Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan vészelhetném át ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vészelhetném át ezt a "kis" időt? Nincs se apám, se nagyszülők. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Anyu az édesapámtól 13 évvel ezelőtt ment külön. 11 éve nem láttam. 1 évvel rá összejött a nevelőapámmal,lett 3 gyerekük. 1 hónapja elváltak,nevelőm külön költözött. Sose szeretett engem,sose ölelt meg és mondta azt hogy lányom. Nem ártottam/ártottunk neki,még is tönkretette az életünket. Most végre megszabadultunk tőle,de nekem még is rosszul esik ez az egész. Nincs apám...bárhol megyek az utcán,látom a családokat,apa-anya-gyereke és egyszerűen a síró görcs kerülget. Bárhol hallom hogy apa,elkezdek bőgni. Ráadásul a dédszüleimet se ismertem,korán meghaltak. Papám is meghalt mikor 10 éves voltam. Van egy mamám,aki vidéken lakik a lányával+családjával. Kb 2 havonta látjuk egymást mert nekik sincs pénzük felutazni.


Itt vagyunk egyedül anyuval+a tesókkal. Mindig próbálom a többieknek azt mutatni hogy én milyen boldog ember vagyok,de mikor hazajövök kész,elkezdek bőgni szinte minden nap. Sokat betegeskedek,így a suli is nehezen megy. Vannak barátaim,de ők úgy sem értenék meg,hisz ők teljesen más környezetben élnek(jobb helyzetben vannak).


Pszichológus a megoldás? Talán ha elmondok mindent,hátha segít. Szerintetek mit csináljak? Kezdek teljesen összeomlani:(


Előre is köszi a válaszokat!!


2011. ápr. 15. 11:24
 1/3 anonim válasza:

Ne vedd magadra a világ gondját!16 évesen amúgy mindenki átél hasonló világvége hangulatot, aztán saját lábra állsz, és meglátod, hogy süt a Nap:-)

Viszont nagyon jó gondolat a pszichológus, keress meg egy közeli családsegítőt!Ha van rá kedved, menj el egy civil kortárs segítő csapatba, ahol meglátod, nem vagy egyedül, és baromi jó programok is vannak:-), meg jó arc szakemberek is, akikkel beszélgethetsz.

Én véletlenül keveredtem bele egy ilyen "bandába" a mai napig bármikor számíthatok rájuk, pedig már 6 éve nem vagyok segítő.

2011. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kellene tanulnod nem olyan tragikusnak látni a sorsodat. Az, hogy édesapád elhagyta a családját, nem egyedi eset, nagyon sok gyerek nő fel egy szülő mellett, vagy nevelő szülővel, esetleg mindegyiket nélkülözve nevelőintézetben. Viszont vannak gyerekek, akik az édesapjuk, vagy netán édesanyjuk miatt sokkal jobban szenvednek, mint mondjuk te apa nélkül. Rengeteg példa van rá, hogy a családfő rettegésben tartja a családot, alkoholista, szadista, legrosszabb esetben saját lányát is szexuálisan molesztálja, és még a családtagok kivégzéséről sem ritkán hallunk. Képzeld el azt a lányt, aki már arra vetemedett, hogy az alkoholista, szadista apját álmában meggyilkolta, hogy véget vessen a család életét ellehetetlenítő helyzetnek. Hogy valaki "teljes" családban nő fel, még nem biztosíték arra, hogy boldog is az a család. Talán még az ismerőseid körében sincs mindenhol olyan békés családi élet, mint ahogy azt Te elképzeled. Hiszen ők sem tudnak rólad mindent, Te sem beszélsz velük a problémáidról, talán köztük is van, aki látszatra példás családi körülmények között él, ám valójában boldogtalannak érzi magát.

Tehát igyekezz kevesebbet sajnálni magad, és igyekezz a pozitív dolgokra összpontosítani, mert önmagad lelki sanyargatása valóban testi tüneteket produkál, ami viszont nem vezet jóra.

"Az igazi boldogság forrása önmagunkban rejlik, és mások nem tehetik igazán boldogtalanná, aki boldog akar lenni."

(Rosseau)

2011. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot, ha minket látnál a mostani családommal, valószínűleg nem vennéd észre, hogy elváltam, majdnem belehaltam. Szeretem az új páromat, a saját fiamat, a nevelt lányomat, és ők is szeretnek engem. Nem vagyunk tökéletes család. Ahogy én látom a legtöbb tökéletesnek kinéző nem az.


(A világ sok táján jártam már. Vannak a mienknél durvább képmutató társadalmak is.)


Az hasznos, ha kimondod, nem tartod magadban. Szerintem az nem, ha boldognak hazudod magad, miközben nem vagy az. A pszichológus azoknak tud segíteni, akik akarnak magukon segíteni. Nem old meg helyetted egyetlen problémát sem, mert ez képtelenség. Csak megmutatja, milyen módszerekkel lehet megoldani a problémát. A többi rajtad múlik.

2011. ápr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!