Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermeket várok a jelenlegi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermeket várok a jelenlegi páromtól, de még nincs kimondva a válás. Kinek a nevére fog kerülni a gyermek?

Figyelt kérdés
A párommal gyermeket várunk, a 8. hétben vagyok de a "volt" férjemmel még papíron házasságban vagyunk. Már 3 éve nem élünk már együtt, de a válást még nem sikerült elintézni. Kinek a nevére fog kerülni a gyermek, ha nem sikerül addig elintézni? Lehet-e kérni a bíróságot arra, hogy mindenképpen szétválasszanak? Olvastam valahol, hogy 300-napnak kell eltelnie a válás után és akkor kerülhet a gyermek a jelenlegi párom nevére, ez így van?
2011. júl. 18. 15:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos még a férjed nevét fogja viselni. Apasági vizsgálat, lemondó nyilatkozat stb, nem lesz könnyű.
2011. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Igen! Vagy eltelik 300 nap, vagy elváltok és a gyerek apja elvesz! Ez a két opció van!
2011. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%

Igen, sajnos így van a férjed nevére fog kerülni a gyerek.

Utána kell majd kijavíttatni.

2011. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%
ha apaságit elismeri kerülhet a nevére szerintem,de lehet rosszul tudom
2011. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Automatikusan a volt férjed nevén lesz. Akkor nem lenne rajta, ha a fogantatás és a válás óta 300 nap eltelt.

Szépen megmondjátok mi történt és hosszas ügyintézés után át fog kerülni a jelenlegi párod nevére, de nyugi, azért nem évek kérdése.

2011. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
Így van. A férjed-vagy addigra volt férjed nevére kerül. A leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás, ha a válás kimondása után azonnal összeházasodtok a jelenlegi pároddal. Egyébként hosszadalmas procedúra és a volt férjed akadályozhatja is, ha épp olyanja van
2011. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%
és ha a te lánykori nevedet kapná?az nem megoldás,aztán a párod,aki a gyermek apja a nevére veszi miután összeházasodtatok
2011. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A születendő gyermekek nevéről a házasságkötés előtt kellett nyilatkozni. De annyira mindegy, ha anyuka nevét is kapná, mivel a születési anyakönyvi kivonatban a volt férj neve fog szerepleni, mivel a törvény úgy rendelkezik, hogy a válás kimondásától számított 300 napon belül született gyermek apja a férj.
2011. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%
Ha összeházasodtok a jelenlegi pároddal,akkor az ő nevére kerül a gyerek.Egyik ismerősöm a válása után, a következő hónapban már tartotta is az esküvőét,különbem a volt férjének a nevére került volna a baba,és már a 8.hónapban volt mikor házasodhattak végre.
2011. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet. Én pocakkal mentem a válásra, az új páromtól. Már válás előtt elmentem a férjemmel az önkormányzatra, és kértük, hogy írják bele a házassági anyakönyvi kivonatunkba, hogy a születendő gyermekek neve az enyém!

A bíróságon azonnal szétválasztottak minket, amikor látták a pocakomat és mondtam, hogy új életet kezdtem mással és azzal szeretnék mihamarabb összeházasodni. Ezzel nem volt komplikáció. Jegyzőkönyvbe vették ugyan mindkettőnktől, hogy a gyerek nem közös.

Aztán a következő lépés vagy az lett volna, hogy azonnal összeházasodunk a gyerek apjával, azt hiszem apasági elismerő nyilatkozatot talán nem tehetett volna.

Én kórházba kerültem a maradék időre, így esküvőről nem lehett szó. Megszületett a gyerek, az én nevemet kapta, majd hármasban: volt férj, apa, anya el kellett mennünk a bíróságra, hogy "tisztázzuk" kié a gyerek. Egy körös és gyors volt, onnantól a gyerek az apja nevét viselte. Most már én is, mert azóta összeházasodtunk. Bonyolult, de nem annyira.

2011. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!