Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házastársi ingó vagyonmegosztá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házastársi ingó vagyonmegosztás bíróságnál hogy zajlik?

Figyelt kérdés

A házasság felbontását kimondták és a gyerekelhelyezés is lezajlott már, de a volt férjem most tőlem követel még annyi pénzt, mint amennyit a bíróság megítélt, mint visszamenőleges gyerektartás, amit neki havi törlesztéssel ki kellene fizetnie. Mikor különköltöztünk, akkor azt mondta vigyek mindent, neki nem kell semmi, ennek ellenére szekrénysortól elkezdve az ágyon át az edényekig, TV, mosógép,... mindent hagytam ott neki. A gyerek dolgait elhoztam és pár dolgot még.

Azonban ő a bíróságon azt állítja, hogy amik ott maradtak azok mind használhatatlan, javításra szoruló, kidobni való szemét. Tényleg volt köztük olyan, amit csináltatni kellett volna, de előtte is úgy használtuk...

Illetve a beadványában az szerepel sok dolognál, hogy kidobta, de a lányom a kapcsolattartáskor is látta náluk, tehát kamu.

Mit vizsgál ilyenkor a bíróság? Hogy tudom az igazam bizonyítani? Neki nem kell? Csak azt mondja, hogy ennyit elvittem és kész? Amink volt, azt zömmel a szülei anyagi segítségével vettük. Részéről "csak" a havi fizetése volt beletéve illetve az enyém is. De pluszt csak az én családomtól kaptunk. Ennek ellenére követel.

Most a tárgylás előtt egy héttel tett az ügyvédje egy olyan ajánlatot, hogy elállnak ettől a pertől, ha lemondok a bíróság által megítélt visszamenőleges tartásdíj feléről. Mit tegyek? Nem szeretnék vesztesként kikerülni az ügyből, mert tudom, hogy jogtalanul követel tőlem pénzt.


2011. márc. 29. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha te eljöttél és ott hagytál mindent, akkor az hivatalosan a férjed tulajdonát képezi.

Szerintem fogadd el az ajánlatot (én legalábbis ezt tenném), mert mire véget ér a pereskedés (ami jó sokáig fog húzódni ha mindenben így beleköt), aztán lehet többet veszítesz anyagilag mint ha lemondtál volna a tartásdíjról. Lelkileg meg még többet. :S

2011. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, de elírtam: "Amink volt, azt zömmel a szülei anyagi segítségével vettük." az ÉN szüleim segítettek minket.

Azt értem, hogy az az övé amit otthagytam, ezzel nem is vitatkozom. De többet hagytam ott, mint elhoztam, akkor miért követel még? Nekem több dologról is megvan a számlám, tehát tudok párat bizonyítani, hogy nem annyi az értéke, mint amit ő írt a bíróságnak.

Ő viszont semmit nem tud igazolni, csak vagdalózik a számokkal. Ilyenkor szakértő jön ki és felbecsüli az értékeket?

2011. márc. 29. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Az előttem szólónak igaza van,én is lemondanék róla és amikor én váltam le is mondtam mindenről 12és fél év után mindent ott hagytam az exemnek,házat kézpénzt ingóságot mindent,mert azt mondta az ügyvéd hogy egy vagyon megoszási per akár 5 évig is eltarthat,sok a kiadás és idegileg is tönkre megy az ember.
2011. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szakértő...ha a bíróság kirendeli, és megállapítja hogy neked van igazad, akkor a férjed fellebezni fog. Ha azt állapítják meg, hogy a férjednek van igaza, a te ügyvéded fellebez. Tehát megint ott vagy ahol a part szakad. :S Egyik ismerősöm is így járt, hiába bizonygatott mindent, hogy az övé szó szerint tojtak rá. Ez elhúzódott 6 évig, anyagilag tönkre ment (egy bőröndnyi ruhát hozhatott el a hitvesi házból) lelkileg meg egy megtört ember lett, aki azóta csak a sebeit nyaldossa és egy lecsúszott alkesz. Nem azt mondom, hogy nálad is fenn áll a lehetősége, csak ugye neked még rosszabb is, mert a gyerkőcre is gondolnod kell. Szóval üsse kő, mondj le most a pénzről, minthogy fél/1év után kelljen a kicsinek azt mondanod, hogy most nem kaphat valamit, mert nincs rá pénz elvitte a szakértő/ügyvéd.
2011. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Először is szeretném megköszönni a hozzászólásokat! Tegnap hozott ítéletet a bíróság ebben az ügyben és csak szeretném megosztani veletek:

a volt férjemet hozta ki vesztes félként, mivel bizonyítottam, hogy több minden maradt ott, mint amit elhoztam és az egész beadványa egy nagy hazugság. Az én pénzem ezt nem bánta, mert nem volt ügyvédem, hanem magam képviseltem. Lényeg a lényeg: nem fogadtam, el az ajánlatukat, miszerint ha lemondok a hátralékos gyerektartásdíj feléről ,akkor ők is lemondanak a követelésükről. És jól tettem! Ezt csak okulásként írom le minden hasonló cipőben járó anyának/ apának, aki küzd az igazáért, hogy érdemes!

2012. márc. 1. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!