege.

Fugg attol is, hogy mifele gondok ezek, anyagi vagy erzelmi?

Miert haltak ki az erzelmek? Viszont meg a virag is, amikor kivan eheztetve, es mar kipusztult, ott mar segiteni nem lehet,

s igy van ez az erzelmekkel is, hogy amikor nincs a lelek taplalva, akkor kieg, az erzelmek elmulnak, s ezt pedig csak a szeretettel es egyutterzessel tudod taplalni ugy, hogy fellelegezzen, s ujra eljen, tehat azert tenni is kell es nem csak tetlenul varni!

2011. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sokan így éreznek ahogyan most te.De:Valóban el tudod képzelni az életed nélküle?Vagy csak várod a fehér lovon vágtató herceget sültgalamb formájában.Sokan azért akarnának külön menni, hogy a másik hogy reagálja le a hiányukat, ugyanakkor a másik szenved, mint a kutya, de nehogy már megalázkodjon, hisz őt hagyták el és így lesz 2 boldogtalan ember, akik a következő kapcsolataikban is az előzőt fogják keresni.Hogy mivel lehet megmenteni egy házasságot?Jó kérdés!Tolerancia, odafigyelés, saját érdekeink háttérbe szorítása és a másiké szem előtt tartása.A régi szép emlékek felelevenítése, de tényleg csak a szép emlékeké, ugyanakkor a rossz törlése, feledése.Nagyon jó pszichoterápiás része a dolognak, miszerint végy egy lapot oszd ketté, egyik oldalára csak a jó tulajdonságait írd fel a másiknak, másik oldalára pedig a rosszakat.Ha a rossz lényegesen több, mint a jó, akkor már valóban nagy baj van.
2011. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"a folyamatos gondok miatt eltávolodtunk"


Mással is lesznek folyamatos gondok!

Akard szeretni és tegyél érte. Meglátod, hogy ő mit reagál, ráérsz ezek után is dönteni.

2011. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy válaszolni tudja a kérdésedre, elmondanád, hogy kb. mik azok a gondok és hogy férfi vagy-e vagy nő?
2011. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd ha nem megy,csak becsapnád magad.A kihűlés ugyanolyan természetes emberi érzés mint a szerelem.A gondolatok benned a különköltözésről nem a véletlen műve,ha valaki eljut idáig annak mindig komoly okai vannak amit nem lehet félvállról venni.Ha van hova menned akkor menj,mert a bensőd azt súgja hogy jobb lesz nélküle mint vele.
2011. márc. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Öszinte beszélgetéssel, odafigyeléssel és változtatni akarással MINDKÉT részről.

A MINDKETTŐ nagyon fontos, a legfontosabb dolog.

2011. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én a feleség vagyok.

A problémák már a kapcsolatunk elején kezdődtek 6 évvel ezelött, hogy szinte teljesen feladtam önmagam, mert ő minden tettével erre ösztönzött.De én szerelmes voltam.Akkor is láttam a gondokat, de szeretem és szőnyeg alá söpörtem a dolgokat, hogy majd megváltoznak a dolgok, meg szeretem ezért megteszem neki amit kér.Szinte amióta együtt vagyunk folyamatosan anyagi gondjaink vannak.Ami egy időben olyan szinten nem zavart,hogy csak tojásra, meg vajas kenyérre futja.Sőt sose voltam az a nő aki csak a márkás cuccokat szereti,és havonta több tíz ezer forintot költ magára.Végüli ő sem.De amióta meg vannak a gyerekek igenis fontos a pénz, hogy ne nélkülözzenek.De szinte minden hónapban kölcsön kell kérnünk valakitől, majd hogy nem a szüleink tartanak el.Mert ha csak gondol egyett ott hagyja a munka helyét,és volt hogy hónapokig itthon van.Amióta ismerem nem volt 1 évnél hosszabb munka viszonya.Most is már December óta tudja hogy kifogják rúgni.Csak pár papírt kellene elintéznie,hogy rögtön legyen új munkahelye,mert egy ismerősünk azonnal tudna neki munkát adni.De még csak most kezdett neki,úgyhogy lehet itthon fog ülni üres járatban 3-4 hetet.Van két autónk, én mondtam hogy adjuk el az egyiket, hogy rendezzük anyagi sorainkat,de nem hajlandó.Itthon ül egy hónapja és nem csinál semmit.Egyáltalán nem érzem nőnek magamat melette,csak egy cselédnek,semmit nem segít itthon.A gyerekekkel is nagyon keveset foglalkozik.

Csak amikor meg lelül játszani a fiunkkal akkor mindig arra gondolok, hogy ilyenkor olyan jó nézni milyen boldog a fiam.Igazából a gyerkek miatt gondolkodom, hogy rendbe kéne hozni valahogy.De okan a környezetünkben is úgy látják, hogy 32évesen nem képes felnőni a felelőséghez ami két gyerekkel jár.

2011. márc. 3. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!