Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megmenteni egy...

Hogyan lehet megmenteni egy házasságot ha egyik fél sem enged?

Figyelt kérdés
Vannak családi problémák melyeket közössen vállaltunk.(egy néni gondozása,ami sajnos most már egyre inkább csak az én feladatom)A párom semmit nem segít azonfelül a családja állandóan kritizál és a párom nem áll ki mellettem,inkább a "homokba dugja a fejét".van egy ovodás gyerekünk is aki igen csak megsínyli a veszekedéseket köztünk.Hagyjam rá a családjára a dolgokat?Álljak ki az igazam mellett?Nagyon egyedül érzem magam a problémáimmal,dolgozok,gondozom a nénit,gyereket nevelek és ennyibe ki is merül az életem.
2009. júl. 2. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezt már nem nagyon lehet megmenteni, és minél tovább hagyjátok benne a gyereket, annál jobban megsínyli.
2009. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
ez túl kevés infó, hogy meglehessen válaszolni, mindenféle képpen kommunikálni kell!!! a legjobb egy független szakmeber segítségével. (családterápia/ párterápia)
2009. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ne hallgass arra aki szerint menthetetlen. Le kell ülni és megbeszélni. Ha hívő vagy van egy jó könyvem amit olvassatok el: Gary Chapman Egymásra hangolva, ha nem vagy hívő akkor is segíthet.
2009. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Kinek rokona a néni? Ha nem a tiéd, akkor nem feladatod se a gondozása, se a gondozásának a megszervezése. Ha a rokonod, akkor se kell neked ápolni őt, de akkor neked kell segíteni, pl. otthonba elhelyezni vagy ápolót felvenni.

Az igazad mellett mindig állj ki, ha igazad van.

Tudom, hogy egy idős ember sorsáról van szó, de a tiédről is. A magad dolgaiért te felesz. Annyit fog rád rakni a család, amennyit bevállalsz. Ebben nem ők a hibásak, hanem te.


Szeresd magad annyira, hogy megoldod ezt a dolgot minél előbb.


És nem a válás a jó megoldás, a férjednek mond meg, mennyire rosszul esik, hogy ő nem áll ki melletted, mennyire egyedül érzed magad. Kérj tőle segítséget, konkrétan: kérlek, mosogass el, kérlek, vidd el a gyereket szórakozni, kérlek, mosd meg a nénit stb.

2009. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy nőttem fel, hogy folyamatosan veszekedtek a szüleim, nem jó. Ezért írtam, hogy nem sok esélyt látok a megmentésre. Örök tüske maradt bennem a viselkedésük.


Aki vallásos, azok számára nem csak az van érvényben, hogy jóban rosszban, hanem az is, hogy ne bántsák egymást, és a gyereknek ne szegjék kedvét (a Bibliában is benne van). Meg kell oldani, valóban, de ha nem megy, mert nem tartoznak össze, akkor azt Isten se kötötte össze (mivel nem a szertartáson köt össze), és legyen meg az ő akarata, ahogy amint a mennyben, úgy legyen meg a földön is, tehát nem a mi akaratunk szerint működik, ha az övével ellentétes.


Én a gyerek nevében kérlek, kérdező, hogy vagy oldjátok meg, és ne veszekedjetek, kíméljétek meg a gyereket, aki rátok van utalva, vagy menjetek külön, akár csak ágytól-asztaltól, de ne cirkuszoljatok, mert nem nektek lesz a legrosszabb, hanem a gyereknek. Mindegy, hogy oldjátok meg, de ha mindkét fél hajthatatlan, nehéz, a lényeg, hogy a gyerek ebből a stresszből lehetőleg semmit ne kapjon.

2009. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te te vagy. Tedd meg amit neked kell. Te magadért vagy felelős. Ha a nénit gondoznod kell, gondozd. Ez nagylelkű dolog, és szép, és áldott leszel, ha szeretetből, türelemmel meg tudod tenni. A gyereked is látni fogja, hogy az anyukája milyen jószívű és szeretetteljes. Ha azon mérgelődsz, hogy a férjed nem, akkor a düh halmozódik benned, kedvetlen és ideges leszel. Ezt jobb elkerülni. A férjednek van saját lelkiismerete,(vagy nincs) azért ő a fellős. Te nem ő vagy. Ezt rendezd el magadban, hogy te nem vagy a férjed, hanem te te vagy. Így ez lesz a tudatodban, és nyugodt leszel. A férjed lehet, hogy előbb-utóbb észbe kap, példát vesz rólad, stb. Ne játszd az áldozat szerepét, hanem jókedvűen végezd a munkát, az önként vállalt feladat nagyságához felemelkedett embernek tekintsd magad. A gyerekednek ez lesz a nyugalom, a vidámság,és a jó példa. A többi majd kialakul. Meglátod, lesz változás.
2009. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!