Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermeket várok a jelenlegi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermeket várok a jelenlegi páromtól, de még nincs kimondva a válás. Kinek a nevére fog kerülni a gyermek?

Figyelt kérdés
A párommal gyermeket várunk, a 8. hétben vagyok de a "volt" férjemmel még papíron házasságban vagyunk. Már 3 éve nem élünk már együtt, de a válást még nem sikerült elintézni. Kinek a nevére fog kerülni a gyermek, ha nem sikerül addig elintézni? Lehet-e kérni a bíróságot arra, hogy mindenképpen szétválasszanak? Olvastam valahol, hogy 300-napnak kell eltelnie a válás után és akkor kerülhet a gyermek a jelenlegi párom nevére, ez így van?
2011. júl. 18. 15:58
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Huhh hát köszönöm szépen a válaszokat. Ha jól értem akkor már biztosan nem lehet a párom nevén a kicsi, max akkor ha elvesz feleségül, de izibe... Ha a válás még nem lesz kimondva, akkor meg max az én nevemre kerülhet. Hát inkább mint a leendő volt férjemére.
2011. júl. 18. 18:29
 22/29 anonim ***** válasza:
63%

Nem kerülhet a te nevedre a gyerek. Amikor összeházasodtál a volt férjeddel, akkor megkérdezték mi lesz, ha gyerek lesz. Ha ott azt mondtad a volt férjed nevét kapja,akkor nem kerülhet a tiédre.

Nyugi, akárhogy is lesz, akkor is megváltoztatható.

2011. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
73%

1. Amig nem vagytok elválva a férjeddel, addig MINDEN ESETBEN az ö nevére lesz a gyerek anyakönyvezve, a férj lesz beirva apának. (Akkor is, ha mind a hárman nyilatkoztok, hogy nem ö, hanem az újabb partnered az apja).

2. A szülés várható idöpontja elötti 300 napban ha házasok VOLTATOK, akkor is automatikusan a (volt) férj lesz apának anyakönyvezve.

3. Ha lezajlott a válás, akkor lehet kérni apasági vizsgálatot, és ha bizonyitva van, hogy NEM a volt férj, hanem a barát az apa, AKKOR lehet kérni, hogy módositsák.


Az anya nevére CSAK akkor kerül a gyerek, ha a házasságkötéskor igy egyeztek meg a férjjel.

2011. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
vagy ha utólag együtt nyilatkoztak a volt-férjjel anyakönyvvezető előtt, hogy mégis másképp akarják, és azt ott helyben bejegyzik a házassági anyakönyvbe...
2011. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
De ha elvesz még szülés előtt a párod, akkor természetesen az ő nevét kapja a pici!
2011. júl. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"De ha elvesz még szülés előtt a párod, akkor természetesen az ő nevét kapja a pici!"


Ebben nagyon tévedsz, a gyerek annak a nevét kapja, akivel az anya a FOGAMZÁS feltételezett idöpontjában volt összeházasodva - és ez a szülés elötti 300 nap.

2011. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem te tévedsz. A barátnőmék két éve jártak így. Elváltak, az apuka elvette és kérdés nem volt,hogy az nevére kerül a gyerek! Egyébként nem csak a gyámügyön tanácsolták ezt neki,hanem többek között a férjem,aki jogász!
2011. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Az unokahúgoméknál meg éppen nem igy volt, ott is öeeszházasodtak, mire meglett a baba, de mégis a volr férj nevére került, mert a fogmazáskor még nem volt elválasztva az elözö férjtöl, és több, mint egy évig tartott, mire sikerült átiratni.

Ezek szerint nem mindenhol egyformán megy a dolog.

2011. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A 19.35-ös hozzászóló válasza a legjobb a sok közül. Az én lányom most egy éves. Nekem is a volt férjem nevére került, mert nem telt el a 300 nap a születés és a fogamzás között. Fél éves volt amikor átkerült az én nevemre, mert a leendő apuka még apasági nyilatkozatot sem volt hajlandó tenni. Még mindig tart a gyerektartási per, mert azóta sem fizetett semmit, sőt már dns-sel állapították meg,hogy ő az apa. Minden nagyon sok idő. Ha elváltok és elvesz feleségül azonnal, akkor kerülhet az igazi apa nevére a baba.

2011. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!