Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vihetem e az apa engedélye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vihetem e az apa engedélye nélkül a gyereket külföldre? Mármint ott élni és dolgozni.

Figyelt kérdés
Gyermekelhelyezési perben kizárólagos szülői felügyeleti jogot kértünk az apával- ezt külön nem írták bele a jegyzőkönyvbe nem tudom miért.(Lehet, csak akkor írják bele a felügyeleti jogot ha közösről van szó?)
2011. júl. 22. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Tőlem is kért a gyermekem anyja egy írásbeli engedélyt, hivatalosan, hogy csak nyaralni ugyan, de 1 hónapra külföldre utaznának.

2011. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...továbbá (az első válaszadó vagyok) ha az engedélyt megkapod, ilyen esetben a láthatásról Neked kell gondoskodnod, azaz: az apa utazásának költségeit meg kell téríteni (egyértelmű, hogy külföldi munkavállalásnál ez nem két hetente történik, de ilyenkor nem csak, hogy engedélyt kell kérni az apától, hanem bíróság által leszabályoztatni a láthatást, meg miegyebet. Amennyiben nem tartjátok a kapcsolatot, ez storno.)
2011. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az apa láthatása a bírói gyakorlat szerint lett megálapítva,amihez neki annyi hozzáfűznivalója volt, hogy jó rendben, de ez joga csak, nem muszáj vele élnie és hogy ő csak a háromhavont egyszer egy napot tudja garantálni! A bíró álla leesett, de sajnos tényleg a láthatásra nem lehet kényszeríteni, csak a lehetőséget megadni neki. Nos, csak azért írtam ezt, mert talán az írásos engedélyébe bele lehetne azt íratni vele, hogy (ha) elfogadja mondjuk a fél éventi találkozást.Mindenféle bírói végzés nélkül esetleg...

2011. júl. 22. 10:57
 4/5 anonim válasza:
Ha az apa nem él a gyermek láthatással akkor a bíró megítáli az anyának a teljes szülöi felügyeleti jogot?
2011. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
megítéli :)bocsánat elirtam
2011. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!