Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házassági szerződés, kinek is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés, kinek is van igaza?

Figyelt kérdés
A szüleim segítségével vettünk egy házat ami az én nevemen van a szüleimé pedig a haszonélvezet. Ugyanis ők nem szerették volna ha a férj nevén is lenne de kikötötték hogy meglátják hogyan tartja el a családját ami nem igen sikerült neki a 3 év alatt és visszatérnek rá. A nevemen van a ház a férj aláírta a házassági szerződést. Annyi dolga volt hogy a gázszámlát és az életünket kifizesse eltartsa a családját.Most hogy jól keres kitalálta hogy nem kell neki a felelősség a ház nem is jön haza. Kinek is van igaza szeretnék véleményeket kapni. köszönöm
2009. ápr. 5. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Úgy érted, csak ő dolgozik rátok, te nem? Ez esetben nem csodálom, ha besokallt, szerintem igazságtalan vele szemben, hogy ő fizeti a rezsit, ő tart el titeket, ti meg mániásan vigyáztok, nehogy köze legyen a házhoz. Azt megértem, ha manapság (valljuk be, a legnagyobb szerelemben indult házasságok nagy része is válással végződik) valaki be akarja magát biztosítani az ellen, hogy a háza/lakása egy házasság miatt elússzon. De ez a leckéztetés, meg csicskáztatás, hogy a szülők állandóan azt figyelik, hogyan tart el titeket, nekem röhejes. Egyáltalán miért kellene eltartania? Mi vagy te? Királylány? Ketten kellene összefognotok az élet viharai ellen, nem a férjedtől várni a sült galambot.
2009. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, de nem értem, miért is kellene ő téged eltartson...
2009. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Ezt,hogy érted?Hogy amíg nem keresett jól,addig megfelelt neki minden,most,hogy jól keres így már nem jár haza?De a házadból szeretett volna tulajdonjogot?

Mert ha így áll a helyzet okos dolog volt a szerződés,és ne is menjen haza.Válj el tőle.

2009. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Első hozzászólónak igaza van, de az is lehet, hogy a kérdező azért nem dolgozik, mert pl. kisbabával van otthon bár nem ismerem a helyzetét, szóval így nehéz megítélni. Ha lelépett a férj és aláírta a szerződést, akkor nem fog kapni semmit a házból, de a közösen megszerzett egyéb javakon osztozni fogtok.


Mindenkinek szíve joga úgy házasodni, ahogy akar. Szerintem a házassági szerződés kicsit megelőlegezi, hogy feltételezik a felek, hogy egy válás több, mint valószínű. Jól érzem, hogy voltak gondok a házasság előtt is, ha ennyire gyanakvóak voltak a szülők és te is? Ha már a házasság előtt sem volt megbízható, akkor miért vártad, hogy a házasság majd megváltoztatja? Aki felelőtlen, házasan is az marad.

2009. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem a kérdést. Miben van kinek igaza?

Azt szeretnéd hallani, hogy milyen jó volt hogy házassági szerződést kötöttél? Vagy azt, hogy a férjednek vissza kéne jönni? Nem értem.

Ha elmegy egy férj, általában a háztól, anyagiaktól függetlenül megy el, azért mert elege van a házasságból. HOgy ez ki miatt romlott meg, azt én nem tudom neked megmondani, de általában mindkét fél sáros benne.

2009. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Házassági szerződést olyankor érdemes készíteni, amikor egyik fél részéről igen tekintélyes vagyonnal lehet számolni. ellenkező esetben nekem is kicsinyeskedésnek tűnik. nem feltételez sztem semmiféle bizalmatlanságot, reálisan kell gondolkodni, mert azt tényleg csak a Jóisten tudhatja, mit hoz a jövő. válás esetén meg igen kelletlen az anyagiakon marakodni. amikor az exemmel felmerült a házasság gondolata, ő is említette, hogy szerződést kellene majd írnunk. tisztában voltam a hatalmas vagyonukkal, és simán beláttam, hogy ez ilyen esetben így fair (megjegyzem, a vagyon nem abból állt, hogy van egy ház meg egy kocsi...)
2009. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak üzenem királylány nem vagyok 2 évig én tartottam el a férjemet mert nem dolgozott csak nagy ritkán. Én most gyeden vagyok van egy 13 hónapos lányunk.A törlesztö részletet a rezsi háromnegyed részét én fizetem.

Mivel a férjem külföldön dolgozik igy nem lakik itt és jelen állás szerint azt szeretné ha otthagynám a lakást nem fizetném a részleteket és akkor 2 házat visz a bank azt amelyikbe lakunk és a szüleimét.

2009. ápr. 6. 10:34
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Ha jól értem ti hitelt vettetek fel és ráadásul akkorát, hogy a saját házatok mellett a szüleid házán is jelzálog van???És mindez a te neveden van, ráadásul a szüleid haszonélvezeti joggal is megterhelték a TE HÁZADAT???És te természetesnek veszed, hogy a férjed meg teremtse elő a pénzt a TE HÁZADRA, úgy, hogy abban neki ne legyen tulajdonrésze???Ez aztán marha nagy szülői segítség volt!!!A férjed hejében már akkor otthagytalak volna amikor ezt kiagyaltad,de ezek szerint a férjed is egy kissé későn észbe kapó emberke.Véleményem szerint a férjed most vált igazi felelősséget érző felnőtt férfivé, és ha még megvan a lehetőséged, no meg ha szereted őt akkor csomagolj és menj utána, hogy végre a közös életeteket éljétek és ne a szüleid bugyuta elképzelésén alapuló EGOISTA SAJÁT JÖVŐDET.!!!Miféle szülői segítség az ilyen???És komolyan lehet az ilyenre házassági szerződést kötni???Az az ügyvéd is jókat röhöghetett rajtatok, akinél ezt a szerződést megírtátok.
2009. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy ez a házassági szerződés semmit sem oldott meg. Te pedig - ahogy már korábban írtam - hozzámentél valakihez, akiről tudtad, hogy nagy ritkán dolgozik. Ha jól értem, te fizeted a ház törlesztőrészleteit és a ház csak a te neveden van. Akkor te a saját tulajdonod után törlesztesz, mert a férjed ebből semmit sem fog kapni. Akkor ő azok után, hogy most elmegy miért adjon bele olyan ingatlanba pénzt, amihez semmi köze? Szóval nem értem, hogy mi itt a kérdés: kinek van igaza miben? Tiéd a ház, így a törlesztőrészlet is. Ha a férj lelép, mindent megtarthatsz, de neki egy kanyit sem kell beleadnia.
2009. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is gyeden vagyok.Jó duma, hogy a férjednek "csak" annyi dolga van, hogy kifizesse a gázszámlát meg az életeteket.Én nem tudom te mennyi gyedet kaphatsz, de tudom, hogy maximalizálták, úgyhogy nem lehet több százezer forint.Kapjál mondjuk havi 80.000.-gyedet meg a 12.000 családi pótlékot, és a férjed is keressen úgy havi 120.000.-et.Ebből legyen a hiteletek havi 60.000.-, a gázszámla havi 20.000.-a kaja havi 40.-50.000-(ebbe belefér a gyerek pelenkája is)és a maradék a többi sárga csekk:villany-víz-telefon-autó fenntartása-no meg persze ruházkodnotok is kell.Te még most sem érzed át, hogy mi jogon etet téged, fűt rád, fizeti a villanyt vizet utánad a férjed, miközben te vered a melled, hogy egyedül te fizeted a ház törlesztőrészleteit????Ezt én így nem nevezném közös életnek.
2009. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!