Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Átkereszteltethetem gyermekeme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Átkereszteltethetem gyermekemet apai beleegyezés nélkül?

Figyelt kérdés

Nem gyakorolta/gyakorolja vallását. Rokon lelkésszel "összecsapott" keresztelő volt. Meg sem kérdeztek, hogy mit gondolok.

Az apával a válás óta is rendkívül rossza a kapcsolat.

Rendezett a családi életünk, testvérke is van, keresztelőre készülünk. Református "volt", katolikus lenne.


2011. máj. 24. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
A keresztség egyszeri alkalom. A katolikus pap sem fogja megkeresztelni újra a gyereket, mert az náluk szentség. Tehát csak elég neki kijelenteni, hogy innentől kezdve te katolikusként szeretnéd nevelni.
2011. máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezd meg a papotokat, hogy mi a teendő. Szerintem nem kell apai beleegyezés.
2011. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 *Calli* válasza:
96%

Új keresztelkedésre nincs szükség, a keresztség csak egy és egyetlen, akármelyik felekezetben is kaptuk. Ilyenkor arra van szükség, hogy az ember felkészüljön az első gyónására és első áldozására, majd a bérmálásra. Ennek konkrét mikéntje nem lehet más, mint az, hogy egy plébánia közösségében "kiköt" az ember, ott a helyi atyával egyeztetve felkészül a szentségekre.

Tehát gyermeket sem fognak átkeresztelni hiszen az már megvan, csak innentől katolikus szellemben nevelitek tovább...

2011. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Mi a baj a református keresztséggel?
2011. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

9:33

Amúgy én katolikusként vagyok megkeresztelve. Egy időben gondolkodtam azon, hogy átkeresztelkedjek a református egyházba, de mindenéle engedély és utána járás kell hozzá. És így ara jutottam, hogy tökmindegy, hogyan van megkeresztelve az ember, az lesz belőle, abban fog hinni, amiben akar.

2011. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Mi értelme van az egésznek. Én már azt sem értem, hogy minek egyáltalán megkeresztelni egy gyereket. Pláne át.

Neveld normálisan, becsületes életre, az a lényeg, nem pedig az, hogy milyen idióta formaságok voltak.

2011. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Attol fugg. Kozos felugyeleti jog van, akkor nem hozhatsz az ex nelkul ilyen dontest (sem)

Pl ha iskolai beiratas van, ahoz is kell a masik szulo beleegyezese.

2017. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!