Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen vagyonmegosztásra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen vagyonmegosztásra számíthatok a következő esetben?

Figyelt kérdés
Én vagyok a feleség. A lakásunkat a házasságkötés után 1-2 hónappal vettük. Én 10.5 millió forintot (a régi saját lakásom árát, amit 1 hónappal a házasságkötésünk előtt adtam el) vittem a közösbe, a férjem semmit. Hitelt vettünk fel, amit közösen fizetünk, így a lakás mindkettőnk nevén van. A garázst a saját pénzemből, a saját nevemre vettem, szintén a házasságkötés után röviddel. Tehát a férjem pár százezer forinton kívül és a hitelen kívül semmit nem hozott a házasságba, de az ingatlanokat a házasságkötés után vettük az én készpénzemmel, mint önrésszel. Két gyermekünk van, 2 és 4.5 évesek.
2011. aug. 17. 10:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy bizonyítja, hogy volt előtte egy ingatlan a nevén ilyen értékben....
2011. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Értem! De mondjuk ha az ingatlan (csak tegyük fel) a felét éri az újnak, de maradék pénzt mondjuk a szülei adták, akkor azt már nem lehet bizonyítani igaz.

Tehát,ha ő az előzőt 5 millióért adta el, a maradék 5-öt a szülők adták, akkor csak 5 milliót tud igazolni!

2011. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha írtak ajándékozási szerződést pl, vagy a szülők bankszámlájáról utalták át a pénzt. Ha nincs írásos bizonyíték, akkor semmilyen bíróság nem fogja elfogadni.

Valójában ez jó is, hiszen ennyi erővel váláskor mindenki azt állítaná, hogy az ingatlan csak az ő pénzéből lett megvásárolva.

2011. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!