Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedül álló anyának számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül álló anyának számít törvényesen az aki a saját lakásában gyermekével, és szüleivel egy háztartásban él?

Figyelt kérdés

A szülei egy másik lakásba vannak bejelentve, de "nem hivatalosan" a lányukkal élnek.

Tulajdonképpen ez csalás. Egyrészt a segély és lakás fenntartási támogatás miatt teszik.

Másrészt az anya(exnejem) egyedül képtelen lenne gondoskodni magáról és a gyerekről. Ezért szülei nem merik egyedül hagyni őt. Így lényegesen több a jövedelemből él, mint amit a bíróságon bevall. A szüleinek több mint 300e a nyugdíja.


2011. ápr. 11. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok ebben otthon,de szerintem egyedülállónak számít, hisz csak ate pénzedet nézik.Egy gyerektartásnál is csak a szülő vagyonát nézik, a vele élőkét nem.
2011. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Amennyiben egy fedel alattelnek,de sajat jovedelemmel rendelkezik mondhatja,hogy kulon haztartast visz.

Az meg,hogy a szulok segitenek neki az a szulok dontese.

2011. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha az exnejemnél nem számít a szülők jövedelme, vagyona, akkor ők, és bíróság miért foglalkozik folyton a jelenlegi párom jövedelmével?
2011. ápr. 11. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a törvények szerint ti egy csalás vagytok (te és a házastársad, élettársad) A volt feleséged pedig csak a gyerekével egy család, a szüleivel nem (a szociális törvényben fel van sorolva, mi számít közeli hozzátartozónak, családnak) Ha az új kapcsolatodban van gyereketek, akkor a bíróságon őt(őket) is figyelembe veszik (gondolom gyerektartásdíj összegéről van szó)
2011. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy a szüleivel él, egyedülállónak számít, hiszen nincs férje, sem élettársa.

Tehát az egyedülállók számára adott családi pótlékra jogosult. Más kérdés, hogy az olyan juttatásoknál, ahol számít az együtt élők egy főre eső jövedelme, ez kicsit már tényleg csalás, hiszen így ők négyen élnek együtt, mégis csak úgy számítják, mintha ketten élnének.

2011. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én papíron házas vagyok, de a férjemmel már külön költöztünk és egyedülállóak számítok. Most kellett nyilatkozni arról, hogy nincs VELEM EGY HÁZTARTÁSBAN ÉLŐ férjem vagy élettársam. Nagyszülők, dédike és a házicica nem számít.
2012. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!