Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alakulhat ki féltékenysé...

Miért alakulhat ki féltékenység a kismama és a nagyszülők között?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Mert minden kismama önérzetes tróger lesz amint megtudja hogy gyereke lesz. Onnantól soha senkinek nem lesz igaza csak neki.

És ezt senki nem szereti.

2011. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Az én tapasztalataim szerint általában a kismama miatt. Nehéz megérteni, hogy a baba mást is szeret, mással is jól érzi magát mint az anyjával. A nők zöme akkora tudást párosít az anyaság mellé, amekkora sose lesz neki. A nagyszülő bármit tesz csinál az nem jó. Pedig legalább 1 gyereket ő is felnevelt.
2011. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Kedves első, anyád is egy tróger volt?

Istenem, mekkora bunkó vagy, ne általánosíts.

Ja, és nem vagyok kismama.

2011. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Normális helyzetben nem alakulhat ki, mert minden normális nagyszülő tudja, hogy a gyerek számára első a szülője, aztán következik ő. Minél kisebb a gyerek, annál inkább szüksége van az édesanyjára és az édesapjára.


A nagyszülő a háttérben marad és tudja, hol a helye. Amikor a gyerek nagyon kicsike, akkor alig van helye, auztán egyre több lesz - ha a szülő (kivált az anya) jó szülő, és fokozatosan engedi a gyerekét a Világ felé, azaz önmagáról leválni.


A buta irgységek mindig ott alakulnak ki, ahol az infantilis lelkületű szülő és nagyszülő verseng a gyerek szeretetéért és birtoklásáért. Azaz: valójában azért verseng, hogy KIT szeret jobban a gyerek - tehát nem maga ad a gyereknek (ahogyan kéne), hanem ELVESZ tőle. Hogy mit? a veleszületett gyermeki szeretetet csapolja meg. Azon verseng, hogy kit szeret jobban a gyerek, ki a jobb - holott normális esetben a gyerek mindenkit szeret. Ezzel jön a világra, ezt szokták sz isteni szeretet csírájakánt emlegetni.


Nem kell versenyezni. Egy kisgyereknek menkire szüksége van: anyura is, apura is, a nagyira is. De nem fordítva!

2011. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem kedves harmadik, anyám nem volt tróger.

Amikor ő volt kismama abban az időben még nem volt divat a "szakkönyveken nevelődött szakértő-kismama".

Akkor mésnak is lehetett igaza, és nem a pletykalap mondta meg hogyan kell egy kölyköt nevelni.

2011. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Igaza van az utolsónak. Amikor a mai 30as 40 es korosztály született nem volt akkora dolog a szülés és a gyermek nevelés mint olyan. Elfogadták az emberek egymás tanácsát, senki nem volt hűűűű de nagyon okos. A szülőket pedig tisztelték annyira, hogy tudják mit beszélnek nem akarnak rosszat. De nézd meg a mai nőket, mint már leírtam egy terhesség és gyereknevelés következtében olyan okosak lesznek, hogy a zömük még a doktornőt is lehülyézi mert ő aztán jobban tudja, mert a net azt írta.
2011. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Én az első válaszolóval értek egyet.

És ezt, mint jelenleg kismama mondom.

2011. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Sok esetben a nagyszülőknek elmegy az eszük, ha megtudják, hogy unoka lesz. Azt hiszik, hogy nekik születik a gyerek. Ők akarnak gondoskodni róla, ők akarják nevelni, pedig nem az lenne a dolguk. Meg sem várják, hogy a leendő anyuka tapasztalatot szerezzen, tanuljon, rögtön ki akarják oktatni a múltra hivatkozva.

Ahol a kismama az ok, ott valóban az "én gyerekem, senki sem szereti úgy mint én, senki sem fogja, úgy mint én, senki sem elég jó..."

Meg kell találni az arany középutat. A nagyi is adhat jó tanácsokat és a kismama sem teljesen hülye, akit minden apróságban ki kell oktatni.

Valóban felneveltek már a nagyszülők 1-2... gyereket, de nem szeretik belátni, hogy a világ már nagyot változott és új dolgok alakultak ki a csecsemőgondozás, gyermeknevelés terén is.

2011. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez inkább az apáknál szokott kialakulni, nálam legalábbis mind a 4 gyereknél megvolt ez a féltékenység érzés. A nők inkább örülnek annak ha az anyjuk segít neki, vigyáz, játszik a gyerekekkel, kicsit magához édesgeti őket, természetesen mindent jobban tud a neveléssel kapcsolatban, és szeretne bele is szólni mindenbe. Ezt egy apa sokkal nehezebben viseli, mert azt látja egy idő után hogy a mama ezt megengedte, azt is megengedte, stb., akkor inkább a mamánál aludna, ilyenek. Mondjuk én ezeknek azért hamar elejét vettem, nem lehetett mindenféle ürüggyel naponta többször is meglátogatnia minket, mert bizony nagyon találékonyak tudnak ám lenni, holott csak otthon unatkoznak meg szeretnének "tanácsokat" adni, szerencsére helyzetemnél fogva nem az vagyok akit bárki is tudna manipulálni vagy irányítani. Ami viszont nagyon érdekes az az, hogy kutatások szerint azoknak a gyerekeknek a túlélési esélye nagyobb, akik együtt élnek az anyai nagyanyjukkal, mivel a tanulmány szerint az anya ugye biztos pont, az ő anyja is az, az apa nem minden esetben. Tehát levonva a következtetést, akik együtt élnek a feleség anyjával, azok a gyerekek hosszabb életre számíthatnak, viszont a férj túlélési lehetősége ennek arányában lecsökken, mert hát anyóssal együtt élni az nem éppen leány álom. A lényeg hogy a kérdés nem helytálló, mert a nők inkább szeretik ha ott van az anyjuk, mert sok férj nem segít a legtöbbször semmiben amire egy anyának és egy gyereknek is szüksége lenne. Remélem nem baj, hogy mindezt leírtam, tudom ez nem politikai topic, de amikor megláttam a kérdést késztetést éreztem hogy kicsit megcáfoljam.
2011. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Régebben más volt, akkor több generáció is együtt élt, és teljesen természetes volt, hogy együtt nevelték fel a gyerekeket, szülők, nagyszülők, esetleg a dédszülők is. Mivel mindannyian napról napra látták a gyereket, ismerték az igényeit, tudták, hogy pl. mikor miért sír, és azt is tudta mindenki, hogy olyankor mi a teendő.


Most, hogy általában a kismama egyedül van napközben a gyerekkel otthon, ő ismeri a legjobban a saját gyerekét. Az anyuka tudja, hogy mikor kell ennie, aludnia, mikor van melege, mikor fázik, mennyire lehet felöltöztetni, mi az, amit ehet, mi okoz problémát az emésztésének. Ezt viszont a nagyszülők hajlamosak nem tudomásul venni. A másik, hogy a gyermeknevelésben az általános felfogás évek alatt is sokat változott, húsz, harminc év alatt még többet. Nekem mondhatja bárki, hogy ő annak idején a három hónapost töltött káposztával etette, én tudom, hogy az én gyerekemnek valószínüleg nem tesz jót, ezért próba-szerencse alapon nem fogom töltött káposztával etetni. A harmadik pedig, hogy minden anyában (az állatmamákban is) ösztönszerűen benne van, hogy a védtelen újszülöttet, csecsemőt félti. Mert sérülékeny, törékeny. Ahogy nő, úgy tudja egyre inkább elengedni, átengedni másnak. Nyilván túlzásokba sem kell esni, de egy megértő nagyszülő ezeket átgondolja, és magáévá teszi. Megindokolt tanácsot adhat, de bízza a gyerekre, hogy mit fogad el tőle. Ezek miatt szokott általában probléma lenni (legalább is nálunk).

2011. szept. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!