Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megcsalás feldolgozása-pszicho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalás feldolgozása-pszichológus segítségével-vagy egyedül?

Figyelt kérdés

Olyan hozzászólók válaszát várnám,aki ténylegesen ebben a cipőben jártak/azaz pszic.-hoz jártak emiatt/,vagy pedig egyedül, hogyan dolgozták fel a traumát.

Vagy pedig hozzáértők, szakemberek véleményét a megcsalás feldolgozásáról.


2011. márc. 9. 10:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

11:10-es vagyok.

Mással élek és utólag nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy így alakult, hisz akkor azt hittem, életem nagy szerelmét vesztettem el, de most már látom, hogy az élettől egy még jobbat kaptam.

2011. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én férfi vagyok és monogám (aki emiatt lebziz, azt kettétöröm), nem csaltam meg soha egy nőmet sem és én is ezt várom el. Minden nővel úgy kezdem, hogy nem láncolom magamhoz, nem féltékenykedek, de ha megtudom, hogy megcsalt, vége! Ezelőtti kapcsolatomban a nő csak hagyta, hogy egy másik férfi (ha az volt a szrjankó) megcsókolja és már hozzá sem nyúltam többé, elzavartam! Most már jobban választottam, ezúttal sem féltékenykedek, de ha kiderül... Nem kell ehhez pszichológus, útilapu és kész. Olyan ez, mint az üzlet, ha az üzlettársam a konkurenciával lepaktál, akkor nincs többé bizalom, nincs bocsánat, ki van rúgva!
2011. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nem derült fény konkrétan a megcsalásra, de elváltunk. Jártam pszichológusnál egy-két alkalommal, de nagyobb szerencsém volt, hogy van egy barátnőm aki szintén szakember, és akiben megbízok. Nálunk az exem lépett ki a kapcsolatból, véleményem szeint félrelépett már jóval korábban, mert nem oly bátor, hogy egyedül koccoljon, én viszont nem vettem nagyon észre semmit, mert épp a pár hónapos babánkkal voltam elfoglalva. Summa summárum, hogy nekem ez a pszichomókus barátnőm rengeteget segített. Sokat beszélgettünk, és gyakorlatilag felkészített a szakítás különböző stádiumaira, mikor mire számíthatok. Bejátszot egy kis xanax is, amikor nagyon roncs voltam, főként az elején, és néhány fordulópontnál, mint pl. a tárgyalás, a válás kimondása, vagy az első elviteles láthatás. Kemény menet volt, de nem bánom ma már, hogy véget ért. Tudod, akinek jobb mással, akárcsak gondolatban is, azzal nekem nem lehet jó. Jöttek is válás után a pletykák, kivel, mikor hogyan csalt, de ez már nem számít. A lényeg, hogy fel lehet állni, de nehéz. Azt hiszem és a kettő között vagyok, mert volt is pszichológusom, meg nem is. :-)
2011. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

vigyázni kell ezzel, jobb, ha szakember tanácsát kéred!

még az azelőtt lelkileg stabil emberek is elég rendesen megszenvedik ezt, de akinek sok a problémája mellette, az méginkább!

nem biztos, h minden esetben jó megbocsájtani, ezt mérlegelni kell a döntés előtt...

én egyébként a másik oldal vok, az a nő, akivel csaltak...

az exem csaja, mikor az exem bevallotta neki, h megcsalta, üvöltve bőgött, és széttörte a kezébe kerülő cd-ket. ..aztán úgy tűnt, megnyugodott, és megbocsájtott, de a szíve mélyén nem ezt tette...kitalálta, h módszeresen tönkreteszi az én, és az exem életét is.

engem telefonon, neten zaklatott, személyiségi jogaimmal visszaélt, becsületsértést követett el...nemrég indult ellene eljárás.

exemet azzal idegelte ki, h jobban áll anyagilag, és folyton az orra alá dörgölte, h ő nem keres annyit, és a saját érdemének tartotta az apja örökségét.

az exem erre azzal vágott vissza, h az én külsőm dekoratívabb, és v.miben sokkal jobb vok nála, és el fogja hagyni őt értem.

erre a nő őt is megfenyegette, ha el meri hagyni, ellene hangolja minden ismerősét(ebben sajnos profi), és testi sértésben is része lesz, amit nem tud rábizonyítani...

az eredmény az lett, h az exem valóban elhagyta...ekkor megin őrjöngött...

exem csak titokban mer találkozni velem, mindkettőnk érdekében. a nő még nem tud az eljárásról (napok kérdése).

2011. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Engem pszihológus "segítségével" csaltak meg :DDD.

Amúgy ezek után inkább pszi. nélkül próbálok túlleni rajta, de nálunk nem jött rendbe semmi.

2011. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,kifejtenéd,hogy történt?
2011. márc. 14. 10:05
 17/17 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló: miért exnek nevezed,már nem vagytok együtt,nem értem...

A volt párját mondjuk megértem, hogy kiborult,én is mondtam mérgemben mindent neki, mikor megtudtam..(még azt is, ha haza mer jönni,belevágom a kést-én aki még egy szúnyogot is sajnál lecsapni).

Viszont erőszakkal magam mellett soha nem akartam tartani, ő döntött úgy,hogy inkább hazajön a családjához,és szakított a nővel.Csak nálunk az exnő nem akart beletörődni a kudarcába....

2011. márc. 14. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!