Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tudok tenni? Gyermekláthatás.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok tenni? Gyermekláthatás.

Figyelt kérdés

A volt párom elhagyott, mikor egy hónapos volt a közös gyermekünk.

Két és fél éve le se ... a fejünket.

Azóta megházasodtam, a lányom a férjemet tekinti az apának.

Erre most felbukkant a semmiből, vissza akart szerezni. A Férjemet is zargatta.

Volt nálunk, kifejezetten a gyerek miatt, aki mikor meglátta sírógörcsöt kapott (fél az idegenektől).

Most azzal jön, hogy elviszi a gyereket magához, de címet nem hajlandó mondani, hogy hová, de azzal fenyegetőzik, hogy elveszi tőlem a lányomat.

Mi lehet most?


2011. máj. 21. 00:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Ne add oda, ne engedd! Jogerős bírósági végzés híján nem teheti meg, és ha lenne is birtokában ilyen, akkor hívj rendőrt, mondd el a félelmeidet, és hogy nem akarod odaadni a gyereket. Egyébként meg ragaszkodj hozzá, hogy a gyámhatóságtól egy kirendelt személy is jelen legyen, mondd meg, hogy attól tartasz, lelép a gyerekkel, ill. a gyereknek lelki traumát okoz, hiszen idegen. Ha zaklat, ugyanezzel elmehetsz a rendőrségre, esetleg a bíróságra is. Elvenni nem tudja tőled a gyereket, az gyerekrablás. Amúgy meg nincs az a bíróság, aki neki ítélné a gyereket! Amikor csak lehet, az anya kapja. Rendezett körülmények között élsz, a férjed szereti a gyerekedet sajátjaként, a lányod is szereti őt apjaként, kizárt, hogy el tudja venni. Mivel elhagyott titeket, mikor a gyerek még csak 1 hónapos volt, és 2,5 évig felétek se nézett - ezt elég nehéz lenne a saját javára fordítania egy gyermekelhelyezési perben... Plusz nyilván gyerektartást se fizetett.
2011. máj. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
A gyermek apja pont ugyanazokkal a jogokkal rendelkezik, amelyekkel te amíg nincs jogerős ítélet a gyermekelhelyezésről, tehát elviheti magával. Adj be minél előbb egy beadványt a bíróságra, soron kívüliséget kérve, mert mindjárt kezdődik az ítélkezési szünet.
2011. máj. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
A gyermeket nem viheti el, amíg nincs jogerős láthatási engedélye! Szóval ne aggódj! Ha megy a gyermekhez, ott nálad ismerkedhet, barátkozhat vele, DE nem vagy köteles elengedni vele a gyereket! Bíróságon érvelhetsz, legyél kitartó, csak tudd mit akarsz.
2011. máj. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
A gyermeket épp azért viheti el, mert még nem született jogerős ítélet a gyermekelhelyezésről sem. Addig pont ugyanannyi joga van mindkét szülőnek.
2011. máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

07:07 mondja jól, amíg nincs ítélet gyermekelhelyezésben addig közös felügyelet alatt áll a gyermek és az apának ugyan annyi joga van, mint neked.


Ellenben ha simán elküldöd a francba (a gyereket meg nem adod oda neki) akkor kb. semmit sem tud tenni. Én ezt javaslom + azonnal beadni a bíróságra a gyermekelhelyezési pert. Természetesen a bíróságon majd letagadni, hogy elküldted az apukát, mondd azt, hogy te engedted volna a láthatást de az apa nem akarta nálatok látni a gyereket, mindenképp el akarta vinni magával, de azt érthető indokkal nem hagyhattad. (vadidegen + pici a gyerek).

2011. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A kislányom éjjel bepisilt, pedig lassan fél éve szobatiszta.

Most járunk az oviba, ismerkedni, nagyon érzékeny szegényem. De halálra rémült tegnap, az apjától.

Felajánlottam neki, hogy elviszem hozzá a lányunkat, de azt mondta, hogy neki joga (!) van egydül elvinni, de nem hajlandó elárulni, hová.

Volt már per a gyerektartás miatt, hiszen van apasági nyilatkozat, de nincs bejelentett munkája, nem fizetett soha.

Hétfőn bemegyek a bíróságra, kérek tanácsadást.

Szerintem csak úgy ukkmukkfukk nem viheti el akárhova, pláne úgy hogy a gyerek retteg tőle.

Nem szeretném, ha ide járna, mert a férjemnek van egy hét éves kislánya, akit mi nevelünk.

Mi fog történni a bíróságon?

Ha megítélik a láthatást, hogyan kell kérni, hogy gyerekvédelmissel együtt találkozzon, egy erre kialakított helyen?

2011. máj. 21. 12:29
 7/17 anonim ***** válasza:
Oda ne add! Menjetek bíróságra, állapítsák meg ott a láthatást. Plusz ha már ilyen jó apa lett ideje lesz gyerektartást is fizetnie. a gyereket tartsd szem előtt. ez nem így működik hogy évekig sehol nem vagyunk aztán még ő akar diktálni.
2011. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Mig lenem zajlik az eset addig kérj a rendörségtöl távoltartási végzést!Nekem is nem jöhetett az apja ? most hirtelen nem tudom-de nem jöhetet a közelünkbe!Mert ívott,vert,nem fizetett a picike után!Igen,hogy a férjednek is ott a gyereke és ezt végig kellene néznie!(mondjuk az én problémám megoldodott avval,hogy felkötötte magát)Kérd még a gyámhatoság segitségét is,mert ök ugy is azt fogják nézni,hogy mi a jo a gyereknek-és a gyereknek az annyja melett a helye ha már 2és fél éve nem is látta a kisbabáját,ha azt sem látta hogyan tanult meg járni!Utálom és megvetem az ilyen apákat!Nekem is idöközönként megjelent,hogy elvihesse ÉN EGYSZER NEM ADTAM ODA MERT RÉSZEG VOLT ÉS A LÁNYA HELYETT A SZOMSZÉDBA MENT
2011. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Távolságtartási végzés jó ötlet!
2011. máj. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem kell oda adnod,főleg azért mert nem hajlandó megmondani, hogy hova viszi. Semmiféle közös felügyelet nincs, ha eddig nem kereste. A te jelenlétedben találkozhat vele,de csak úgy nem sétálhat el a gyerekkel.

Kinek a nevét viseli a gyerek?

2011. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!