Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz az, hogy...

Szerintetek igaz az, hogy mindenki visszakapja az élettől azt, amit mással tett?

Figyelt kérdés
Van pl egy undok kolleganőm, és bunkó lépten-nyomon, megjegyzéseket tesz, stb. Meg általában az emberek, akik másokkal rosszat tesznek, azok visszakapják ezt később valakitől valamilyen formában?
2010. okt. 12. 09:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Én nem igazán hiszek ebben.
2010. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon is igaz!

Volt egy rokon, aki mindenkinek keresztbe tett, szart kevert, uszított.

Egyszer csak beteg lett (rákos), 5 évig szenvedett, végül iszonyatos kínok, fájdalmak közepette halt meg.

De még sok ilyen sztorit tudnék írni.


26/L

2010. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Persze! Ez nem hit kérdése, ez tény. Miért? Mert mindenkivel történnek jó és rossz dolgok is. Viszont aki bunkó, goromba, és az emberek nem szeretik, annak több baja van, mint egy vidám és kedves embernek.

A bunkó azért bunkó, mert már megvan az előre legyártott véleménye az emberekről, és ez negatív. Negatívan telnek napjai, előre beképzeli magának az összes létező rosszat. Persze ezt mindenki észreveszi, és elkerülik az illetőt, vagy hasonlóan bánnak vele. Az illető így azt látja, mintha minden beigazolódott volna, amit előzetesen gondolt másokról. Pedig nem, csak a hülye hozzáállásával hozta mindezt magára.

Példa:

Ha egy eladó mosolygós, udvarias, köszön, elköszön, segítőkész, akkor a visszajelzés is ilyen lesz irányában. A jókedv jókedvet szül, és így jól is telik a nap.

Viszont amelyik eladó csak szenved, nem néz a vevőre, nem köszön, kedvetlen, tahó, az ezt is kapja vissza, és a halmozódó negatív visszajelzés csak tovább ront az amúgy is elrontott kedven. És ha valaki rosszul érzi magát valahol, még az idő is ellene fordul, és csigalassúsággal telik...


Az emberek általában nem rosszindulatúak, csak azért válnak azzá, mert ezt látták, vagy rossz történt velük.

Tehát amikor valaki keresztbe tesz valakinek, akkor nem arra kell gondolni, hogy majd úgyis visszakapja, hanem arra, hogy az illető mennyi minden rosszat kaphatott már az élettől, hogy idáig süllyedt.

2010. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
55%

Nem hinném, hogy ez működne..


Az undokbeszólásokra bunkó módon kell reagálni, megt néha te is belecsíphetsz amikor látod hogy adott a helyzet, pl vmivel vacakol akkor hangosan ordíts rá, hogy na meddig szarakodsz még itt??

2010. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
70%

Én azóta hiszek benne amióta láttam egy riportot egy gazdag amerikai nőről.A lényeg,hogy a nő egyszerű bárpincérnő volt,és összejött egy gazdag pasival..Amikor a felesége lett teljesen kifordult önmagából,és nagyon szemét lett mindenkivel..A beosztottjaival,a dolgozóival,a barátaival..Mindenki utálta őt,a szakácsa,takarítói rendszeresen cserélődtek mert nem bírták a dolgait..Egy nap valaki ismeretlenül jelezte a hatóságoknak,hogy csalás van az adó körül..(Amerikában az adócsalás felér egy gyilkossággal) Így a hatóság rá mászott..Kiderült,hogy nem kevés pénzt akart lenyelni az államtól,és jöttek a botrányok,büntetések..A férje közben meghalt,és a nő egyre betegebb,egyre magányosabb lett..A végén már senkiben nem bízott,mert mindenki belé akart taposni...Egészen a haláláig ellenőrizték,és keresték a törvénybe ütköző dolgait..A végén csúnyán megbánta,hogy olyan volt amilyen..Igaz gazdagon,de öregesen,betegen,magányosan halt meg..A végére már senki nem volt vele a nagy házban csak a kutyája..(A kutya örökölte a nagy vagyont is..)

Szóval én emiatt hiszek abban,hogy azt kapja az ember amit ő adott másnak..Legalábbis szeretnék ebben hinni...

2010. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Én igen. Sajnos nagyon is. Állítólag van bennem valami őserő /éppen most írta valaki ismét/ és olyan bajok történnek azokkal, akik engem ok nélkül bántanak, amit valójában nem is mernék nekik kívánni. Vagy nagyon betegek lesznek, vagy egyszerűen soron kívűl meghalnak. Már nem is merek filózni az ilyen eseteken, mert "féltem" az illetőt a bajtól. De biztos, hogy mindenki visszakapja valahogy az élettől, aki másnak rosszat tett.
2010. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%
Én már kaptam vissza, viszont akik velem voltak gonoszok azok nem. De csak ilyen apróságok, pl. nem akartam elmenni egy buliba, azt mondtam, hogy beteg vagyok, aztán egy következő alkalommal amikor nagy kedvem lett volna hozzá, akkor persze, hogy lebetegedtem. Meg ehhez hasonlók.
2010. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%

ma 10:06


Te sem sokat melóztál még eladóként, vannak emberek akik csak azért járnak egy adott helyre, hogy jól beugassanak vagy megszivassák az eladót, csakmert aznap leordította őket a főnök, vagy nem volt este szex..


De van pár barom rasszista cigány is aki csak azért ugat be mert a te bőröd fehérebb, én oylannal is találkoztam aki még a feleségét is megküldte amikor az békíteni próbálta csak röhögtem a marháján :D

2010. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

Igaz..Én vagyok az élő példa.Anyám 3 lányt szült a világra.De soha nem volt anya mert amióta az eszemet tudom csakis részegnek láttam.Az agresszív részegsége miatt tönkre tett három emberi életet..Soha nem tudtam meg,hogy milyen érzés ha valakinek anyja van,mert a hányásai,verekedései,alkoholszaga volt csak..Felnőtt emberként mindhárman családot alapítottunk,és boldogok lettünk..Lassan 20 éve egyikünk sem nézett anyánk felé..így aputól tudunk 1-2 hírt felőle.Pl: Rákos lett.Érszűkületes a lába és idén levágják neki...Magányos,senki nem látogatja..Az unokáit soha nem látta (pedig a legidősebb unokája 20 éves) Kevés nyugdíjából nem tud megélni.

Hogy vissza kapta az élettől amit adott? Igen..és ez így van jól..Csak azt kapja amit megérdemelt...

2010. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem igaz.

Nem igazán tudom alátámasztani és talán nem is akarom.

Megnyugtat ez a tudat, könnyebb így jó emberként élni.

2010. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!