Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartásdíjra beadtam a keresete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartásdíjra beadtam a keresetet, lehet még módosítani, ha még tart a per?

Figyelt kérdés
Csak tartásdíjra adtam be a keresetet, de szeretném a gyermekelhelyezést is lerendezni. Nem voltunk házasok. A következő tárgyaláson jelezhetem a bírónak, hogy egyúttal a gyermekelhelyezésről és a láthatásról is döntsön. Először nem tartottam fontosnak, mert születése óta egyedül nevelem, az apja nem kíváncsi rá, nem is volt kérdés az elhelyezés.
2011. aug. 14. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, annó én is csak tartásdíjra adtam be a kérelmet és 7!!! év után derült ki, hogy kellett volna gyermekelhelyezési per is, annak ellenére, hogy apuka egy percig nem volt kíváncsi a gyerekre. A bírónő is csak pislogott, hogy elhelyezés nélkül meg se állapíthattak volna tartásdíjat.

Jelezd a tárgyaláson, hogy ezt is szeretnéd. Jövedelemigazolást fog kérni, környezettanulmányt, pedagógiai szakvéleményt...

2011. aug. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már bocsánat az OFFért, de ez az általánosítás nem minden esetben igaz. Konkrétan az, hogy az apa nem kíváncsi a gyermekére. Ha a gyerek az apa ellen van nevelve, ha a gyereket nem adják oda az apának, akkor a gyerek egy idő mulva nem is akar az apjával lenni. Nálunk is hasonló a helyzet, úgyhogy itt fejeztem be a gyermektartás utalását. Az anya több éve nem dolgozik, nekem viszont folyamatos a munkaviszonyom.
2011. aug. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 07:04!


Senki nem általánosított, csak leírta a maga oldalát.

Ha nagyon érdekel, elmesélem neked, hogy a gyerekem egy tervezett terhességből született, ahol apuka meggondolta magát és 2 héttel a szülés után eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Nem lenne nehéz a gyereket egy olyan ember ellen nevelni, aki így viselkedett, ennek ellenére a legrosszabb jelző, amit a gyerek az apjára hallott rólam a buta volt.

Mindemellett megjegyezném, hogy a tartásdíj fizetése az nem a te döntéseden múlik, hanem a bíróságén.

2011. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Apuka-Kedves második!

Tényleg nem általánosított senki,nincs mit magadra venni! Ezt jelezheted a bíróságon,hogy szeretnél találkozni a gyerekkel,de anyuka nem engedi!


A kérdésre:én úgy tudtam a tartásdíjjal a gyerekelhelyezést is megállapítják.Hisz hogy állapítanak tartás díjat,amíg úgymond nincs eldöntve,hogy kinél van a gyerek!Szóval szerintem jelezd ezt a bíróságon!

2011. aug. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az érdemben válaszolóknak köszönöm.
2011. aug. 14. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!