Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös vagyonnak számít válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagyonnak számít válás esetén az a lakás, amit a férjem kapott ajándékba a házasság alatt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, amit valamelyik fél (bizonyithatóan) ajándékba kapott, az külön vagyon marad.
2011. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
De ha eladja, akkor azt osztozni kell. Válás után egy éven belülre érvényes ez.
2011. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak és kizárólag a férjed kapta(ergo a z ő nevén van),az az övé!

Más lenne a helyzet, ha közösen kaptátok volna.

Érdekes helyzet, mert ugyebár házasság alatt történt az ajándékozás.

A férjed ugy kapta, hogy ehhez neked semmi közöd??

2011. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az:


- Öröklés

- NÉVRE SZÓLÓ ajándékozás


Mindig külön vagyonnak számít, ha piros hó esik akkor is.

Tehát ha a férjed a lakását valakitől AJÁNDÉKKÉNT kapta abból neked nem jár semmi akkor sem, ha a házasságotok alatt történt a dolog.

2011. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, hát ez van :)

Ha eladja, akkor sem, a saját vagyonát

úgy adja el, ahogy akarja, a befolyó pénzösszegből sem jár egy fillér sem lehet.

Szép is lenne, ha járna, a felek nem mernének ajándékozni.

2011. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
De ez nem úgy van, hogy 20 év együttélés után az közössé válik?
2011. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az ingatlan sosem válik közössé, szép is lenne. A mosógép az közössé válik, de a lakás nem. Barátnőmet kérdeztem erről, aki ügyvéd.
2011. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


érdemes elolvasni

2011. febr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM, nem számít közös vagyonnak. Én is így voltam pár éve.

A kapcsolatnak vége lett és mehettem vissza anyámékhoz - hál istennek nem lett gyerek! - Az exem itt is ajándékba kapta a lakását, a saját nevére....így könnyű! Nekem ki akar lakást adni ajándékba????

Eleinte örültem, hogy volt hol laknunk, szerencsének tartottam, de szakításnál a visszájára sül el a dolog, mert mehetsz albérletbe vagy vissza anyucihoz, ha nincs lakásod,...gyerekekkel ez nagyon gázos tud lenni, sok nő nem tudja az albérletet fizetni + még 2-3 csemetét is eltartani, rokonoknál, szülőknél rendezkednek be 1 pici szobában...sok ilyet ismerek sajnos

2011. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha gyerek van, azért nem ilyen egyértelmű a helyzet... sőt, olyat is tudok közvetlen környezetemből, hogy a pár egyik tagja nevén volt a lakás, de a törlesztőrészleteket és a rezsit közösen (ill. fizetéséből adódóan a másik fél többet) fizették majd 14 évig. Váláskor a lakás árának 30%-át az a fél kapta, akinek papíron nem is volt tulajdonrésze.
2011. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!