Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás! Gyermek (7 éves)....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás! Gyermek (7 éves). Iskola kezdés előtt állunk. Mit tegyünk? Mi a jobb a gyermeknek? Én lépni szeretnék az biztos!

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 21:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is ennyi idős voltam, amikor anyáék elváltak..

Nagyon rossz volt és nagyon nehéz, de nálunk még meg is próbálták eljátszani, hogy minden jó, pedig pontosan tudtam, hogy csak szánalmas színjáték. Váljatok el, de a gyerek miatt ne játsszátok meg, hogy "jajj minden milyen szép és jó", mert nem az!! Ezt ő is pontosan tudja és csak még jobban fog neki fájni, hogy "becsaptátok".. Magamból kiindulva írom. Soha nem fogom tudni feldolgozni, hogy elváltak, de sokkal jobb lett volna, ha már akkor békén hagy "apu" és nem 15 évesen lök el magától.. Jó nálunk volt nagyon sok tényező, ami miatt ez történt, de a gyerek azt szokja meg 7 évesen, mint amit később "kapni fog"(a te részedről, a (volt) férjed részéről), mert akkor még "meg lehet szokni"(nem lehet, de sokkal másabb, mint érettebb fejjel).


Ja és egy jó tanács. (Anya nálam nagyon elrontotta ezt, hiába a világ legjobb anyukája.)

Attól, hogy mindent megveszel neki, mindent megengedsz neki nem fogod tudni pótolni az apukáját, inkább legyen vele, amikor csak akar.. Minden elvált szülő így próbálja megvédeni a gyermekét a csalódástól, de előbb-utóbb csalódik és nagyon fog neki fájni, főleg ha utóbb. 16 éves vagyok, de nagyon sok mindenen keresztül mentem a válás/"apu" miatt. Ha gondolod írj privit.

2011. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Magdianyu!


Én boldog voltam mikor a szüleim válását kimondták,apám vert minket ,alázott minket,elverte a összes pénzünket,k*rvázott,engem csecsemőként is bántalmazott,falhoz vágott,stb-stb,(nem oknélkül dolgozom bantalmazottakkal)12 évesen főztem már a lelki roncs anyámra,aki persze már rendben van,és én is,16 éves korom óta dologozom,eltartom magam.Van párom 10 éve,ember lettem,de ha nincs válás lehet nem lennék itt.Néha a válás a legjobb egy gyereknek.Én sajnos sose felejtem el a közlekedő edényeket és sok durva dolgot.Apám azóta sokat változott,túl van egy szichiátriai kezelésen is.

Én megbocsáttotam,de nem felejtettem.

Magdianyu szerinted anyám ha ott maradt volna a válás helyett,aminek következményképp tuti többet sérültünk volna(nem volt a válás se leányálom)jobbna a szemebe tudott volna nézni,mint igy hogy idejében kilépett?


28N

2011. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
*pszichiátriai*
2011. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Miért akarsz válni?


Egyik ismerősömék is akkor váltak, mikor a gyerek 7 volt. Most 11, de már "egész jól van". Jobb előbb megtenni, mint később. Nyilván megviselte és még lesz jópár kérdése, ha felnő, de mégis jobb még most, mikor ennyi idős, mint később. A veszekedés, ha ezzel szűnik meg, akkor legyen.

2011. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!