Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen vagyonmegosztásra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen vagyonmegosztásra számíthatok a következő esetben?

Figyelt kérdés
Én vagyok a feleség. A lakásunkat a házasságkötés után 1-2 hónappal vettük. Én 10.5 millió forintot (a régi saját lakásom árát, amit 1 hónappal a házasságkötésünk előtt adtam el) vittem a közösbe, a férjem semmit. Hitelt vettünk fel, amit közösen fizetünk, így a lakás mindkettőnk nevén van. A garázst a saját pénzemből, a saját nevemre vettem, szintén a házasságkötés után röviddel. Tehát a férjem pár százezer forinton kívül és a hitelen kívül semmit nem hozott a házasságba, de az ingatlanokat a házasságkötés után vettük az én készpénzemmel, mint önrésszel. Két gyermekünk van, 2 és 4.5 évesek.
2011. aug. 17. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Mi áll a lakás adásvételijében? Ha a kettőtök nevén van, akkor fele-fele arányban jár a lakás.

A garázs, ha te neveden van,akkor az a tiéd!

2011. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

tudod bizonyítani, hogy mennyit adtál bele? akkor külön vagyonnak fog számítani és nem kell rajta osztozni...de mondjuk nem ártott volna ezt a tulajdoni lapra is így felvezetni



a hitel viszont közös vagyon ill. az eddigi törlesztések is

2011. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
A régi lakásod árát kell hogy visszakapd.
2011. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a régi lakásom adásvételije megvan, rajta a dátum, szinte napra pontosan az új lakásvétel előtt adtam el. És a lakásvételi szerződésbe bekerült az az összeg, mint önrész, plusz a hitel.
2011. aug. 17. 10:57
 5/13 A kérdező kommentje:
bocs, szinte napra pontosan az új lakásvétel előtt 1 hónappal adtam el a régit
2011. aug. 17. 10:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A magánvagyon -a házasság előtt egyedül szerzett ingatlan, pénzbetét, ami saját néven volt- sosem lesz közös.
2011. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
még akkor sem, ha azon vettük a közös lakást a házasságkötés után?
2011. aug. 17. 11:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A magánvagyon nem lesz közös, de azt bizonyítani kell,hogy az a magánvagyon volt.

Barátnőm hasonlóan járt pórul. A lakásukba anno a szülei kb. 85%-ot adtak, a férje a maradék 15-öt. De ugye a papír felesről szól. Ő pl. sehogy sem tudja bizonyítani,hogy a pénz nagy része az övé volt.

Nálad lehet,hogy javít a helyzeten,hogy előtte adtad el a lakásod. Ha még nem akarsz ügyvédre költeni, menj be a bíróságra panasznapra!

2011. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még akkor sem. Annak a lakásnak a te magánvagyonod feletti részére tarthat igényt 50%-ban. Ha pl egy 12milliós ingatlanról beszélünk, akkor ha te 10,5milliót fektettél bele, akkor a maradék 1,5 millió felét követelheti.
2011. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Én tényleg nem értek hozzá, de látom, van, aki igen. Én nem értem,hogy hogy bizonyítja, ha papíron nem szerepel,hogy ő bizony 10,5 milliót rakott bele és mondjuk nem csak 5-öt? Mert ennyi erővel a férj is mondhatja,hogy a fele pénzt ő adta.
2011. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!