Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan vegyem rá páromat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá páromat, hogy belássa egy alkoholista? és ha nem változtat rajta el fog veszíteni engem is és az egy éves kislányunkat is!?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Ne győzködd. Magától kell rájönnie. De amíg csak fenyegeted, hogy elveszít titeket, de végül mindig vele maradtok, addig nem lesz motivációja a változásra.


Szóval pakolj szépen össze, és pár hétre menjetek el a szüleidhez. Úgyis nyár van, fel lehet fogni nyaralásnak, nem kell mindenkinek tudni, mi a helyzet. A férjed meg majd átgondolja, hogy jó-e így neki, vagy vissza akar kapni inkább.

2011. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nehéz, mert nekik, már aki többet iszik, nem tűnik fel. Mennyire iszik sokat?
2011. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tárd elé a tényeket! 'Alkoholistának számít,a WHO (A Világ Egészségügyi Szervezete) szerint az a férfi, aki napi 1 dl töménynél,vagy 3-4 dl bornál,vagy 2 üveg sörnél,több szeszes italt fogyaszt. A nőkre ezen mértékegységek fele értendő.
2011. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem most kéne lépned,mert ennek így nincs sok értelme
2011. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy alkoholista? Úgy értem, milyen súlyos az esete? Milyen ember a párod? Mióta van ez nála?
2011. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is pakolj össze, és pár hétre mennyetek el a kicsivel ,,nyaralni" a szülőkhöz, lehet akkor észhez tér.
2011. júl. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Szóba szerintem milliószor felhozhatod neki, hogy ha nem változik elfog benneteket veszíteni, mert az ilyen emberek csak szócséplésnek fogják venni a dolgot. Meg biztosak abban, hogy szereti őket a feleségük és soha nem fogja elhagyni. Lépj ki mihamarabb ebből a kapcsolatból, mielőtt túl késő lesz és testileg is bántalmazni fog.

Ha maradsz nem csak magadat, de idővel a kislányod lelkivilágára is kihatással lesz.

Sok sikert!

2011. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ugyanez volt 12éve...anya éveken át küzdött azalkoholizmusával apámnak....könyörgött neki minden még elvonóra is elküldte de semmi....havonta hazapakoltunk mamához akkor eljött könyörgöt párszor anya meg ugrott és visszament hozzá..nah ez éveken át elhuzodott anya tönkrement közben...egyszer annyira a sarkára állt hogy nem ment vissza!! hiuába könyörögtt faterom meg ilyenek....azóta normális életet él anya meg miis :) uj barátja van neki...és nem kanászosodtunk el! Volt hogy verte anyát ugy elfajult a helyzet, veszekedtek mindennap mert részegen jött haza....döntsd el mit szeretnél, ha azt hogy tönkretegyen akkor maradj vele..ha normális életet szeretnél akkor lépj!!! nehéz lesz az elején de a kislányotokat is tartsd szem előtt!!
2011. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj az alkoholistákkal, hogy: elkezdenek inni, isznak, isznak alkoholisták lesznek, majd ennek folyományaként elhagyja őket a család, amiben nem a lehetőséget látják meg, arra, hogy észhez térjenek, hanem az ürügyet arra, hogy még többet igyanak. Túl sok ilyet láttam. Kérdező nagyon sajnálom, ha ő nem látja be, hogy baj van nem tehetsz semmit, menekülj amíg nem tesz tönkre téged és a kicsit is. Lehet, hogy jó ember, de nem számít, hosszú, rögös út vezet az alkoholizmushoz, kitapossák maguknak. Ha annyira boldogtalan stb a családja mellett, akkor menjetek el. Tudom, nehéz, és tudom segíteni akarsz, mert vannak csodák, de nagyon kevés. Vigyázz magadra a gyerekkel, nem ér annyit az az ember hogy kísérletezz vele. :(
2011. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha valóban alkoholista, akkor beteg. Az alkoholizmus egy betegség. Az egyik legfontosabb tünete, hogy aki ilyenben szenved, annak nincs betegség tudata, vagyis azt hiszi, hogy nem beteg, bármikor le tud állni, csak most épp nem akar. Tehát arra rávenni, hogy belássa, szinte kizárt. Önmagában nem is gyógyítható, bár lehet tünetmentes.


Még sincs minden veszve, mert senki nem születik alkoholistának. (Még ha vannak is rá hajlamosabbak.) Ezért megpróbálhatod ott kezelni a kérdést, ahonnan ered. Tudod, hogy miért, mitől lett alkoholista a párod? Ha fontos Ő neked, és akarsz rajta segíteni, akkor derítsd ki ezt, és próbálj ott változtatni, ha teheted, ha van rá lehetőséged. (Sajnos előfordulhat, hogy ez valami, ami az Ő családjában van, és Te nem tudsz rajta változtatni.)


Ha már nem érdekel a párod, nem akarod felvállalni, hogy segítesz neki (hiszen ez egyáltalán nem könnyű feladat), akkor megteheted, hogy összepakolsz és különmentek. Ez sem jó megoldás, de sokkal egyszerűbb, mint a másik.


Arra semmi esetre ne pazarold az energiádat, hogy győzködöd őt. Ha alkoholista, akkor 0% körüli az esélyed a sikerre. Felesleges. Sajnálom.

2011. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!