Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lejárt gyermektartásdíj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lejárt gyermektartásdíj megfizetését ki fizeti ki, vagy hova kell fordulnom, hogy kifizessék, ha nincs vagyona/tulajdona/munkahelye stb. a tartásdíjra kötelezett édesapának?

Figyelt kérdés
Mi 2008. nyarán költöztünk szét, akkor beadtam a keresetlevelet, 2010.-ben mondták ki a válást, és megállapították a gyerm.tart.díjat havi fix összegben és az addig felhalmozott elmaradásra,(mert ugye 2008 óta nem fizet az apuka a gyerek után) részletfizetést engedélyeztem (bírónő azt mondta, ha egy részlet elmarad, akkor egy összegben kérhetem az egész elmaradást), amit egyáltalán nem fizetett a kötelezett apuka . Így újra a bírósághoz fordultam kértem a visszamenőleges és a folyamatos állam általi megelőlegezést, kaptam a bíróságtól egy levelet, hogy végrehajtható a kérésem, ezekután a gyámhivatalhoz és a végrehajtóhoz fordultam. Most jött meg a foglalási jegyzőkönyv a végrehajtótól, hogy 660.000 Ft az elmaradása az eddigi hónapig az apukának és nincs semmijen vagyona/tulajdona/munkahelye stb., amin be lehetne hajtani. Ezzel a papírral elmentem a gyámhivatalhoz és azt mondták, hogy a folyamatost most kapni fogom a mai naptól, de a visszamenőlegest nem, az a végrehajtókra tartozik. Kérdezem én, hogy akkor mit tudok tenni, hova kell fordulnom, hogy megkapjam az eddigi elmaradást, vagy ha soha sem lesz semmi a nevén, s nem lesz munkahelye az apának, akkor sosem lesz behajtható és elúszott ez a pénz számomra?Én nem tehetek róla, hogy évekig tartott a válás és hónapokig a végrehajtó ügyintézése, a gyermeket ezalatt a 3 év alatt is el kellett tartani, s ez a pénz akkor sosem lesz már meg, ez jogilag normális, hogy csak attól a naptól jár, amikor kiállítják a foglalási jegyzőkönyvet,s elúszik a visszamenőleges?
2011. febr. 18. 21:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Visszamenőlegesen nincs állami megelőlegezés. Ha most kéred, akkor e hónaptól fizetheti az állam. AMennyiben apukkának lesz jövedelme, vagyontárgya, az elmaradt tartásdíj rajta behajtható.
2011. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
Ha az apának NINCS MIBÖL fizetnie, akkor honnan szedne pénzt neked? Örülj, hogy az aktuális gyerektartást kapod, ha nincs több, akkor nincs, ezt neked is fel kellene fognod.
2011. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Az állam azért nem felelős, hogy apuka nem fizetett....
2011. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanebben a helyzetben vagyok... Van majdnem 700e elmaradása, amit az életben nem fogok tudni behajtani rajta.
2011. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem kellene tamadni a kerdezot!

Az a szomoru,hogy az apuka nem foglalkozik a gyerekevel. En mindent megtennek a gyerekemert, sokkal tobbet is fizetnek mint a gyerektartas,ha en lennek az apuka.

De majd ha a gyerek felnott lesz, akkor bezzeg az apuka buszkesege lesz,addig meg leszarja! Remelem a gyereked le fogja szarni nagy ivben ezt a tetu ferget!

2011. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%

Ha az apának nincs vagyona,sőt munkanélküli,akkor miből fizetne? Egy kis emberség lehetne benned is!

Talán a házasságot kellett volna megmenteni,nem pedig elválni. Miért tartott a válás két évig?

2011. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
hát nem irigyellek :( és persze aki egy kicsit is fifikáns, az el tudja tüntetni a pénzt (fekete munka, a vagyontárgyakat mások nevére íratja, stb). persze az más, ha tényleg nincs pénze és vagyona, mert akkor tényleg nincs miből fizetni.
2011. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

21:51!

Náluk apukának azért nincs évek óta bejelentett munkahelye és semmilyen vagyontárgya, hogy ne kelljen havi 10.800.- azaz tízezernyolcszáz forintot fizetnie gyermektartásdíjként havonta. Szegény szerencsétlennek azért arra futja valamiből, hogy külföldre járjon nyaralni...

Az egy kis emberségről meg csak annyit, hogy a gyerekével akkor is kellene törődnie, legalább anyagilag, ha a saját megélhetésére nem jut.

2011. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor menjen dolgozni!!! Lehet utcat soprogetni! Aki akar az tud dolgozni! Ilyen nincs,hogy nem talal munkat! Nem akar dolgozni! Sz.arhazi az ilyen pasi
2011. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%
Könnyen ítélkeztek,de tudjátok akármelyik fél lehet ugyanolyan hibás. Lehet, hogy az apa valóban nem törődik a gyerekével, lehet azért válnak, mert az anya trükközött és "véletlen" teherbe esett, lehet, hogy tényleg kenyérre nem futja neki, vagy lehet,hogy a gyerektartást nem a gyerekre költik,de az is lehetséges, hogy jól menő ember, csak épp nincs bejelentve. Ne ítélkezzetek már, ameddig fogalmatok sincs az egészről.
2011. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!