Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hol tudnának ingyen kiokosítan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol tudnának ingyen kiokosítani vagyonmegosztásról Bp-en?

Figyelt kérdés

Még nem válunk, de rakétasebességgel száguldunk afelé, és a férjem szerint nekem nem jár semmi, mert én 6 éve gyesen vagyok ezért szerinte semmit nem is adtam a családi kasszához míg ezzel szemben ő a munka hőse, illetve én készpénzt vittem a házasságba, ő kb ugyanannyi értékben lakást, de szerinte a pénzem elúszott, a lakás értéke viszont őt illeti....

Szeretném ha szakember kiokosítana, hogyan védhetném meg magam a kisemmizéstől.

Budapesten.


2011. máj. 17. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia, ügyvédet nem tudok (neten keresgélhetsz elég sok ügyvédi irodának van honlapja), kár, hogy még magamat nem ajánlhatom :D, de addig is pár hasznos info, csak hogy ne ess teljesen kétségbe:

- a házasság alatt akár külön szerzett vagyon is közös vagyon, azaz a férjed keresménye, az is fele arányban a tied.

- a lakás kinek a nevén van? Mert, ha csak a férjed nevén, akkor az őt illeti, amennyiben a házasság előtt már megvolt, és az övé volt. Szóval először is még ügyvéd előtt Földhivatalt keresd fel, és az ingatlan tulajdoni lapját nézd meg, ha nem vagy biztos benne hogy is vannak a tulajdoni viszonyok.

2011. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A házasság elötti vagyon külön vagyon marad akárhány év után is: ebbe a te készpénzed (mármint ha valami módon bizonyitani tudod, hogy volt), meg a férjed által vett lakás is beleszámit. DE amit a házasság ALATT a lakásra költöttetek, az az érték felezödik, mert a vagyonközösség fennállása alatt MINDEN közös, a pozitiv meg a negativ vagyon (adóság, kölcsön) is.

2. Mivel a házasság vagyonközösség, EZÉRT lenyegtelen, hogy ki MENNYI pénzt keres a házasság ALATT, minden ez idö alatt szerzett vagyontárgy közös, ezért felezödik. Ez akkor is igaz, ha az egyik fél pl. havonta több milliót keres, a másik meg semmit, akkor is felesbe megy.

3. A biróságokon van ingyenes panasznap, ott hozzáértö szakemberek tudnak egész pontos felvilágostiást adni.

4. Ne hagyd, hogy a férjed bebeszélje neked azt, ami nem igaz, ezzel csak meg akar félemliteni, hogy mégis maradj inkább vele.

2011. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjed, buta nincs tisztába a jogszabályokkal.
2011. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én vittem a kp-t, ő hozta a lakást, vettünk rajtuk újat, aztán eladtuk később, sokkal kevesebb pénzünk maradt mint amiből kiindultunk és most albérletben élünk. Szerinte a megmaradt pénz őt illeti :-P Szerintem max a fele. Van arról paírom, hogy mennyi pénz volt a banszámlámon az esküvő előtt, és a lakás adásvételije is megvan.
2011. máj. 17. 22:45
 5/9 A kérdező kommentje:

bocsánat:

papir, bankszámla

2011. máj. 17. 22:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a külön vagyont (készpénz, lakás értéke) egy új lakásba fektettétek, akkor az ettöl kezdve közös. A jelenlegi meglévö pénz közös, és válás esetén felezödik.

Mielött beadod a válópert, készits másolatot a folyószámláitok állásáról, mert ezzel tudod bizonyitani, hogy tényleg volt rajta - ugyanis ha a férjed kivenné, akkor is el kell számolnia azzal, hogy hová lett. Ha ezt csak hónapok múlva veszik észre, akkor mindhatja, hogy felélte, ha viszont ott van, hogy a válás meginditása UTÁN tüntette el, akkor jár neked a fele.


De feltétlen menj egy a panasznapra, ott vannak ügyvédek, akik megbizható felvilágositást adnak, illetve segitenek a kereset megirásában is.

2011. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
panasznap a bíróságon?
2011. máj. 18. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden biróságon van ingyenes panasznap, csak meg kell kérdezned, hogy mikor.

Ott ingyen (mint a neve is mutatja) kaphatnak az odafordulók tanácsokat külöféle jogi dolgokban, természetesen csak az általános szabályokat mondják el a jelenlegi jog szerint, illetve segitenek kérvényeket megirni (szabályosan megfogalmazva),megmondják, hogy melyek a megfelelö nyomtatványok, stb.

2011. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 18. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!