Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan oldjam meg? Tanácsot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg? Tanácsot, tapasztalatot szeretnék kérni! Elvagyok nagyon keseredve.

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást hitelre két éve, 50-50 tulajdonrészben a férjemmel... van két kiskorú gyerekem, a kicsi aki 22 hós az tőle van, a nagy az előző házaságomból... Most válunk, és eddig abban egyeztünk meg, hogy 55 ezer forint a lakás törlesztője, ő fizet belőle cakk-pakk 45 ezret, és én adok neki még 10 ezer forintot havonta, de többel nem tud semmivel támogatni...ugye gyerektartással sem... a birósági papirban azt írtuk hogy ő 30 at fizet lakás felére, és 15 ezret gyerektartás cimen... ez tartott négy hónapig, és most azt mondta, hogy ő már nem akarja tovább fizetni a lakást, mert hogy neki ebből nincs semmi haszna, és hogy elakarja adni a lakást... namármost amikor ő elköltözött itthagyott engem két pici gyerekkel, gyeden vagyok vele itthon, és itthagyott úgy, hogy rezsi hátralékunk is volt a lakáson kb. 160-180 ezer forint... amit én minden hónapban rugdosok magam előtt mert ebből a pénzből egyedül képtelen vagyok kifizetni, vagy törleszteni... a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet ebből normálisan kilépni... ebből a lakás ügyből... nem igazán egyszerű manapság lakást eladni, de ameddig az egész húzódik, addig növekedne a tartozás is... vagy én mondtam neki hogy fizetném az egész lakáshitelt, ő adjon egy normálisnak tűnő gyerektartást, maradjon meg a tulajdonrésze... de ez is csak átmeneti állapot, mert bármikor előállhat azzal, hogy ő bizony ki akar ebből szállni... egy ember viszont nem tudja vinni tovább a hitelt, mert a bank nem fog ebbe belemenni... annyira nagyon elkeseredett és tanácstalan vagyok... nem tudom, mit kellene tennem, vagy mi lesz...
2011. márc. 17. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát sajnos sok biztatót nem tudok írni.:( Szerintem beszélni kellene a bankkal. Őszintén elmondani a problémádat és türelmi időt kérni. Próbálj meg minél több ingatlan irodát megbízni az eladással. (addig nem kell nekik fizetni, amíg a lakást nem adja el valamelyik, és akkor is csak annak amelyik eladta, valamennyi százalékot) Hirdetheted te is ingyenes oldalakon is, hátha.... Azért is lenne jó ha beszélnél a bankkal, mert talán fel tudnak ajánlani valami más kondíciójú hitelt, amit esetleg még te is tudnál fizetni. Megértem hogy a férjed nem látja értelmét hogy továbbra is fizesse, de meg kéne vele értetni hogy ha elárverezik, akkor azzal nagyon rosszul jártok. Legalább addig segíthetne fizetni amíg nem sikerül eladni. Utána meg feleztek. Ez neki is érdeke lenne. Így az a pénz is kárba vész, amit eddig fizettetek.Próbálj meg beszélni vele!

2011. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, aranyos vagy!
2011. márc. 17. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

faramuci helyzet.

Az első hozzászóló jól írta a választ és a lehetőségeket. A lakáseladás mindenképp jó megoldásnak tűnik. Aztán kitudja....

2011. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!:)Remélem sikerül dűlőre jutnotok a férjeddel,mert amúgy se lakás, se pénz nem lesz, csak adósság marad.:(
2011. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sőt, ha ti laktok a lakásban akkor kérhet lakáshasználati jog ellenértéket is tőled, ami elég komoly összeg, tehát addig örülj, amig ez nem jut az eszébe. Úgyhogy a legjobb megoldás az értékesítés, mert ezt a bíróságon is kérheti és akkor rosszabbul jársz.
2011. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy kicsit a jogi oldaláról, jelen esetben, mivel fél-fél tulajdonnal rendelkeztek a férjednek kötelessége a törlesztőrészlet felének a megfizetése illetve a hátrahagyott rezsitartozás felének a megfizetése is. És ezenfelül a gyerektartást is kötelessége fizetni. Gyt nem fizetésénél jelentsd fel a rendőrségen minél hamarabb, mert csak hat hónapra visszamenőleg követelhető. Illetve a törlesztőrészlettel kapcsolatban és rezsi elmaradással se várj, hanem küldj neki folyamatosan felszólító levelet, így amikor a közös vagyon megszüntetését kéred avagy eladjátok az ingatlan legalább lesz feléd egy tetemes tartozása és igy módosulhat a fele-fele tulajdon. Persze ez jelen pillanatban nem segít rajtad, tehát mint már irták irány a bank először és utána a rendőrség a gyerektartás miatt.
2011. márc. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!