Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás! Gyermek (7 éves)....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás! Gyermek (7 éves). Iskola kezdés előtt állunk. Mit tegyünk? Mi a jobb a gyermeknek? Én lépni szeretnék az biztos!

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a gyereknek az a jó, ha kiegyensúlyozott, nyugodt környezetben van. Ha ezt csak úgy tudjátok megoldani, hogy külön utakon jártok tovább, akkor hajrá. Mindig a gyermek érdeke legyen szem előtt, mert nincs rosszabb - számára sem - egy "kényszerkapcsolatnál". A gyerekek ráadásul nem hülyék, azonnal megérzik, ha valami gebasz van a szülőknél, és ehhez még egy hangos szónak sem kell elhangzania.
2011. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Ilyenkor nagyon jót tesz a gyereknek, hogy kihúzzátok a lába alól a talajt.Te lépni szeretnél, mert neked az jó, de hogy a gyerekednek, mi a jó, miért nem tőle kérdezed.Nézz a szemébe! Ha bele tudsz nézni...
2011. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

A gyereknek az lenne a legjobb, ha nem válnátok, de ezen a kérdéskörön nyilván már túl vagytok.

Neki, ha már így alakult, a békés válás lenne a legjobb, amiben nem csak mondanátok, hanem valóban érezné is, hogy őt változatlanul mindketten szeretitek.

Praktikusan: valószínűleg a lakóhelyéhez - most - közeli iskolába lett beíratva. Ezt talán azért lenne szerencsés megtartani, mert az óvodás társai közül lehetnek osztálytársai.

Ha költöznie kell, akkor essetek rajta túl minél előbb. Az iskolakezdés elég nagy stressz és életforma váltás egy kisgyereknek minden egyéb tényező nélkül is. Legalább abban legyen biztos, hogy hol fog lakni, és hogy fog kinézni a saját kis kuckója.

2011. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazad van én is ezt gondolom...jobb egy kiegyensúlyozott élet apa nélkül, mint feszült kapcsolatban éljen egy gyermek, mert az, hogy én abban élek az egy dolog!!!!!
2011. jún. 21. 22:12
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves MAGDIANYU!


Beletudok nézni a gyermekem szemébe. Nem én beszélek előtte és vele csúnyán, nem én NEM játszom foglalkozok vele!


A feltett kérdésem is a KISFIAM miatt volt!

2011. jún. 21. 22:17
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyánál akkor szakadt el a cérna,ami előtt kezdtem az első osztályt.vasárnap cuccoltunk nagyimhoz,hétfőn kezdtem a sulit.

Akkor felzaklatott a dolog,de mai napig egyik legjobb döntésének tartom.Olyan pótapukát kaptam,kivánni se lehet jobbat.Ha a szülő boldog,a gyerek is az lesz.


Ha bologtalan vagy,lépj.

24/N

2011. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Te tudod mit csinalsz mi mindent megteszunt a kisfiunkert es nagyo(viszontmindtetten elvaltszulokgyerekei vagyunk )tudjuk milyen az ha a szulok kulon elnek mondjuk nekem jobbis volt ez igy de Egy kapcsolatba mindenkinek engedni kell egy kicsit :) a mindig minden korulmenyek kozott a GYEREKERDEKEBE ! ! 34/f
2011. jún. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha Te így látod helyesnek, akkor lépj. (Kicsit hiszek abban, hogy a gyermekek választják a szüleiket, tehát a kisfiad pontosan tudta, hogy milyen élete lesz, amikor a földre érkezett)

Az én lányom is iskolás volt, a kicsi mégcsak pár hónapos, amikor válás mellett döntöttünk, de egyiket sem viselte meg a dolog. Normális kapcsolatunk maradt az apával, nem korlátozom a láthatásban, nem ragaszkodom a kéthetenkénti néhány órához. Többször érdeklődtem a lányom sulijában, hogy észre lehet-e venni bármit is a lányomon, de mindig elmondták, hogy kiegyensúlyozott, vidám, jól teljesít. Említette a suliban, hogy elköltözött apa, de nem rossz érzéssel.

2011. jún. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Pár csúnya szó nem indok ahhoz, hogy elválaszd a gyereket az apjától, ne legyen családja. Ha elválsz, majd többet fog vele foglalkozni? Nekem pl nem lett jobb, mikor elváltak a szüleim. Ok, veszekedtek rendszeresen, de ez az ő dolguk volt, azért nekem volt családom, rend, kertes ház. Aztán elváltak, és maga lett a pokol. Nem volt családom, apám, de anyám sem, aki inni kezdett, és mindenáron palit akart maga mellé, talált is egy házas embert, aki jól kihasználta. Szóval nem mindig végződik fényesen a dolog. Én ezt tapasztaltam a környezetemben is. Egyedülálló, megfásult, idegbeteggé vált anyák nevelték a barátnőimet is, néha jött-ment egy pali náluk, többnyire lepra, merthogy a korukbéli normálisak már elkeltek. Gondold át , csak ha esély sincs, hogy normális családként éljetek, akkor válj.
2011. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
15vagyok és a szüleim elváltak. A legfontosabb szabály!! ha elváltok ne veszekedjetek előtte, ne bízzatok rá olyan döntéseket mikor kinél akar lenni. Ha most viszont átmenne apuhoz megtehesse. Nincs roszzabb 2 sértődékeny szülőnél akik cserélgetik a gyereket mint valami tárgyat... asszem ennyi. JA! És ne merészelj sírni a gyerekednek. Úgy érzi majd, hogy ő a felnőtt a családban és ő nem tudta megoldani a problémát. Ezt nem én mondom, hanem a psichológusom... De ha nincs más, akkor váljatok.. nem kell félni. Rosszabb ha két rossz kapcsolatban élő szülő nem válik el. Persze ha van rá mód próbáljátok megoldani...
2011. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!