Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek mennyi az esélye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi az esélye egy anyának arra, hogy a 15 hónapos fogvatartott kislányát visszakapja bírósági úton?

Figyelt kérdés
Történet! Élettársi viszonyunk megszakadt az apával és elköltöztem a gyerekkel! Ő 2 hónapon belül egy láthatás alkalmával nem hozta vissza a picit! Nem fordultam bírósághoz, mert abszolút nem jutott az eszembe az, hogy az apa nem fogja visszahozni egyszer csak a kislányomat! Először engedte látni, majd már 3 hónapja elzár tőle hülye kifogásokkal!Visszalopni nem tudtam, mivel zárva tartott mindent, nehogy elmenjek a gyerekkel bárhova is! Már a 4.tárgyalásunk lesz és a bíró azt ígérte, hogy meghozza az ideiglenes elhelyezést a következő tárgyaláson!Mennyi az esélyem így, hogy a per húzásával már 4-5 hónapja nála van a kicsike?Jó anya vagyok, semmit nem tud felhozni ellenem, csak lassú a bíróság!Rágalmaz mindennel, de cáfolni tudtam!Jah és nem is ő van a kicsivel,hanem a bébiszitter!
2011. jún. 14. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát ide egy jo ügyvéd kell, és akk visszaszerezné a babádat is mégpedig gyorsan! ilyen esetben nem szokas ennyit várni a birora, vmi gond lehet, v lefizetés a másik oldalrol
2011. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát miután te önkényesen megváltoztattad a gyermek lakhelyét, amikor elköltöztél az apjától, így hivatalosan nem ő "lopta" el a gyereket, hanem te.

Ilyen pici gyereket szinte mindig az anyánál helyeznek el, de így, hogy hónapokig nem volt kapcsolattartás se -neked kellene bizonyítanod, hogy te akartad, de ő megakadályozta- nem lehet megmondani, hogy mi várható

2011. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem jó ügyvédem van! Az a baj, hogy az első meghallgatáson őt hallgatták meg majd a 2-on engem!Majd a 3.tárgyaláson az én tanúimat és a 4.en fogják az ő tanúit.Ezt lehetett volna 2 tárgyalásból, de a mi bírónknak ehhez 4 kell!Alapos nagyon, ami jót is jelenthet!Mindenki azt mondja, hogy nagyon alapos ok kell ahhoz, hogy elvegyenek egy anyától egy gyermeket!És neki nincs rá oka!Lefizetésre már én is gondoltam!Meglehet ilyet tenni?
2011. jún. 14. 21:18
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és ő beismeri, hogy nem engedi látni a gyermeket! Majd ha lesz bírói végzés! Mindig ezt mondja!És sajnos ehhez joga van!:-(Ami nem tilos, az szabad ebben az országban sajnos!
2011. jún. 14. 21:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Dehogy van joga hozzá. Amíg nincs hivatalos gyermekelhelyezés, addig mindkettőtöknek pont ugyanolyan jogai vannak a gyerekhez.
2011. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha 2 hónapon belül 4 tárgyalásod volt, akkor gratula. Vagy valamit félreírtál ebben a tényállásban?
2011. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Más bíró 2 tárgyalásból 2 hónap alatt megoldja ezt a szitut! Nekünk 4 tárgyalás kell és 4 hónap! Tehát lassú a bíróság ebben a helyzetben! Ezt mondtam! Szerencsétlenül jártam így, mert más bíró 2 tárgyalásból megoldja azt, amit ő nem! Időhúzás!
2011. jún. 15. 08:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem hozta vissza a 15 hónapos gyermekedet, és te a bíróra vársz????????????????????

A legelső alkalommal addig rugdostam volna az ajtót mi oda nem adja. Rendőrt hívok, ordítok ahogy a torkomon kifér. Elmegyek az atya Istenhez is, de nem ülök a fenekemen várva, h egyszer csak majd meggondolja magát.

Te tudsz aludni? És azt mondod, h jó anya vagy?

A gyermeked kiszolgáltatott, pici gyermek, és te hagytad, h az édesanyja nélkül legyen hónapok óta...

Miért nem hívtál, hívsz rendőrt? A kislányt a bébiszitter nem viszi levegőre?

Tudod az én szememben itt buktál meg. Én nem ítélném neked a gyermekedet.

2011. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tökéltesen igazad van. Amig a gyerek nincs elhelyezve senkinél, mindkét szülőnek joga van a kapcsolattartásra, a gyámhatósághoz kellett volna menni, vagy a bíróságtól ideiglenes intézkedéssel ezt kérni, de ha az első vissza-nem hozatalnál rendőrt hív, már lett volna a kezében egy papír, ami kiskorú veszélyeztetéséről szól, mivel karon ülőcsecsemőt érint.

De amiért ne húzd fel magad: ebben a történetben nagyon sok minden sántít-havonta nincs a bíróságon tárgyalás, még akkor sem, ha minden érdekelt jelen van és a bíró szóban idézi a feleket. Ez képtelnség, mert a bírók több hónapra tűzik akövtkező tárgyalást-és már rég hozott volna ideiglenes intézkedést, vagy a gyámhatóság határozatot, mivel ebben az esetben a felek jogai azonosak. Itt csak egy eset lehetséges, hogy több ügy van folyamatban, és egymást ütik-pl. az édesanya vszélyeztette a gyereket, ezért van egy büntetőügy, ami megakasztotta a polgárit.

Még egy lyuk: ha élettársi kapcsolatban született a gyerek, akkor eleve ő a gondviselő....több észrevételem nincs.

Emberileg meg az a véleményem, mint az előttem szólónak.

2011. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na még ti is ilyen hülyeségekkel jöttök! Rendőrt hívtam és nem tudott segíteni, mivel ugyan olyan joga van a gyerekhez, mint nekem! Gyorsított az eljárás és azért van havonta egy tárgyalás! Júli 7-én hoz ideiglenes döntést a bíró nő! Teljesen elzárja a gyereket előlem és nincs jogom bemenni a házba, mert ha parádézok, egyből rendőrt hív és a rendőr azt mondja, hogy legyek kedves elmenni a háztól, nem tud abban segíteni, hogy bejussak a gyerekhez csak akkor, ha végzés van! Ha valaki nincs benne ebben a mizériában nem tudja, hogy milyen jogi buktatók vannak ez ügyben! Hogyne akarnám a gyerekemet??? Nekem van egy másik iskolaköteles gyerekem is, akivel nem bújkálhatok hónapokig, míg tart a tárgyalás! Ez a buktató a dologban! A gyámhatóság nem tud segíteni csak a kapcsolattartásban" mivel nincs hatáskörük"! Higgyétek el szar a magyar törvény nincs egy anyának semmivel több joga, mint egy apának! Nem voltunk házasok, hála az égnek!A bébiszitter meg nem sétál vele, hisz tudja, hogy alkkor visszavehetem! Egy kertes házban él a volt élettársam és ha én ott megjelenek ő is ott van 5 percen belül és rendőrt hív! Ez egy elmebeteg! Ha sokat ugrálok, még le is ültetnek! Pedig csak a gyermekemet akarom! Ugye így van rendőr alkalmazottak??? Szolgálunk és védünk de csak akkor, ha van papír, amúgy nincs hatáskör semmire!:-(
2011. jún. 23. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!