Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Geyrmrkelheylezési perre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Geyrmrkelheylezési perre készülök, a 13 éves fiam az egyértelműen az apját akarja, aki elég jó helyzetben van. Mennyi esélye van az anyának, ha a gyerek nem akar vele maradni, mi a per menete, és mire érdemes felkészülni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagyok jártas a témában, de én úgy tudom a bróság az anyának ítéli a gyereket, kivéve, ha az anyának alkohol, ill. droproblémái vannak, vagy nem tudja ellátni a gyermeket. Ez sem 100%, de szerintem a gyermek csak 14 éves kora után dönthet, hogy kivel szeretne tovább együtt élni.
2011. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi én ugy tudom hogy a gyermek 12 éves korától megválaszthatja hogy kivel szeretne élni
2011. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Jogi ügyekben én sem vagyok otthon. Egy ismerősömtől szedte el az élettársa a 6 éves gyereküket, mert a pasinak jómódú volt a családja. A nő próbálta megakadályozni, de sajnos a pénz beszélt, ekkor valaki mondott valamit a nőnek, amit megszívlelt. Hagyja a gyerekét menni, ne szidja az apát és amikor a gyerek vele van, akkor hozza ki a legjobbat az együttöltött időből (pl. kirándulás, vidámpark). Lehet, h a gyerek fejét eleinte teletömik marhaságokkal az anyával kapcsolatban, de 10 év múlva rájön majd, h az anya az, aki mindig ottvolt, ha kellett és ő mindig törődött.
2011. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most ha magadhoz kényszeríted az remek lesz mindenkinek. Nem hülye 13 évesen, pontosan tudni fogja, hogy te fúrtad meg, hogy az apjával legyen. Veszekedések (meg fogod kapni tőle, hogy apával ez így lenne, úgy lenne), meg úgyis át fog járkálni jóval többször mint szeretnéd. Aztán kezdődik a verseny, hogy ki tudja megvásárolni a gyerek szeretetét, vagy ki tudja jobban befeketíteni a másikat...

Nekem nincs gyerekem, így csak sejthetem, hogy a szíved szakad bele, ha nem hozzád kerül, de biztos, hogy minden áron kényszeríteni kell rá? Ülj le vele és kérdezd meg, hogy miért szeretne inkább az apjával lenni, nem leszel rá mérges, csak tudni szeretnéd. Próbáld megérteni őt is, biztos van valami oka.

2011. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Stojkovic ***** válasza:
100%
És miért az apjához akar kerülni?
2011. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm szülei mikor elváltak 13 évesek voltunk. Ő is az apjával akart maradni, mert őket az anya hagyta ott, éveken át csalta a férjét, aztán egyik nap átcuccolt a másik pasihoz. Azóta a barátnőm látni sem akarja. A bíróság simán az apához ítélte. Szerintem nem 14 a korhatár. Eltartani az anyja is el tudta volna, volt munkája, lett volna hova költözni, stb. Biztos számít az, amit a gyermek szeretne.
2011. júl. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

A bíróság nem feltétlenül kérdezi meg a gyereket, de ha megkérdezi is se döntő a véleménye, mert a gyerekek többsége nem úgy dönt, ahogy az a nevelése miatt megfelelő lenne. Nyilván a laza, mindent lehet, mindent megkapsz szülőt választja, nem a szabályok vannak és megszorítások szülőt.

Amire a bíróság alapoz az a környezettanulmány és a pedagógiai szakvélemény

2011. júl. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

szia!


én 13 voltam én anyumnak mondtam meg az ügyvédjének hogy vele akarok lenni, engem nem hívattak be! Öcsém is anyumhoz ítélték ő 7 éves volt, nővérem meg faternál akart maradni...


Én úgy tudom 14 évesnek kell lenni hogy dönthessen... Amúgy úgy kezdtek hogy békítő tárgyalás mondjuk októberben, kb. januárban bontó, rá pár hónap a gyerek, és rá pár hónap a vagyon megosztás. Addigra lehet simán betölti a 14 et. Amúgy azt is csinálhatod amit apum csinált... Nem ment el a tárgyalásra és akkor egy fél év múlva kapta meg a következő időpontot mert a bíróságon teljes nyáriszünet van! Anyámék 4 évig váltak! 13 voltam mikor anyuval eljöttünk és 17 mire elváltak... El lehet húzni a végtelenségig is! És addigra betölti a 14 et

2011. júl. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kisgyerek, meg fogják kérdezni őt is.

Olyan esetről is tudok, ahol nem foglalkoztak a gyerek kérésével, az anya lemondott a nagyobbikról, a kisebbiket követelte, az az apánál akart maradni,hát mégis az anya kapta, pedig annál szemetebb embert a világon nem láttam. Le is mondott a kisgyerekről is nem sokkal az ítélet után. Undorító.


Miért akar a fiad az apjával maradni? És te miért akarod megakadályozni? Azt írod egyértelműen az apát akarja. Akkor?

Az én anyukám tiszteletben tartotta volna a kérésemet.

2011. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

De a kérdés második fele is érdekelne.

2011. júl. 10. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!