Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szomszédomék elválnak? (Többi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szomszédomék elválnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Jó reggelt!


Történet annyi, hogy 1 hónapja költöztünk ide párommal és mellettünk van egy pár (kb. ránézésre 28-32 közöttiek) egy 1 éves kisgyerekkel.

Mikor ideköltöztünk, természetesen bemutatkoztunk minden szomszédnak. Viszont ezzel a párral egy szót se beszéltünk még. A hölgy állandóan morcos és szomorú, a férj katona, így őt max 1 héten 1× látom/látjuk. Gyakran hallottuk reggelente, hogy veszekednek, de igazából nem nagyon vettem figyelembe, mert úgy vagyok vele, hogy közünk hozzá semmi és nem a mi dolgunk mi történik odaát.


Héten összefutottam a férfival, aki köszönés után közölte velem, hogy elválnak. Igazából nem tudtam ezt az infót hova rakni, így annyit mondtam, hogy 'Sajnálom'. [Igazat megvallva, a gyereket sajnálom csak az egészből.] Majd megkérdezte, hogyha behívnának engem meg a páromat tanúskodni a váláskor, akkor elmennénk-e, stb. ?!


Na itt kezdődik a GOND!

1: Nem is ismerem/ismerjük őket ...

2: Ha beidéznek, akkor köteles vagyok elmenni?! Ha igen, akkor mégis mit mondhatnék/mondhatnánk?

3: Lehet ilyenkor kérvényt írni, hogy nem akarok/akarunk ebben részt venni?


Mi ilyenkor a teendő?


2011. jún. 19. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagy köteles.

Bár azt se értem, milyen tanúnak kellenél, ez nem büntetőügy...

2011. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Miért idéznének? Nem értem
2011. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ezt én se értem.

Annyit mondott, hogy a tárgyaláson rákérdeznének 1-2 dologra velük kapcsolatban, ami vicces, mert mint írtam, azt se tudom kik ők és nem is vagyunk 'országos cimborák'.

Mondtam neki, hogy keresse fel a régi szomszédot, akitől mi vettük a házat, de arra annyit mondott, hogy: 'Akkor az asszonynak ítélnék a gyereket.'

2011. jún. 19. 09:49
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Kétlem,hogy a bíró beidézne,főleg, ha 1hónapja laktok ott.

Nem szokás szomszédot idézni,mégha a kedves férj úgy is gondolja.

2011. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 yuda ***** válasza:
100%

Többségében az a magyar gyakorlat, hogyha az asszonynak nincs egetverő nagy problémája, akkor neki itélik úgyis a gyereket.


A ti tanúmeghallgatásotoknak semmi értelme, tekintve egy hónapja laktok ott, tehát mond meg ezt a szomszédnak, gondolja végig, mert úgysem fogadná el senki- plusz ha elmentek, vagy törvény kötelezne, akkor is első alkalommal visszautasítanának benneteket, mert rövid ideje ismeritek, plusz nem is szoros a kapcsolat- semmi értelme... nem lehetnek túl értelmesek a szomszédék, vagy kapkodnak- ez a véleményem.

2011. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem közös megegyezéssel válnak, - úgy tudom - van lehetőség arra, hogy tanúkat is meghallgassanak a bontóper során. Főként ha vita van a gyerek elhelyezése körül, ami a férj megjegyzése alapján valószínű.

Ha véletlenül sor kerülne rá, írd meg a bíróságnak, hogy a nevüket is csak a névtábláról tudjátok, és mióta ott laktok, még két szót nem váltottatok egymással. Emiatt sem pro, sem kontra nem tudsz, és nem is akarsz részt venni két idegen ember bírósági ügyében. Aztán dobd be a levél másolatát a szomszédnak is.

Én ilyesmiben egyébként akkor sem vennék részt, ha "országos cimborák" lennénk.

2011. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Milyen precízek vagytok............

Nem kell sehova mennetek, úgyis vannak akik jobban ismerik őket, mint ti...

2011. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Mégis mit mondanál el róluk? Csak általánosságokat,amit az összes szomszéd, aki régebb óta ismeri őket is el tud mondani, szóval ezért meg felesleges elmenni
2011. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha beidéznek, elméletileg meg kell jelenni. De én először is a szomszéd figyelmét hívnám fel arra, hogy nem is ismerem őket, ezért semmi hasznomat nem fogja venni egyikük sem. Ha ezt nem akarják megérteni, akkor ugyan ezt elmondanám a bíróságon is.
2011. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Sz*rd le őket.
2011. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!