Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Észrevettétek, hogy amint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Észrevettétek, hogy amint valaki problémás párkapcsolatról panaszkodik, azonnal a válást javasolják itt neki? :-O Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Tényleg ez a jó út? Ez lenne a legjobb, az azonnali, a végleges megoldás? Tényleg ilyen egyszerű a válás, szétválás?
2010. szept. 24. 08:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez attól függ, mi a probléma. Általában akkor írnak ide, ha már ők maguk megpróbálták megbeszélni a dolgokat, de ez nem járt sikerrel. Azt is észrevettem, hogy már eleve az a legfőbb gond, hogy a problémás fél teljesen semmibe veszi azt, aki itt elpanaszolja a sérelmeit. Persze megfelelő kommunikációval sokat lehetne segíteni, de az sem elég, ha csak az egyik fél akarja a változást.
2010. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sose javasotam,viszont nekem javasolták.Mindenki az egyszerübb megoldást tartja jónak.

Nem hallgattam az itteniekre,hisz csupán kiváncsiságbol irtam ki a kérdést....de most javuloban van a kapcsolatunk,itthon minden rendben.....tehát nem annak van feltétlen igaza aki a válást irja!!

2010. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Saját tapasztalatom az, ha már egy kapcsolat elromlott, hiába próbálkoztam évekig a javításán, csak elpazarolt idő volt. Ha rossz egy kapcsolat, ott már megtörtént a kiábrándultság és szerintem ez nem visszafordítható.
2010. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és nem csak itt, hanem a gyerekvállalás/nevelés kategóriában is. Sok panaszos kérdés van, hogy apa megváltozott, nem segít eleget, stb. Ezek szerintem leginkább arról szólnak, hogy anyuka fáradt, szeretne többet, máshogy lenni apával, de ezt nem mondja ki, és így apa nem érti meg. Sokszor elég az anyukának az is, hogy itt kipanaszkodhatja magát, már jobb a lelkének, hogy "valakinek" kimondhatja a bánatát, mégis a válaszok nagy része arról szól, hogy szabaduljon meg a pasitól, jobb lesz nélküle, a helyzet csak rosszabb lesz, és azonnal el kell válni tőle!

Szerintem ez nem így megy. Főleg, ha már gyerek is van! Nem lehet ilyen könnyen elválni szerintem!

2010. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

ez engem nagyon régóta idegesít. ezek az emberek nem érzik a kérdés súlyát, mivel nem az ő életükről van szó.

csak primitív, és felelőtlen ember hoz ilyen elhamarkodott döntést, hogy BÁRKINEK IS válást javasoljon.

főleg ha csak pár mondatnyit tud a problémáról, és azt is csak az egyik fél álláspontja felől.

2010. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Aki ide fordul kérdéssel, már több mint valószínű, hogy próbálkozott párjánál is a megoldás kulcsát keresni. Hogy vadidegen emberekhez fordul valaki, ott már tényleg gond van.
2010. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Huh végre valakinek feltűnt.

Igen mindnekinek ezt javasolják a legtöbben. Pedig nem biztos, ohgy ez a megoldás. Annak is igaza van aki azt mondja, ,hogy általában az itt feltett kérdések végső elkeseredésből fakadnak.

De olyan könnyen mondjuk a másiknak ,hogy mai nem megy nem kell erőltetni ott kell hagyni a fenébe. De az élet nem ilyen egyszerű.

Én még akkor sem mondanám sugalmaznám,hogy váljon el valaki ha tényleg nagyon menthetetlennek tűnik. mindig van valamilyen jobb alternatíva.

Persze a másik javaslat, hogy üljetek le beszéljétek meg.. sokszor már falra hányt borsó.

2010. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek igaza van!

A véleményekből meríthet a kérdező, ugyanis jó érv a válás és jó érv a vérig küzdés.

A kérdés az, hogy éppen ki milyen háttérrel javasol, tanácsol, érvel a válaszok során.

Nem mindegy kit "hallgatunk" meg, aki már többedjére elvált és ezerszer több tapasztalata van, vagy aki boldog, kiegyensúlyozott(nak hitt) házasságban él és ügyesen veszik az akadályokat.

Mindenkinek más a vérmérséklete, mentalitása, életcélja.

Magyarországon három házasságra egy válás jut.

2010. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, vannak olyan esetek, amikor nem kérdés, hogy el kell válni (pl. amikor más büntetőjogi következménye van az egyik fél viselkedésének). A többi erkölcsi és lelkiismereti kérdés, és nagyon-de nagyon nehéz megoldani, és sokan azért teszik fel itt a kérdést, mert úgy érzik, hogy már túl vannak sok kérdezésen, sok tanácson és próbálkozáson.

Ezekre a házassági problémákra nem a válás a megoldás, csak egyszerűnek tűnik, de nem old meg mindent. Nagyon sokat kell tenni egy kiábrándult kapcsolatban még a szimplán "jó" együttélésért is.

2010. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Igen én örültem volna ha szüleim minél előbb elváltak volna igy négy től hétéves koromig nem kelett volna közlekedő edények között élnem.De szerencsére elváltak mikor 9 voltam na azóta béke van....
2010. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!