Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit jelent az életközösség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az életközösség megszűnése? És ez mennyiben befolyásolja a válást, vagyonmegosztást?

Figyelt kérdés

Külön élünk, de nem váltunk el. Feleségem, az előzetesem alatt (ahova a család eltartása miatt, anyagi okokból kerültem) eladta a lakást, ami egyébként az ő nevén volt. Albiba költözött a két gyerkőccel, de mikor kijöttem kiderült, hogy korábban megcsaltam, amit megbántam. "Befogadott" ugyan, de új pasival kezdett, és a tarthatatlan állapotokat természetesen nehezen viseltem. A gyerekek előtti veszekedések és "anya" másnál alszik mig én vigyázok rájuk (miközben én voltam a rossz, az uj pasi meg az isten...) nem volt egészséges a velük való kapcsolatomra sem, ezért el kellett költöznöm. Mondanom se kell, hogy két bőrönd ruhámmal jöttem el, kényszerből, ráadásul még szeretem őt és nem akarok válni.

A lakás árából nem láttam semmit, sőt, a benntlétem alatt sem igazán támogatott. Mivel nem váltunk még el, különös életet élünk, amelyben a mostani gyerekekkel való jó viszonyom az ő kezében van! Ezt ő tudja, és azt gondolja mindent megtehet, ő már lezártnak tartja az ügyet. Ha a vagyonmegosztásra vagy az "eltékozolt" vagyon számonkérésére gondolok, akkor nagyon tudja mivel "zsarolhat". Egyenlőre patthelyzet, de múlik az idő. És az idő múlása nem jó...talán az életközösség megszűnése lehet egyoldalú akarat? És akkor minden a nő kezében van?

Bocs a regényért, de nem egyszerű a szitu.


2011. okt. 5. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha az ő nevén volt a lakás,akkor milyen vagyonmegosztásról beszélsz?
2011. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Az életközösség megszűnése azt jelenti, hogy már nem éltek együtt. Ettől az időtől kezdve megszűnik a vagyonközösség is, tehát amit ezidő alatt szerzett, különvagyonnak minősül. Az életközösség megszűnése a válást megkönnyítheti, amennyiben a vagyon megosztása nem vitás, és a gyermekek megfelelő elhelyezéséről és láthatásról gondoskodtatok. A közös vagyont vagy Ti osztjátok meg, vagy a bíróság vagyonleltár alapján, de ez nagyon macerás huzavona. Az életközösség alatt szerzett vagyon közösnek minősül, kivéve amit egyikőtök örökölt, vagy ajándékba kapott, illetve a mindennapi élethez szükséges tárgyak. A lakás az ő nevén volt, sokat nem fogsz tudni tenni ezügyben.
2011. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hmm. Ezek szerint az életközösség megszűnése egyenlő a vagyonközösség megszűnésével...? Ez ráadásul akkor is igaz, ha kizárólag a válni, de elszámolni nem akaró egyik fél akarata és a gyerekek érdekében történt? A házasság alatt szerzett vagyon, közös vagyon, független attól ki nevére iratódott... akkor a lakás amelyet a házasság alatt vettem a nevére mégsem közös vagyontárgy volt?
2011. okt. 6. 08:26
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen, akkor a te részed is benne van, vagyis: köteles kifizetni!!!
2011. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feleség nevén volt a lakás, de a házasság alatt szerezték, akkor az közös vagyon!! Mindegy kinek a nevén van!

Igenis akkor illet Téged abból a pénz!

2011. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És ha azt mondja, hogy közben felélte, mert meg kellett élni valamiből? De amikor eladta a lakást, gyakorlatilag dőzs volt, most meg, hogy mire hazaértem (egy év után) elfogyott... ráadásul még én vagyok beállítva a bűnbaknak a rossz anyagi helyzetért? Még a gyerekeket is beoltotta, hogy elfogyott a pénz a hitelkifizetésre... uristen! 12-13 éves gyerekeim mondták nekem, hogy apa, nem maradt mert 9 millió stb... holott a részinfokból az jön le hogy eltapsolt egy-két misit... psze elszámolni nem akar, most meg nem kellek, már nincs mit kipréselni belőlem... sokan mondják nem tud, nem tudott gazdálkodni a pénzzel, és pénzéhes, az uj pasi is lóvés, én is az voltam, most nem már nem is kellek, psze lenne nekem is mit megbocsátani, de hát így még nehezebb...szóval szerintetek is pénzéhes? És ti "nekimennétek" ha tudjátok, hogy a gyerekeket veszíthetitek el, meg a jó viszonyt, hiszen van aduásza (megcsalás, börtön) ami miatt bármit megtehet?

Érdekelne...

2011. okt. 6. 19:36
 7/7 anonim ***** válasza:
A vagyonközösség megszűnésekor lévő vagyont kell elosztani, ha azóta többet élt fel, mint a sajátja, akkor tartozni fg neked, amit vagy be tudsz majd rajta hajtani, vagy nem.
2011. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!