Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás hogyan?

Figyelt kérdés

MÁr az előbb olvastam egy hasonló kérdést, de kíváncsi lennék én is az én vagyonmegosztásomról.

a férjem hitelből vett házat. x rész önereje volt de a nagyobb rész hitel. 5 évre vette fel, de 4 és fél évig közösen fizettük. Kocsit is a házasság alatt vettük ( hitelből) , illetve felújítottuk a házat ( azt is hitelből ) .

Minden az ő nevén van, enyémen semmi. Én a fiammal eljöttem otthonról, most albérletben vagyunk, még az ingo dolgokból sem hajlandó egyezni, semmit nem hoztunk magumkkal.


2011. aug. 17. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szívás, már bocs... :(
2011. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, most csúnyát mondok: h lehettél ilyen egy naiv tyúk, h fizeted a hitelt, de nem ragaszkodsz hozzá h a fele a TE neveden legyen a dolognak, amiért fizetsz?? Amúgy a ház közös ha felesége vagy, v rosszul tudom?
2011. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen a felesége vagyok. fél évig fizette egyedül a hitelt, és 4 és fél évig pedig már közösen, mert akkor mentem hozzá. Én rengeteget vitáztam vele, amiatt hogy ha már oda dolgozom, akkor a fele legyen az enyém, de ő egyáltalán nem akarta. Letelt a házvásárlásra felvett hitel, vettünk egy autót, és vettünk fel még hitelt a ház szépítésére, akkor is kértem, ha már így tervezünk, akkor írassa a felét rám, de azt mondta hogy nem mert az sokba kerül ( 30.000 ft) :( Sehogy nem akart erről beszélni, hallani sem akart fele fele arányról. Ha tudom hogy elesek előtte leülök, de sajnos ez már így marad!!
2011. aug. 17. 14:48
 4/18 anonim ***** válasza:

Az a vagyon, amit a házassági életközösség alatt szereztetek, annak a fele a tiéd, ha csak házassági vagyonjogi szerződés nincs köztetek. Teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van ( házastársi vagyonközösség szabálya )


Az a hitel, amit a házasság alatt közösen vettetek fel, pl. autó, az továbbra is közösen kell fizetni, de a fele annak is a tiéd.

A lakás, amit a férjed hitelből vásárolt ( gondolom a házasság előtt ) annak a hitelét neki kell tovább fizetnie, neked nem.


Indítsd meg a bontópert!!!

2011. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A házasság alatt szerzett vagyon általában közös vagyonnak számít, hacsak nem egyértelműen különvagyontárgy helyébe lép (vagy alapból különvagyontárgy lesz, pl. ha az egyik fél örököl).

A ti esetetekben látatlanban azt tippelem, hogy neked igenis járna a ház árából is, hiszen sokáig együtt fizettétek. Az autót meg már egyértelműen a házasságotok alatt közösen szereztétek, legalábbis a leírtak alapján így gondolom.

2011. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát én egykanyit nem fizettem volna a más házába...

De ez már múlt, a kocsi fele viszont a tied. A férjed meg egy farok.

2011. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy a már kifizetett hitel fele járna.


Pl. a mi esetünkben: a házasság alatt vettem (100%-ban a nevemre) egy ingatlant, aminek a nagy részét a házasság előtt szerzett különvagyonomat képező ingatlan eladásából fizettem. A maradékra hitel lett felvéve.

10 milka volt az új lakás, 8-ért adtam el a régit, 2 milla volt a hitel. Ebből ki van fizetve 1 millió.

A férjem nevén nincs a lakás, de most ki kéne fizetnem neki a már kifizetett hitel felét, tehát az 500 ezret.

2011. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Még a gyerekelhelyezésről vitázunk, de utánna szeretném azonnal elindítani a vagyonpert is. Ügyvéd szerint jár a házból is hiszen hitelből vette és közösen fizettük x ideig, neki csak azzal a fél éveel van többje amit egyedül fizetett. Én csak a garázs hitelét fizetem, azt tőlem vonják. A központi fűtés és a kocsi hitelt én nem fizetem, csak ő mert én nem hajtom az autót, én nem élvezem ki azt hogy van központi fűtés stb. Minek fizessek olyat amit nem is én használok. Mondtam neki hogy ha az autót ideadja ( letudjuk a berendezési tárgyakból

) akkor én fizetem tovább ( 45.000 ft) és egy része lezárult a dolgoknak, mondtam neki hogy ügyvéd jelenlétében zárjuk le ezt a részt, de ő nem akar ideadni semmit. Mindent újra meg kellett vegyek. Semmiben nem hajlandó egyezkedni, mindent ő akar, de fizetni nuku!!!

2011. aug. 17. 15:06
 9/18 anonim ***** válasza:
A bontóper és a vagyonjogi per elkülöníthető.
2011. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ja és mondtam neki, hogy amit a 6 év házasság alatt közösen kifizettünk hiteleket, vagy fizettük közösen addig amíg szét nem mentünk, az eddig befizetett ill. kifizetett összegeket felezzük meg, és azt fizesse ki nekem. Semmivel nem kérek többet csak pont annyit amit én a házasság alatt dolgoztam ( vagyis mindennek a felét, mert mindent közösen vettünk és fizettünk ) . Peren kívül neki ez sem jó., de annyit mondott hogy amit idáig kifizettünk közösen azt köszöni. Milyen kis rendes nem !! ?? :) Egy idióta, nem hajlandó peren kívül megegyezni!!
2011. aug. 17. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!