Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » (mondjuk válás téma) 35/N Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

(mondjuk válás téma) 35/N Mit tegyek? A barátommal (kb. korombeli) másfél év után szakítottam, mert úgy éreztem, nem hozzám való. A szex és a lelki dolgok stimmeltek.

Figyelt kérdés
viszont a gondolkodásunk nagyon nem. Ez több alkalommal kiugrott. Más a felfogásunk, más az élethez való viszonyulásunk, más a jövőképünk. Ő nagyon szeret még mindig, és ő sem közömbös számomra, de - az előbb említett okok miatt- már nem látok rációt a folytatásra. Ő még most is folytatná, pedig x. alkalommal volt holtponton a kapcsolatunk, elsősorban az én kezdeményezésem miatt. Ő nem akarja belátni, hogy nem illünk össze. Érdemes ezt még folytatni, erőltetni, adjak esélyt, hátha...?
2011. márc. 17. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Én nem folytatnám,ha már többször úgyérezted nem illetek össze szerinted ez az idővel megváltozna?Én nem tudhatom, lehet,de nem hiszem!Most is feljössz a gyakorikérdésekre és erről kérdezel...te tudod mit csinálsz,de ha nem 1szer,nem kétszer volt holtponton a kapcsolat én nem folytatnám.Remélem mind ketten megtaláljátok a hozzátok illő párt,már ha úgy döntesz...sok sikert!
2011. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne, hiszen nagyon fontosak azok a dolgok, amik nem stimmeltek köztetek. Időpazarlás lenne ez a kapcsolat. Nem működne így.
2011. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

érdekes, a testi, lelki dolgokban jól megvagytok, szellemi dolgokban nem? összevesztek a kvantummechanika néhány vitatott kérdésén? vagy az újrafelhasznált papírgyártás technológiai folyamatán? remélem nem valami

ostoba politikai kérdésen, mert az igazán kár lenne beengedni magatok közé

2011. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na igen, valóban én is kíváncsi lennék mi az amiben ennyiben különbözőek vagytok...
2011. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tegyed azt, ami neked jó!
2011. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem adtatok már néhány esélyt a kapcsolatnak, és nem működött. A szerelem nem tart össze örökké (mint látszik), és utána már csak az egyetértés vagy egyet nem értés marad.

Volt kapcsolatom is hasonló volt, egyszerűen nem várt közös jövő ránk. Máshol akartunk letelepedni, máskor akartunk gyereket, másképp akartuk nevelni, egyikünk akart esküvőt, másik nem, máshogy képzeltük a mindennapokat, a szórakozást, a nemek szerepét.. Más véleményünk volt a vallásról, tudományról, kultúráról.. Szóval halálra ítélt kapcsolat volt. Mégis évekbe telt, mire erre rájöttünk..

2011. márc. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Bármennyire is hihetetlen, de a lelki és a fizikai dolgok nem elegendők a teljes harmóniához. Ahogyan a 3lábú szék is inog, eldől, ha az egyik lába rövidebb. A közös gondolkodás igenis fontos volt, itt láttam a hibát. Bár én mindig hiszek, hittem a teljes harmóniában, azért lehet az, hogy szeretem kereknek érezni a dolgokat.

Az élethez való viszonyulásunk más volt. Ő nem volt törekvő csöppet sem, én annál jobban. Neki nem volt fontos a pénz, épp nekem sem, de nem értette, hogy bizonyos kiadások fedezéséhez szükség van bevételnövelésre, hogy haladjon, fejlődjön az ember. Ezek alapvető igények voltak. Túl konzervatívnak éreztem magamhoz képest. Hát, ennyi.

2011. márc. 18. 07:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Szóval akkor neked több pénz kellett, mint amit ő keresni tudott. Sajnos a nők többsége valóban a pénzre hajt és nem tudom miért, de ezt a férfiak valahogy nem szokták szeretni. De megnyugtatlak, ezzel a hozzáállással a következő kapcsolataid sem lesznek jobbak.

Sajnálom a párod, meg azt is előre, akivel utána össze fogsz jönni. Most persze mondhatod, hogy nem csak ez volt a gond, meg te nem vagy olyan, csak félreértettem, de a válaszodból nagyon is jól lejött a lényeg. Ha ezt valaki már felhozza egyáltalán, akkor ott bizony ez keményen létező probléma.

2011. márc. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na megint egy pénzéhes nő, akinek csak akkor jó egy férfi, ha vastag a pénztálcája.

A kérdés tipikus példája annak, hogy az eredeti kérdés alapján még akár sajnálni is lehetne a kérdezőt, jaj szegény, nem illenek össze a párjával, mert ő nem érti meg a szegény nő lelkét, aztán később kiderül, hogy bizony a helyzet teljesen más, mert azzal az egyre jobban terjedő nőtípussal van dolgunk, akinek nem számít az, hogy milyen a férfi az ágyban, milyen a kisugárzása, az intelligenciája, stb, csak az számít, hogy gazdag legyen és még ha bele döglik is, de keressen annyit, ami az ő kedveskéjének luxuskiadásait kellően fedezni tudja.

2011. márc. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Én megértem a kérdezöt. Tényleg vannak férfiak akik elvannak a "langyos lábfürdöben". Ez az élethez kevés, mondhatni csak a vegetációra elég. Pl. oké lehet úgy élni hogy minden nap vajaskenyeret eszel, mert nem döglesz éhen, de nem jobb küzdeni, törekedni egy felvágottasért?

Ez még abszolút nem pénzéhség, és a kérdezö odaírta, hogy csak ö volt törekvö, a kedves párja nem. Ez meg tényleg gondokat, diszharmóniát szül.

Érdekes megfigyelés, ahogy egy nö leírja, hogy pénz, már rögtön mindenki támadja, hogy biztos pénzhajhász stb., közben meg nem is erröl van szó...

2011. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!