Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tavaly szeptemberben házasodtu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tavaly szeptemberben házasodtunk. Egyik napról a másikra egyre rosszabb a kapcsolatunk. A válást fontolgatom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Babát várok julius 15-re. Nincs munkaviszonyom . Mennyi gyerektartást itélnek meg? Így , hogy nincs munkaviszonyom amit szeptember óta lakáshitelt fizettünk annak fellét követelhetem tölle?? Segítsetek kérlek!21 hetes kétségbeesett kismama.
2008. febr. 27. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Juuj....én is július 15 én születtem....sok sikert a babához,sajna a kérdésedre nem tudok értékelhető választ adni.Végig tudnád csinálni egyedül???
2008. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom , hogy egyedül végig birnám-e csinálni, de abban jobban kételkedem , hogy vele végig birom csinálni! Talán még érzek iránta néha valamit. De félek , hogy a picim kárára megy ez az egész. Inkább akkor hamarabb legyen vége , minthogy csecsemő korátol veszekedésben növekedjen.
2008. febr. 27. 21:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt ő tudja, hogy ezt fontolgatod? Ha tudná, lehet változtatna. Bár nem tudom pontosan mi a probléma.
2008. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jol megkellene ezt fontolnod!Gyerekkel egyedul.

Bar ha leirnad az okat amiert valni akarsz ,jobban tudnank segiteni! Udv:)

2008. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Adjál még egy esélyt+lehetőséget ennek a kapcsolatnak, házasságnak, főleg a pici babó miatt is szerintem! 1 év házsság az elég kevés még. Próbáljatok elutazni 2-3 napra vhova, ott pihenni, és jól át beszélni mindent! Sok sikert+szorítok! :)) Fel a fejjel!
2008. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egy nagyon fontos dolgot nem mondtál: Arról beszéltél, hogy nincs munkád, arról is beszéltél, hogy van egy lakáshiteled, azonban arról nem beszéltél - bármennyire is "indiszkrét", jelen helyzetben perdöntő -, hogy milyen az anyagi helyzeted. Amennyiben van megtakarításod, számíthat a saját háztartásod bevételre, akkor kicsit egyszerűbb a döntés.


A lényeg a lényegben:

A gyerektartás mértékét a bíróság megállapítja a férfi jövedelmének százalékában, de egy minimális havi összegben. Ez a férjed jövedelmének egy gyerek esetén általában 15-25%-a. Tehát ha a férjed 100e Ft-ot visz haza ebből kb. 15-25e Ft-ot ítél meg a bíróság. Amúgy a bére max. 50%-ig terhelhető, de ehhez extrém eset szükséges egy gyerek esetén, a rossz anyagi helyzet pedig nem az. (Fogyatékkal élő gyerek, súlyos baleset, tartós ápolás, stb.) Tehát a gyerektartás arra sem biztos, hogy elég lesz, hogy pelenkát vegyél, nemhogy felneveld.

A ház kérdése:

Van egy hitellel terhelt ingatlanotok, közös tulajdonban. Amennyiben váltok, és kéritek a vagyonközösség megszüntetését is, akkor az ingatlannal kapcsolatosan vagy egyezség születik, vagy pedig a bíróság kényszerértékesíteni fogja.

A szeptember óta közösen fizetett lakáshitel felét nem tudom, hogy miért követelhetnél. Elvégre azt írtad, hogy munkanélküli vagy, így jó eséllyel még talán a férjedurad tudná bizonyítani, hogy azt a lakáshitelt ő fizette... (Persze ez házassági vagyonközösség esetén irreleváns most)

A vagyonközösség alatt közösen élveztétek hasznait és vállaltátok terheit az életnek. Vagyis ha a vagyonközösség megszűnik, akkor valamelyik fél nyilatkozata, a bank és a bíróság jóváhagyása esetén a lakáshitel átvállalható, az önrész felének kifizetésével a tulajdonjog megszerezhető. (Tehát ha anno befizettetek 2 M Ft-ot a lakásra és vettetek fel 8 M Ft-os hitelt havi 50e Ft-ra, akkor ha te kifizetsz a férjednek 1 M Ft-ot, és egyben átvállalod a hitelt (a bank jóváhagyása esetén), és ezt a férjed elfogadja, akkor a lakás tulajdonjogát megszerzed. De ugyanezt a férjed is felajánlhatja neked, tehát ha ő kifizeti a te részed, és átvállalja a hitelt, akkor ő szerezhet a te beleegyezéseddel tulajdonjogot. Ha nincs egyezség és kéritek a vagyonközösség megszüntetését, akkor a bíróság végrehajtásra adja az ingatlant, a végrehajtó a piaci áron (vagy alatta...) értékesíti, kifizeti a banki hitelt, majd a maradékot 50-50%-ban elosztja kettőtök között. Most nagy banki hitel esetén ott maradtok mindketten ingatlan nélkül a zsebetekben 1-2 M Ft-tal... Meggondalandó!


Mindenképp tanácsos rendezni a kapcsolatotokat, amennyiebn erre lehetőség van. Annak biztos oka van, hogy az egyik napról a másikra rosszabb a helyzet. Sőt talán nem is egyik napról a másikra, hanem ott van valami előzmény, aminek ez a következménye...


Írtad, hogy néha még érzel valamit. Lobbantsd fel azt a parazsat, rendezzétek a saját és a közös gyermetek biztonságos jövőjének érdekében a helyzetet!

2008. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Itt a legnagyobb gond , hogy van egy másik kapcsolatból származó gyermeke a férjemnek.4 éves.Közös felügyelet alatt van , de viszont nállunk van röbbet 14 napból 5 van megállapítva ennek ellenére lgalább 8-at itt van. Nem is ez a gond hanem , hogy erre fizetünk havi 21500tf gyeremektartást. Amibe a férjem egyezett bele. Juniusig visszamenőleg is kell fizetni. Így tehát juniusig havi 53000ft a gyermektartás havi összege. Ez mellett szinte mi tartjuk el a gyermeket. Én nem lettem megkérdezve arrol , hogy nekem ez igy jó -e. Pedig szerintem , ha együtt élünk akkor ez rám is tartozik valamilyen szinten. Havi 90 ezer forint ami a bejelentett jövedelme a férjemnek. Egyéni válalkozó.Julusban születik a baba és félek , hogy nem tudunk neki megvenni semmit , mivel havonta 72000tf lakáshitelt fizetünk és 53000tf gyermektartást. Ez így nem fog menni. Félek!!! Köszönöm az eddigi válaszokat. Üdv.
2008. febr. 28. 11:07
 8/14 anonim válasza:
100%

háááát!

Nagyon sajnálom a helyzetetedet. Ahogy írod eléggé kétségbeejtő anyagi körülmények vannak. Ha még te is "lehúzod" a férjed egy gyerektartásra, nem tartom kizártnak, hogy tönkremegy bele. és mindannyian ráfizettek.

Sajons én úgy látom ez esetben nagyon is igaz: Egy házasság az egy pénzügyi vállalkozás. Nem csupán jóban rosszban kitartás egymás mellett, hanem komoly pénzügyi vállalkozás.

Férjed egyéni vállalkozóként valószínüleg tud annyit kersni hogy egy családot fenntartson, és egy másikat anyagilag támogasson. Viszont mivel 90 a bejelentetje, nem nagoyn látom, hogy egy akármilyen bíróság megíélné, hogy kétfelé adjon akkora mértékű támogatást amiből minenki jóljár.

Az előttem szóló elég részletesen leírta hogy kb milyen lehet a várható szitu. Én is azt mondom, hogy inkább próbáljátok meg lángra lobbantani azt a pislákoló parazsat, és együtt nevelni a közös gyermeket.

Munka nélkül még gyersre sem leszel jogosult mindössze kb 23 ezer forintot kapnál, talán kicsit többet, ha egyedül neveled majd a gyermeked, de nem jövő 40-50 ezer forintból (gondoom férjed tartásdíjával együtt) nevelni egy gyereket, és fenntadrtani egy háztartást.

Azon is gondolkozzál el, hogyan tudnál majd pár év múlva tovább lépni,

Sok sikert!

én is azt javaslom, hogy pár napra utazzatok el kettesben valahova, kikapcsolódni, pihenni, átrágni a dolgokat.

2008. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Nézd a kapcsolat jó oldalát. Te már alkkor is tudtál a másik gyerkőcről mikor összekerültetek. És ami a fő: ha arról a gyerekről ilyen odaadóan gondoskodik, akkor a ti közös babátoknak is megad majd mindent! Nekem egy kicsit extrém megoldás jutott eszembe: miért nem veszitek magatokhoz a kicsit? Azt írod, amúgy is sokat van nálatok. Így megspórolhatnátok a gyerektartást. Nektek járna a családipótlék ő utána is. És a picúrodnak lenne játszótársa ha kicsit nagyobb lesz.
2008. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos az anyukája nem engedi , hogy magunkhoz vegyük mert akkor nem kapná az igen magas gyermektartást.

Én is azt szeretném , mivel nagyon szeretem a gyerköcöt.

üdv.

2008. febr. 28. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!