Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldön (EU-n belül)...

Ha külföldön (EU-n belül) dolgoztam és ezt az időt el szeretném ismertetni Magyarországon, mint biztosított időt (úgy tudom, hogyha eu-n belül van ilyen egyezmény), akkor azt hogy tehetem meg?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam a neten keresgélni erről, de nem találtam meg konkrétan sehol. Ha esetleg linket vagy infót tudnátok küldeni az is szuper lenne.
2011. máj. 30. 16:21
 1/7 anonim válasza:
Attól függ, melyik országban dolgoztál. Én Angliában voltam, és amikor hazaköltöztem, kitöltöttwm néhány nyomtatványt, azokat beküldtem a kinti adóhivatalhoz, majd ők visszaküldték nekem a szükséges dokumentumokat. Ezeket egyébként nem kell bemutatni sehol, csak és kizárólag olyan esetben lehet rá szükséged, ha pl. munkanélküli leszel, vagy pl. közalkalmazott. Ha jól tudom, a nyugdíjszámításnál pl. nincs jelentősége, elvileg azt időarányosan utalják... Bár ennek még nem néztem utána, csak másoktól hallottam. Amit még jó ha tudsz: itthon beszámítják ugyan a biztosított jogviszonyt, viszont ha pl. munkanélkülire/GYES-re mész, akkor minimálbér után számolják ki neked a juttatást. Jófejek, nem? Ez van!
2011. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Előző vagyok: esetleg hívd fel az OEP-et, ott biztos meg tudják mondani, hogy az adott ország vonatkozásában milyen papírokat kell kitöltened!
2011. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!


Csak találgatok, egészségbiztosításra gondolsz?


Ha igen akkor ez a válaszom:

Az OEP fog tudni neked biztosat mondani, hívd fel őket.


Európai Uniós egészségbiztosítási ügyek telefonos ügyfélfogadási ideje:

Hétfő – Csütörtök: 8.00-16.00 óráig

Péntek: 8.00-12.00 óráig


Ez az OEP Contakt Centerének menütérképe, neked a 3-as menüpont kell, kérj rögtön ügyintézőt, a doksiban ott a telefonszám is (ahol nincs feltüntetve, ott 1-es a körzetszám):

[link]


Viszont ha EU-n belül dolgoztál, és volt kinn biztosításod, akkor az itthonit előtte le kellett volna mondani, már ha itthon is fizetted a TB-t, mert EU-n belül dupla biztosítás nem lehet. Bár a kérdésedből azt sejtem, hogy itthon nem fizetted, és talán emiatt szeretnéd a kintit figyelembe vetetni.

Viszont ha kinn kötsz biztosítást, azt is 15 napon belül be kellett volna jelentened az OEP felé, erre van az E-104-es nyomtatvány:


"Ha a Közösségi rendelet hatálya alá tartozó személy TAJ számmal

rendelkezik, köteles a külföl-dön létrejött biztosítását és annak

megszűnését 15 napon belül bejelenteni az egészségbiztosító-nak."

A bejelentést a magyarországi lakóhelye szerinti egészségbiztosítási

pénztárnál szíveskedjék megtenni az erre a célra rendszeresített

formanyomtatványon, amely az OEP honlapjáról (www.oep.hu) letölthető.

A bejelentés elmulasztása mulasztási bírság kirovását vonhatja maga

után."

2011. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Még azt hozzá teszem, hogy normális esetben a kinti biztosítónak értesítenie kellene az OEP-et a külföldi biztosításod megkötéséről, de jobb ha az ember maga jelenti be, ki tudja, hogy a kinti biztosító intézi-e ezt...
2011. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 5. 12:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha angliában nincs külön biztosítóm, csak NI-t fizetek, az is számít?
2011. jún. 5. 12:48
 7/7 anonim válasza:

Angliában csak az NI-t kell fizetni, az olyan, mint itthon a TB. Az előzőre reflektálva: én nem mondtam le itthon semmit, ezt a két biztosító elintézte egymás között.

Remélem, azóta már megoldódott.

2011. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!