Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni készülök férjemtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni készülök férjemtől közös megegyezéssel. Szülei házában laktunk, van egy közös gyerekünk. Mi jár nekem, ha elköltözünk a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Férjem szüleinek a házában lakunk, egy 90nm -es lakrészben. Amikor összeházasodtunk, csak a 4 fal volt, az egész keresetem arra ment 4 éven keresztül, hogy lakhatóvá tegyük, majd berendezzük a lakást. Házasságunk végérvényesen megromlott férjem alkoholizmusa és erőszakossága miatt. A gyerekkel elköltöztünk szüleimhez. Kérdésem az lenne, jár-e nekem és a gyereknek lakáshasználati díj és körülbelül mennyi vagy az értéknövelő beruházás címén valami.
2009. márc. 1. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Természetesen. De a közös megegyezéses válásban nem ezek a szempontok fontosak, nem ez teszi közös megegyezésessé a válást, hanem a többi ún. járulékos kérdésben való megegyezés (gyerekelhelyezés, -tartás, láthatás kérdése), itt az ingóságok tekintetében kell megegyezni.

Arra jó lenne egy vagyonleltárt felállítani.

Ami az ingatlanra vonatkozó kérdést illeti, nos, a bizonyítható értéknövelő beruházások ellenértékének felét ki kell fizetnie, amennyiben te kéred.

Ebben a perben nem fognak dönteni a lakáshasználat kérdéséről, mert egyikőtök lakása sem az, amiben laktatok (szívességi lakáshasználók voltatok másnál), és ugyanezért nem jár lakáshasználati díj sem, sajnos.

Ha van még kérdés, privát emailben szívesen segítek.

2009. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!