Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem nem nyugszik. Mint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem nyugszik. Mint már írtam egyszer-kétszer ő el akarja venni tőlem a fiam. Most nem mivel belém rúgni, csak azzal hogy az élettársamnak a válási peranyagát szeretné ismertetni a bíróságon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
az ügyvédje küldött egy levele, amelyben az áll hogy a párom el van maradva némi gyerektartással , ezáltal a saját gyerekét nem tudja eltartani illetve gondoskodni róla, mi arra a biztosíték, hogy majd az enyémet el fogja tartani. ők már ápr. elváltak, már a vagyonon osztoznak, de most a férjem és ügyvédje ismertetni kívánják a peranyagot és azt hogy ők miért is váltak el. Olyan ideges vagyok,miért keverik bele lezárt ügyet? Mi lesz ennek a vége??
2011. aug. 19. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
A te élettársadnak nem dolga eltartani a fiatokat.
2011. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én tisztában vagyok vele. Dolgozom, rendesen fizetem a számláimat ( egyedül is tudnám )az albival együtt. Szerinte nem tudnám eltartani a fiunkat és nem tudnék neki mindent megadni. El tudom látni, tanulni is le tudok vele ülni, időm rengeteg ( jó a munkabeosztásom) , tehát nincs előttem akadály.
2011. aug. 19. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbantani, de talan varni kellett volna ezzel az uj kapcsolattal addig, amig befejezodik a valopered!

A masik, hogy az elettarsad, az elettarsad, nem pedig a gyermeked gyamja, s eltartoja!

Nem kellene osszekeverni az erzelmeket, a gyermek nevelessel, vagy eltartasaval.

Ha van m. helyed, sajat fizetesed, akkor ne aggodj, mivel a gyermekedrol gondoskodsz, ellatod!

Alkoholista, drogg, mentalis betegseg, ha ez jelen van az eletedben, akkor felhetsz, vagy ha ehezik a gyermeked, s nem tartod tisztan, nem gondoskodsz rola!

ne pazarold az energiadat feleslegesen, legyen onbizalmad, es tudd azt, hogy a volt ferjed most szenved, es most mindent megtesz, hogy beled rughasson! De Neked kell azzal tisztaban lenned, hogy tehetetlen veled szemben, tehat legy eros!

2011. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Csak tudod, már január óta ez van. Most az óvónőket is beidéztette, miszerint nem mondtak azzal igazat, hogy én ellátom teljes mértékben a gyereket. tiszta égő!!! meg még sorolhatnám!! Már fogytán van az erőm, most bizonyítom kell hogy semmirekellő voltam!

2011. aug. 19. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha ennyire jó az anyagi helyzeted, tényleg nem kell félned. Az egy dolog, hogy ő mivel fenyegetőzik, de a bíróságot nem fogja érdekelni az élettársad anyagi helyzete, ha TE el tudod tartani a gyerekedet (ami tényleg nem az élettársad feladata, így nem tudom, mire gondolt a férjed úgy mégis).


Szóval csak nyugodtan ismertesse, hacsak olyan dolog nem derül ki az élettársadról, ami miatt nem engedik vele egy háztartásban élni a gyereket (pl. alkoholista, drogozik, verte a feleségét stb.), senkit nem fog érdekelni, hogy mi van a peranyagban. Az sem döntene el semmit, ha az élettársad történetesen le lenne égve, mert nem az ő anyagi helyzete számít, hanem a tiéd.


Azt meg, hogy el tudod-e tartani a gyereket, majd a bíróság eldönti. Hidd el, rondábbnál rondább válópereket láttak már, tudják, hogy a felek mindent elkövetnek azért, hogy a másikat rossz színben tüntessék fel. A bíróság objektíven fog dönteni.


Úgyhogy legyél nyugodt, ha minden úgy van, ahogy leírtad, nem fogják neki ítélni a gyereket.

2011. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát újra erőre kell kapjak, de nagyon. Rengeteg mocskon mentem már keresztül, és nem tudom hogy mi jöhet még!

Csak azért megy a fiúnkért, mert ő szerinte nem biztosítanám neki a láthatást, pedig írásba van foglalva, hogy akármikor láthatja, csak előtte egyeztessen velem. De neki ez nem jó, de ha viszont neki ítélik a gyereket akkor nyugodt lesz. Majd fizetem neki a gyerektartást , de én tanuljak a gyerekkel és főzzek meg stb , meg törődjek vele, hétvégén meg majd ő, de azért én fizessek. Szerintetek normális??

2011. aug. 19. 19:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Az hogy ő is akarja a gyereket, teljesen jogos, a módszer viszont nem.

Annak, hogy a te párod miként bánik a saját gyerekével, semmi köze a ti válásotokhoz, úgyhogy ez a módszer nem fog bejönni, mert a bírót nem fogja érdekelni, hiába is csatol be bármit, mondván nem tartozik a tárgyhoz, ha nálad helyezné el a gyereket, akkor neked kell eltartani, nem pedig az új pasidnak.

Azon viszont érdemes lenne elgondolkodni, hogy a bíróságok bármennyire is nőpártiak, az apának a törvény szerint ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint az anyának.

2011. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
már abba is belegondoltam, hogy mi lesz ha az apjnak ítélik oda a fiam ( 6 éves) . Sajnos a férjem nem tudja iskolába hordani, kisérni, tanulni vele meg főleg nem. nincs is a gyerekkel ha elviszi. Minden nap más vigyáz rá!!!! Figyelembe kellene venni azt, hogy ha a gyerekünk már az első években elkanászkodik akkor semmi nem lesz belőle, csak rossz tanuló stb... A dédi, már az új tanítást egyáltalán nem éti, magas neki, a férjem pedig kisegítő iskolába járt, ahol nem is tanultak komolyabb dolgokat.... sajnos ez van, ő még az egyenletekről sem tanult. Ember ő is attól ugyan úgy, de a gyerekünknek nem szeretném ha ez lenne a sorsa.
2011. aug. 21. 13:53
 9/10 kék kolibri válasza:

Úgy látom, hogy hasonló az esetünk, eltekintve az új baráttól.

Kérj igazságügyi pszichológiai szakvéleményt és mindig légy résen. Az én férjem is folyamatosan "beadványozik".

Ha a gyermek még nincs elhelyezve, akkor a Gyámügyi Hivatalhoz menj be és kérd a segítségüket. Bár bírósági szakaszban lévő ügyeknél már nem tudnak segíteni.

A bíróság nem fogadja el azt, hogy szerinted te vagy a jobb szülő. Ő laikus, s nem is érdekli. Kérd a szakvizsgálatot.

Az előző kapcsolat -jogilag- nem tartozik elszámolással az újban. Viszont a "nevelőszülő" személyisége nagyon is sokat számít. Ha biztos vagy abban, hogy mentálisan egészségesebb a jelenlegi párod, mint az exférjed, akkor kérheted, hogy őt is vonják bele a vizsgálatba. A gyermek kihez ragaszkodik jobban? A régi vagy új párodhoz?

2011. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kék kolibri válasza:

A volt férjed hogy jutott hozzá a jelenleg párod anyagához?

Csak tud a dologról vagy van is a kezében valami?

A Bíróság nem fogja kikérni a párod anyagát a gyermekelhelyezéshez, mert nincs köze hozzá jogilag.

Viszont a gyermekelhelyezésnél az új kapcsolatot is figyelembe veszik.

2011. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!