Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel hódíthatnám meg újra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel hódíthatnám meg újra?

Figyelt kérdés

13 év után a párom (30N) előhozakodott pár feszült nap után, hogy nem tudja, van-e értelme folytatni. Semmi jelenet, egyikünk sem hibáztatja a másikat, kölcsönösen elismertük, hogy ellaposodott a kapcsolat. Annyiban tér el a véleményünk, hogy én szeretem őt és vele szeretnék megöregedni, ő pedig most pillanatnyilag nem tudja mit tegyen, elvileg nem zárja ki a megmenthetőséget sem. Mindezt olyan korrektül és normálisan beszéltük meg, hogy semmi jelenet vagy tiszteletlenség nincs egymás iránt.

Én szeretnék érte küzdeni, szeretnék vele maradni, de: ha ő mégsem akarja, azt tiszteletben tartom, megalázkodni nem akarok, megalázni és mocskolni őt? azt sem szeretném, mert annál jobban tisztelem, mint embert. Ő most bizonytalan, de nem vagyunk rosszban. Együtt élünk és együtt is csináltunk ma is mindent, ahogy eddig. Most olyan testvérszerű jóbarátnak érzem őt. Bárhogy is dönt, az eddigi életem 13 legszebb évét nem fogom bemocskolni, mégha csak emlék is marad.

Hogy ne csesszem el? Meddig mehet el az ember, hogy ne mondja, hogy nem tett meg mindent, de ne is alacsonyítsa le magát és ne váljon szánalmassá?


2011. júl. 5. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Utazzatok el együtt pár napra. Esetleg lepd meg valamivel.Üljetek le és beszéljétek meg hogy min kellene változtatni. Addig tegyétek meg amíg még menthető a kapcsolat.
2011. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudtok mi ujat adni a kapcsolatba, ha nincsenek kulon elfoglaltsagaitok is (egymas nelkul). 13 ev alatt atadtatok egymasnak, amit addigi eletetekben felgyujtottetek, es mar nincs mit atadni. Akár kulon furdoszobat, akár kulon toltott napokat (mindenki kulon-kulo szerezzen uj elmenyeket mondjuk hetente 2 napig ne talalkozzatok) javaslok, amiket aztan el tudtok egymasnak ujsagolni, meg kozos celokat is, ami uj lenduletet ad a kapcsolatnak.
2011. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy mennyire érzed a társad szeretetét, és ő mennyire a tiédet. Mik a céljaitok? Milyen a szexuális életetek? a 30 éves kor egy válaszvonal, amikor sokan elgondolkoznak, hogy most már gyereket szeretnének és az sem mindegy, hogy kitől. Ha képesek vagytok szeretni egymást, mindketten tennétek az ügy érdekében, akkor próbáld kideríteni a következőket: Minek örül a társad legjobban? Amikor megdícséred, amikor együtt moziztok, amikor szexuálisan fantasztikusat alkottok, vagy egy-egy ajándéknak?

Te minek örülsz a legjobban? Az előzőeknek vagy valami egész másra vágysz?

Ha kitaláljátok, hogy a másiknak mi okoz örömet, akkor az annyi izgalmat hoz, hogy nem fogtok egymás mellett "elbeszélni" se unatkozni. Amelyik kapcsolatban kölcsönösen szeretik egymást a felek, az nem tud ellaposodni, hiszen mindig tudtuk "újat" adni. Szerintem nem érdemes ezért elhagynotok egymást. Egy hullámvölgy alján vagytok, nem tombolnak az érzelmek, ami teljesen rendben van ennyi év után. De a szerelemnél a másik megbecsülése, szeretete többet ér, mindenesetre kevesebb fájdalommal jár, mint egy szakítás.

Ha gondolod, szívesen segítek, írj privit.

Dorothy, szexológus

2011. júl. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én írtam, de sajnos nem jött semmi...
2011. júl. 7. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek előzőkkel. Kell, hogy külön céljaitok, életetek, sikereitek legyenek (karrier, hobbi, barátok) és a hétköznapokon túl kellenek a közös, emlékezetes élmények.

Előfordul minden kapcsolatban mélypont, akár a fáradtság, fásultság, akár veszekedés miatt és külső problémák is gyakran beférkőzhetnek közétek. De azért nem kell, hogy válásig fajuljon.

Gyerekvállaláson gondolkodtatok már? 30 évesen egy nőnek általában már minden porcikája felkészült egy babára, még ha félelemből mást is hangoztat esetleg. Lehet, erre az új, igencsak unalommentes szakaszra kellene lépnetek...

Szerintem utazzatok el pár napra, randizzatok, fedezzétek fel újra egymást és önmagatok (lelkileg, testileg, szellemileg), hogy kilábalhassatok ebből a spleen-es hangulatból.

És ne félj, nem megalázó pár kedves gesztus (puszi, virág, főzés, házimunka, jó alak vagy szép szem dicsérete, vagy csak az, hogy próbálod te is a legjobb formád hozni), és örülni fog, ha látja, hogy udvarolsz újra. A testvérszerű barátság leple alól pedig előbújhat újra a szerelem. Hogy közhelyes legyek: "olyan ez, mint a biciklizés" illetve "evés közben jön meg az étvágy". Nekünk sokat segített pl. egy ilyen mélypontnál, hogy bevezettük, minden este legalább fél órát beszélgetünk, pl. séta vagy vacsi közben.


31N /10 év házassággal

2011. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nagyon ritka eset, hogy ilyen szépen, intelligensen meg tudtátok beszélni, hogy valami nem oké, ez tényleg példaértékű, illetve ez a tisztelet, ahogy beszélsz róla, sok mindent elárul. Szerintem nagyon sok embernél van úgy, hogy "túlságosan" tiszteli a másikat és éppen ezért nem tudnak annyira felszabadultan szeretkezni. Lehet (csak tipp), hogy talán éppen ez a vad szenvedély hiányzik a kettőtök kapcsolatából, de igazából tényleg le kellene ülni megbeszélni, gátlások nélkül kimondani őszintén, hogy kinek mi hiányzik a kapcsolatból. Szurkolok, hogy összejöjjön! :)

21/L

2011. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egy kis segítség:

[link]

sőt nem is kicsi inkább óriási, kötelező olvasmánnyá tenném.

2011. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszönöm. Megnéztem a filmet is. Most már tudom, hogy mit fogok csinálni!!! :)
2011. júl. 10. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!