Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » S. O. S Segítséget illetve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Giovanni1984 kérdése:

S. O. S Segítséget illetve tanácsokat kérnék vagyonközösség megszüntetésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő.4 évvel ezelőtt a feleségemmel vettünk egy lakást.Önerőnk egy forint sem volt.Állami támogatásos lakáshitelt vettünk fel (Fiatalok otthonteremtő akármilye)aminek az önereje a félszocpol volt.Kb 1.3millió forint.A többi volt a lakáshitel a banktól.8 millió forint.Így összesen 9.3 millát kaptunk.Én vagyok az adós a feleségem adóstárs a hitelben.A tulajdonrész 50-50% a lakásból.Több évnyi szeret nem szeret kínlódás után áprilisban véglegesen összerúgtuk a port.Beadta a válókeresetet aminek nagyon örülök mert én is válni akarok tőle.Megkaptuk a leveleket.Június 2-án lesz az első tárgyalás.Rengeteg közüzemi és egyéb elmaradás van.A közüzemi szolgáltatások az ő nevén vannak.Neki jelenleg nincs munkája.Csak családi pótlékot kap és gyerektartást az előző férjétől illetve valami segélyt az önkormányzattól.Nekem nincs hivatalos jövedelmem.Április 23-án külön költöztem.Kivettem egy albérletet.Papírom is van róla.A lakcímkártyára is bejelentettem a tartózkodási helyem.Mielőtt elköltöztem kifizettem az összes villanyszámlát(44.000 forintot)amiről a csekket eltettem.illetve felírtam az aktuális óraállásokat is.Az áprilisi lakástörlesztő részlet nem lett kifizetve.Szinte egy szál gatyában költöztem el otthonról.Még az albérlet kivételére is kölcsön kértem mert egy fillér tartalékom nem volt soha a nejem miatt,mert minden pénzemet elvette mindíg.Most pedig követeli hogy fizessem ki a tartozások felét illetve adjak neki 20.000 ft gyerektartást májusra.Na meg azt mondja ő akarja a közös lakást de 70.000 forintos törlesztő részletet nem tud fizetni ezért minden áron arra akar rávenni hogy én mint adós igényeljek megint hitelkönnyítést legalább 1 évre hogy csak kb 18.000 forintot kelljen fizetnie.Már kértem 1 évvel ezelőtt könnyítést ami most áprilisban járt le.akkor a svájci frankos hitelt eurosba is átváltotta a a bank automatikusan.Valahogy nem nagyon akaródzik ez a dolog mert nem tom milyen következmények várnak rám a jövőben e miatt.Én nem akarom se a lakást se semmit.A feleségemé lehet a lakás ha átvállalja minden terhével együtt.Én csak kitisztázni szeretném mindenből a nevem.De ő elvárja hogy fizessem a lakáshitel felét meg gyerektartást meg a többi elmaradás felét.Na meg persze ezen felül fizessem az albérletem is ami 30.000+rezsi.Én ezt nem tudom kitermelni.Kinek mi a véleménye.Mit lenne érdemes tenni ebben a szituban?Nem nagyon füllik a fogam a saját nevemre megint valami módosítgatást igényelni.De viszont 3 hónap után a bank bonthatja a szerződést attól hogy moratórium van.Nem tudom hogy a bírósági döntés mennyire fogja érdekelni a bankot.Na meg úgy érzem hogy most a nyári szünet miatt csak szeptemberben lesz következő tárgyalás is.Addig meg nem hinném hogy bárki fizetné a hitelt.Kérlek segítsetek tanácsokkal.THX
2011. máj. 7. 17:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Csak nem értem az nekem miért lenne jó ha szerintetek a büdös életben nem tudom kitisztázni a nevem a lakásból.Az nekem miért jó hogy ha esetleg kérnék is könnyítést és a bíróság neki ítéli a lakás kizárólagos használatát vagy tulajdonjogát akkor meg volna oldva neki kb egy évre hogy könnyített fizetése lenne."


Ki mondta, hogy ez neked jó? Csak simán nincs más választásod.


Meg mi az, hogyha a bíróság a feleségednek ítéli a tulajdonjogot? Ember, ilyen nincs, a bíróság nem ítélgeti a tulajdonjogokat össze - vissza.


Azt gondoltam, hogy a hitelt valami csalással szereztétek. De gondolom - amilyen egyszerű személyiség vagy - odáig nem jutottál el, hogyha nem fizettek rendesen és lebuktok, hogy igazából te sose voltál alkalmazott sehol magas fizetésért akkor téged és az asszonyt is hűvösre fognak tenni okirat - hamisításért. Ott meg majd nem lesz gondod a lakáshitelre, a cellatársaid meg a sexuális igényeidet is kielégítik majd... Az asszony meg valószínűleg megússza a hűvöst a kisgyerek miatt.


Sok sikert ...

2011. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Sziasztok! Elolvastam az exem összes kérdését, hozzászolását. Ahogy sejtettem egy hétfejü sárkánynak állított be aki ráadásnak bolond is. Hát nem igaz. Lezajlott a válás és megegyezéssel. Mindennek a felét kapta ö is én is. Ja és osztott használatban van a lakás. Nem vontam bele sem apehot sem mást. Én mindig csak azt kértem ami jogosan az enyém. De sajnos nem tudunk egy lakásban élni, mert nincs tekintettel se rám sem a fiaimra. Képes megverni azért mert hisztizek h ne hozza oda a nöket amikor otthon vagyok. Nem tartja tiszteletben a magánügyeimet...Csak azért szoltam hozzá a témához mert már gusztustalan ahogy engem mocskol.
2012. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!