Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van a tulajdonomban egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van a tulajdonomban egy lakás, amit a szüleim vettek nekem, és van házassági vagyonjogi szerződés is. Válni szeretnénk, de a férjem nem hajlandó kijelentkezni. Nem fogok tudni elválni?

Figyelt kérdés
Létezik még kényszerkijelentés?
2009. okt. 14. 04:34
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
A tiéd a lakás. Alá kellett írnod a lakcímbejelentőt mikor bejelentkezett, mégpedig a szállásadónál. Most szépen bemész az önkormányzathoz és kijelented. Ennyi.
2009. okt. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lakás tulajdonjoga nem kétséges. A válóper során lehet esetleg kérni, hogy a bíróság kötelezze a kiköltözésre. Minden együttérzésem.
2009. okt. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 14. 06:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én 1 éve probálkoztam ugyan ezzel,hogy kijeletsem a volt férjem(azóta elváltunk)...ő sem akart kijelentkezni.bementem én is az önkormányzathoz,ott azt a választ kaptam,hogy nem tudom én kijelenteni,neki kell átjelentkezni oda ahova költözött. :(
2009. okt. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elválni mindenképpen tudsz, ahhoz a vagyonmegosztásnak nincs köze.

A lakásból ha másképpen nem megy, per utján ki tudod rakatni.

2009. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért menj be az önkormányzathoz és kérdés nélkül, határozottan jelentkeztesd ki, többen írtak már itt olyan értelmeben, hogy ez simán, minden kérdés nélkül ment nekik, mint tulajdonos.
2009. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a kijelentősdi nem megy olyan egyszerűen, hiába vagy te a tulajdonos. Kell az ő beleegyezése, vagy bírói végzés.
2009. okt. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A bontóperben a bíróság dönteni fog - főleg, ha kéred - a lakáshasználat felől. Ez esetben kimondják az ítéletben, hogy téged illet a lakás kizárólagos használata, ezzel a volt férj lakáshasználati joga megszűnik.


Ezt követően - a jogerős ítélettel - már kérheted a lakcímrendezési eljárást az önkormányzatnál (most ilyen szépen hívják a kényszerkijelentést), 2.200 Ft illetéket kell leróni és semmi akadálya nem lesz.


egy ügyvéd

2009. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!