Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért használja fel sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért használja fel sok elvált nő a gyereket hogy bántsák az apát?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nagyon aljas dolog. Ez 2 felnőtt! emberre tartozik, és nem értem, hogy hogyan képes egy ANYA bántani a saját gyerekét!

Sajnos közvetlen közelemben történik ez, 3 éve nem élnek már együtt és állandóan bántja a saját lányát, azért mert az apánál jól érzi magát. Mit lehetne tenni, hogy ez a kislány ne sérüljön?


2009. febr. 18. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Számomra az ilyen nők nem anyák. Ők nem szeretik igazán a gyereküket, hiszen nekik a kicsi csak egy eszköz az ex ellen. Sztem is aljas dolog ez, de sajna némelyk anya elég sötét és buta, még beszélni sem lehet velük. Én is ismerek pár ilyet, de szerencsére ellenpéldát is látok. Nem tudom miért jó, az ha a gyerek meg az apa közé akar állni. Attól mert az ő kapcsolatuk nem működött még a kislánnyal jól ellehetnek. Én gyámhatóságra vinném a dolgot, ha ez tényleg így van. Nem tudom milyen idős a kislány, de egy bizonyos kor után meghallgatják őt is. De nem szabad hagyni, hogy azért bűnhödjön egy gyerek, mert jól érzi magát az apukájánál!
2009. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért eset és eset között is van különbség. Szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, remélem, hogy nem is leszek, de nem tudom, hogy viselném. Szándékosan biztos nem bántanám a gyerekem. De nem biztos, hogy mindig tudnám tolerálni, ha esetleg a gyerek is odamondaná nekem, hogy bezzeg apa mindig játszik velem, ott ezt is lehet... stb Ha belegondolok, hogy nekem nap mint nap egyedül kell helyt állnom mindenben (nyilván kevesebb időm jutna a gyerekre), és utána 2 hetente elviszi a szuper apuka, akinek csak az a dolga olyankor, hogy játszon vele és kényeztesse, és ettől teljesen elolvadna a gyerek. Hát nem tudom, hogy viselném.
2009. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

első vagyok, és ez amit leírtál teljesen jogos, de akkor sem az a megoldás, hogy emiatt a gyereket bántod, nem??? gondolom te sem ezt tennéd, hanem picit beszélgetnél az apukával, hogy mondjuk ott is tanuljon valamit vagy segítsen pl a főzésben (pl pakolgatni vagy a hűtőből kivenni a dolgokat, ha mondjuk még pici, ha nagyobb akkor értelem szerűen többet). Nem az a megoldás, hogy a gyereket bántjuk ezért, hanem apuka meg anyuka üljön le és beszéljék meg.

Viszont abba is gondolj bele, ha a volt párod nevelné a gyereked és te lennél az aki csak kéthetene látja, szerintem azt az időt te is arra használnád fel, hogy körül ugráld a gyereket és hogy állandóan vele legyél és játszatok. Tehát azért valamennyire a másik oldalt is meg lehet érteni!

2009. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen igazad van. Nyilván igyekeznék nem a gyereket bántani, de nem biztos, hogy mindig tudnék uralkodni magamon. És tudom, hogy ez hiba. Ha esetleg az új nő még bele is szólna, hogy hogy is kéne nevelnem a saját gyerekem akivel minden nap együtt vagyok, akkor bevallom főleg elborulna az agyam. Emlékszem volt egy barátnőm aki összejött egy 2 gyerekes férfival. Mást se hallottunk Tőle mint, hogy a gyerekek, hogy szeretnek ott lenni, mert ők mennyit játszanak velük, bezzeg otthon az anyjuk nem ül le velük délutánonként. És szerintem, ha ezeket otthon is előadja a gyerek érthető, hogy egy anya retteg attól, hogy milyen lesz a gyereke mire újra haza jön. Persze megértem a másik oldalt is, hogy apuka igyekszik a gyereknek mindent megtenni abban az 1-2 napban.
2009. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Előfordul olyan, hogy az anya annyira megutálja a volt párját, hogy a gyereket IS szándékosan ellene neveli (mint ahogy minden mást is azért tesz, hogy a másiknak minél rosszabb legyen) - és csak eszköznek tekinti a bosszúhoz.

Abszolút nem érdekli, hogy közben a gyerekkel mi lesz.

Az ilyet szerintem irtani kéne.

2009. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom, nagyon meg kell gondolni, kivel vállal az ember gyereket, mert én is nehezen viselném, ha pl. a férjem ütött-vert volna, és azt látom, hogy a gyerekem meg szereti őt, mert mézesmázosan behízelgi magát nála. A gyerek egy életre összeköt, akkor is, ha nem sikerült a házasság.

Mármint ha az apa nem lép le. Apám egy szemétláda volt, nem is óhajtott részt venni az életemben a válás után. Amikor később megkerestem, kiderültek dolgok, de Anyukám soha nem szidta, - pedig lett volna miért - mindig tárgyilagos volt, és nem azért nem látogatott az apám, mert Anyukám tiltotta volna. Na jó, azért ott nem volt ütés-verés. Azt a helyzetet nem tudom, utána hogy kezelném. MInden vasárnap mosolyogni az ajtóban annak, aki megalázott... Szörnyű lehet. De valahol akkor is azt mondom, ne szegény gyerek igya már meg a levét.

2009. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

A válasz meglepően egyszerű hölgyeim!(Gondolom azért hölgyek vagyunk itt többségben...)


Azért mert az ilyen "nők" önző,nagyon önző,és még annál is önzőbb,buta,szellemileg hajléktalan idióták,akik játszák a sértődött hercegkisasszonyt,mert teszem azt az ex megcsalta őket.


Namármost!Az ilyeneket vétek anyának nevezni,mert közel s távol semmi közük ehhez e szentséges tiszthez!

Attól,hogy egy kicsi élet anyakönyvi kivonatában szerepel valakinek a neve,még nem lesz anya!!!

Amelyik nő bosszúra használja a gyermekét,nem érdemli meg őt!!!

2009. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Számomra nem derül ki a posztból, hogy ez az anya lelkileg vagy testileg bántalmazza a lányát? Hogyan kapcsolódik ez a váláshoz? Az ilyen "anya" alapból pszichopatológiai eset, miért gondolod, hogy a válással áll ez kapcsolatban?


Szerintem minden eset más. A gyereket a volt házastárs ellen nevelni a legrosszabb dolog, amit egy szülő tehet, DE gondoljatok bele abba, hogy ha a válás oka az volt, hogy a férj csalta a feleségét vagy verte őt és a gyerekeit, akkor az a feleség milyen jót mondjon róla? Megeszi a keserűség és ez nem ellene nevelés, hanem az igazság elmondása a gyereknek.


Ha pedig más okból váltak el és az apa jól bánik a gyerekkel, akkor a gyereket semmiféleképp nem szabadna a másik ellen nevelni, de persze könnyű ezt mondani úgy, hogy mi nem mentünk át egy fájdalmas váláson...

2009. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Hát, nézzétek, minden éremnek két oldala van, én leírom az én történetemet. Párommal 2 éve vagyunk együtt, mésfél éve élünk albérletben, és 30 hetes kismama vagyok. Imádjuk egymást, nagyon várjuk a kisfiúnkat, de a mindennapjainkat megkeserítí a volt feleség. 98-ban házasodtak,2000-ben született egy kislányuk, de rá másfél évre a nő elkezdett az éjszakába járni, plusz csalni a férjét. Párom imádja a kislányt, ezért is maradt vele, de a nő 2004-ben elköltözött a pasijához, és mindent elvitt amiér a párom keményen megdolgozott. Végül mindketten hazaköltöztek a saját családjukhoz, és mindkettőjüknek voltak alkalmi kapcsolatai. És itt jöttem én a képbe, 2006-ban. Nagyon szeretjük egymást, igyekeztem minden téren megfelelni, szeretem a kislányát, de én vagyok a "gonosz mostoha", aki elvette aput. Üti a kislányt, állandóan csinálja a balhét, most meg pláne hogy jön a közös bébink. Egy utolsó mocskos q..va, nem szereti a saját gyerekét, nem is költ rá, úgy járatja iskolába mint egy hajléktalant, minden hétvégén lepasszolja a nagyszülőknek, mert ő bulizik. Kérdem én ez ANYA? Már 4 hónapja nem hotuk el szegény kislányt, mert oltári botrányok vannak belőle, ráadásul utána meg is veri. De mivel ő neveli sokat nem tehetünk, max. feljelenthetjük a gyámügyön. Az ilyet tényleg írtani kéne..
2009. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én anyám lemondott rólam mikor 10éves voltam.4éve:S

De ezt jól megszívta mert legalább engem nem tud felhasználni.Még csak az kéne!Am sztem sem anya az aki ezt megteszi.Ezt sztem élvezi az ember!Nemértem...úgy láccik erre egyre többen rákatannak:SÉs még ezek szólnak le mást?pff

2009. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!