Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valószínűleg szét megyünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valószínűleg szét megyünk a párommal, de ő külföldön dolgozik, így hogy megy a gyermektartás fizetése?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy kapja a magyar minimálbért, és arra a német fizetését, a minimál bérnek több mint háromszorosa. Szóval nagyon jól keres. Én gyesen vagyok, levelezőn tanulok, a gyermek jövőre megy óvodába. Ilyenkor mennyi gyermektartásra számíthatok? Nem lehúzni akarom őt, csak ebben az állapotban nagyon nem mindegy sajnos. Nem vagyunk házasok.
2011. máj. 14. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Kb. 20 000 Ft-ot, de ezt kötelezően a gyerekre kell költened. Lehet sokat mondtam a 20 000-el, de szerintem az egy korrekt összeg, nem is húzod le vele és többet nem is ítélnének meg.
2011. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
én nem nagyon látok ebbe bele mondjuk még, de ha kapja a magyar minimálbért akkor munkanélkülin van vagy mi? mert akkor nem hiszem, hogy sokra számíthatsz, ha hivatalosan csak annyit keres
2011. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
A német fizetése is be van jelentve? Mert ha nem, akkor csak a magyar minimálbér után fogják megítélni a gyermetartást, ami nem lesz húszezer, inkább olyan 10 ezer körül kell elképzelni.
2011. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Feketén fizetik?

Akkor mondd meg neki, hogy jobb lenne,ha megállapodnátok egy összegben,mert különben meg kell mondanod a bíróságon,hogy nem annyi a fizetése ami a papíron van.

Te tudod milyen viszonyban vagytok,ha ha keménykedni kell,akkor az ügyvéded megfenyegetheti, hogy akár Németországban is bejelenti,hogy feketén alkalmazzák.

Ha nem fekete,akkor szépen hozza az adóbevallását és a jövedelmének a 20%-át kapod.

2011. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Be van jelentve rendesen minden bére, csak külön kapja a német és külön a magyar minimálbért. Teljesen legálisan dolgozik.
2011. máj. 14. 16:30
 6/16 A kérdező kommentje:
Tehát az összes fizetése olyan 300ezer körül van, annak a 20%-a?
2011. máj. 14. 16:31
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
igen.
2011. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként tényleg miért nem állapodtok meg? Biztosan szereti a kisbabáját. Nem kell minden elválásnak undorítónak lennie.

Békülésre közöttetek egyébként nincs esély?

2011. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy havi 60.000.- Ft-otítélnek meg. Ennyi nem kell egy gyerekre. Az eltartásáőhoz neked is hozzá kell járulnod.

Legokosabb,ha megbeszélitek közösen,hogy mennyit adna a gyerekre. A másik dolog,hogy ha akarja,tarthassa bármikor a kapcsolatot a picivel.

A legjobb azért az lenne,ha rendeznétek a kapcsolatotokat.

2011. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azért nem beszéltük át ezt a dolgot, mert ő nem hiszi el, hogy valóban vége. Nem akar hazajönni, évekig még kinn akar maradni, csak 3 havonta jár haza, én meg nem akarom egyedül felnevelni a kislányt és magányos maradni. Megromlott a kapcsolatunk, elmúltak részemről az érzelmek, alig beszélünk, nem foglalkozik szinte egyáltalán velünk, alig keres minket, pedig van nete, telefon, minden. Szerintem ő is talált kinn valakit, mert mindig titkolózik és nem akarja, hogy kimenjünk meglátogatni se. Ez megy 1,5 éve. Megelégeltem ezt már, így jobbnak látom, ha nem húzzuk tovább ezt így.
2011. máj. 14. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!