Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ideiglenesen elköltözzöm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ideiglenesen elköltözzöm saját lakásomból amíg tart a válás, a lakás közös tulajdon, jogom van -e visszamenni bármikor mert ingó tárgyaimat nem tudom elhozni, mert még nem volt vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy jogod van.Épp annyira a tiéd is mint a volt társadé.
2010. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az lenne jó, ha közös megeggyezéssel osztoznátok az ingó tárgyakon. Akkor már csak a lakás felezésén lenne a hangsőly. Mert amíg nem tudtok megeggyezni, kinek mi jár, miből, fele-fele arányban elhúzódhat a válás, akár egy évig is.
2010. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megy ügyvédeink vannak és nem hajlandó velem beszélni,nő vagyok:)a legfőképp a gyerekek szenvednek a fiam már nem akar velem jönni ,most a kisebbiket próbálja marasztalni.Így mennyi ideig pereskedhetünk ha nem akar semmiben megegyezni?
2010. jún. 5. 20:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok megegyezni, akkor akár 2-3 évig is húzódhat a válóper.


A lakás meg továbbra is a tulajdonodban marad, ugyanis a tulajdonjognak NEM feltétele, hoyg ott lakjál - különben ha kiad valaki egy lakást albérletbe, akkor elvesztené.

2010. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Ne hagyd hogy úszitsa a gyerekeket, tars velük szoros kapcsolatott, minden nap meny értük a suliba, fözz nekik ebédet, a hétvégén legyenek nálad és beszéld meg az exel hogy a gyerekek nem ágyútöltelékek a csatátokban.
2010. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogod van bármikor bemenni, vagy akár visszaköltözni. Ugyan ezen mentem át, elköltöztem albérletbe, amíg lezajlik a válás.

(Nehogy úgy járj mint én: valami fontosért fel kellett ugranom, és mit találtam a LAKÁSOMBA? Idegen nő tangabugyijait szanaszét, gyertyákat füstölőket, stb. Szerelmi fészekké alakította a keservesen megszenvedett családi házunkat Minket elüldözött szó szerint a 2 gyerekkel. Ki sem hűlt a helyünk, már felhordta az új nőjét. Isten nem ver bottal, szokták mondani: a bíróság nekem ítélte a lakást kizárólagos használatra.)

2010. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy mihez van jogod, ha ebben a helyzetben elköltözöl, netalán az egyik gyereket ott hagyod a férjeddel, akkor ezt minden módon fel fogja használni ellened. Szerintem ne menj semmiképpen, ha nem bírjátok egy fedél alatt menjen ő, és te maradj a két gyerekkel, ehhez ugyanolyan jogod van, és általában így szokott lenni, hiszen annak marad meg a joga hogy a lakásban éljen, akinél a gyerekek maradnak. Ha elköltözöl, ki fog csinálni. Menjen ő! Bár tudom könnyű ezt így mondani, de erősítsd meg magad! Van erre esetleg esély, hogy ő elmenjen?
2010. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs esély hogy itt maradjak a fiam ugyanúgy viselkedik velem mint anno ő 15 éves lesz és nem akar velem jönni ,mint egy cseléd úgy beszél velem és engem okol mindenért ,de tőle fél és azért marad vele.Odáig fajultak a dolgok hogy néha hozzám vág egy párnát vagy éppen ami a kezébe van ha nem kapcsolom be a gépet.az apa ilyenkor sem szól semmit mintha itt sem lenne,Közbe zsarolja a kistestvérét stb hogy nem vihetem el ő nem engedi.Kezelhetetlen de sajnos pszihológushoz sem vihetem mert nem engedi .amúgy ez a legnagyobb probléma tavaly engedélye nélkül elvittem egy önismereti terápiára és 3 hónapig levegőnek nézett,akkor döntöttem elég volt és elválok.Reménytelen a helyzetem de muszály eljönnnöm a gyerekek szenvednek és remélem belátja hogy ez nem megoldás hogy nem beszélünk.
2010. jún. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!